Akıllı Polis Otomobili

1899
akıllı polis otomobili nasıl olur

New York Polis Departmanı, son teknoloji ile donatılmış suçlularla mücadelede kullanacağı Ford marka akıllı polis otomobili ‘ni tanıttı.

Hızla ilerleyen teknoloji hayatımızın her anında kendini göstermeye başladı. Hayatımızı kolaylaştıran teknolojiyi kullananlar arasına polis kuvvetleri de katıldı. İlerleyen teknoloji sayesinde polisler suçluları akıllı polis otomobili ile daha rahat yakalayabilecek.

New York Polis Departmanı, yeni polis otolarını teknolojinin son nimetleri ile donattılar. Yeni polis otoları sayesinde suçluların kanundan kaçmaları zorlaşacak. Yılda 100 binden fazla suçun işlendiği New York şehrinde suç oranını azaltmak için polis otomobilleri teknoloji ile donatıldı.New York Polis Departmanı bu sene içinde göreve başlayıp güven sağlayacak yeni polis arabalarını tanıttı.

 

akıllı polis otomobiliYeni Ford marka Akıllı Polis Otomobili ‘nde uydu takip sistemi, süper hızlı internet bağlantısı, konumunda bulunan tüm mobese kameralarına bağlanabilme, elektro şok dalgası, yüz tanıma özelliğine sahip 25 farklı açıya bakan yüksek çözünürlüklü kamera ve kişi özgeçmişi görüntüleme özellikleri bulunmakta. 2014 yılında göreve başlayacak olan Ford marka yeni polis otomobilleri sayesinde suç oranının azalması bekleniyor.

Yazımızı Beğendiniz mi?
Muhammer Elek

Mobil oyunlara ve akıllı telefonlara ilgisi olan Muhammer, teknolojiyi ve oyun dünyasını yakından takip etmektedir. Favori cihazları PS3 ve iPad’dir. Ayrıca kendisi Yıldız Teknik Üniversitesinde Biyomühendislik bölümünde öğrenciliğin keyfini sürmektedir. Çeşitli kulüp çalışmalarında aktif rol oynayan muhammer, elinden geleni her zaman yapmış ve karakterini kendi çizmiştir.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.