Orion uzay kapsülü ateşleniyor

0
860
uzay kapsülü Orion ateşleniyor
robolink-banner

NASA’nın Apollo görevlerinden bu yana hazırladığı ilk derin uzay kapsülü Orion bugün denenecek. Canlı yayınlanacak ateşleme TSİ 14.04’te.


NASA’nın Ay, asteroidler ve Mars gibi hedeflere ulaşmak için üzerinde çalıştığı derin uzay kapsülü Orion, bugün ilk kez test edilecek. Florida’daki Cape Canaveral Hava Üssü’nden yapılacak ateşlemede, Orion NASA’nın sahip olduğu en büyük roket Delta 4 Heavy roketiyle uzaya gönderilecek. Bu yayını yukarıdan canlı olarak takip edebilirsiniz.

Paylaşır mısınız?
Önceki İçerikit dalaşı nedir
Sonraki İçerikMekatronik Mühendisliği Nedir
Oğuzhan Mallı
Merhaba Ben Oğuzhan Mallı Mühendis Beyinler sitesinin editörüyüm, Bir süre Karadeniz Teknik Üniversitesinde Elektrik ve Elektronik mühendisliği okuduktan sonra, yurtdışında eğitimime devam etmekteyim. Advanced seviyesinde İngilizce ve Rusça bilmekteyim. Yazılarımda yaptıklarımla, düşüncelerimle ilgili pek çok şey bulabilirsiniz. Yorumlarınız, düşünce ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Yalnızca “Merhaba, buralardaydım.” demek için dahi olsa vakit ayırıp bıraktığınız her bir yorum için çok teşekkür ederim. Bütün yorumlara cevap vermeye çalışıyorum.

Düşünceleriniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here