Dijital Melek Yatırımcılık 2. Dönem Başvuruları Başladı!

3315
melek yatırımcılık

Değer yaratan ve dijital pazarlama ile büyüyebilme potansiyeli olan projelere Dijital Melek Yatırımcılık ile destek veren Webtures; SEO, UX, sosyal medya yönetimi, e-posta pazarlaması, adwords, growth hacking gibi pazarlama yöntemleri ile seçilen projelerin dijital dünyada lider konuma gelmesi için tüm yeteneklerini kullanıyor.

Webtures’tan Kazanan 5 Projeye 50.000’er TL’lik Destek

Arama motoru optimizasyonu başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm dallarına hakim bir ajans olan Webtures tarafından düzenlenen Dijital Melek Yatırımcılık programının 2. dönemi başladı. Güvendiği bir fikri veya projesi olan kişilerin, kendilerini duyurması ve daha geniş kitlelere ulaşması için Webtures, girişimci ruhları destekleyerek girişimlerini dijital dünyada pazarlıyor. Kazanan 5 projenin her birine Webtures tarafından 50.000 TL’lik dijital pazarlama yatırımı yapılacak programın son başvuru tarihi 31 Temmuz 2017.

Yeni Nesil Melek Yatırım Modeli: Dijital Melek Yatırımcılık

Dijital melek yatırımcılık, yüksek potansiyeli olan ve sürdürülebilirliği olan girişimlerin dijital pazarlamanın her alanında desteklenmesiyle gerçekleşen yeni nesil bir melek yatırım modelidir.

Dijital Melek Yatırımcılığın Girişimcilere Sağlayacağı Faydalar

Webtures ekibi gelen başvuruları fayda, özgünlük gibi kriterler üzerinden titizlikle değerlendirerek seçtiği girişim fikirlerine veya projelerine hiçbir bedel veya hisse talebi olmadan (tamamen melek) dijital pazarlama yatırımı yapıyor.

Kazanan projeler Webtures deneyiminden ve tüm ekibin mentorluğundan yararlanabilecek. Webtures’ın projelerden tek beklentisi ise ortaklaşa çıkarılan başarı hikayelerini gururla yayınlama hakkı.

Birinci Dönem 1000 Başvuru Aldı

Geçtiğimiz Şubat ayı içerisinde yaklaşık 1000 başvuru alınan programda, üç aşamalı eleme sürecinin ardından, 60 proje sunumlarını gerçekleştirdi. Üç aylık maratonun sonunda biri sosyal sorumluluk projesi olmak üzere, Otsimo, Althernas ve Tarifebilir dijital melek yatırım almaya hak kazandı.

Türkiye’de Bir İlk

“Proje ve fikirler ne kadar mükemmel olsalar da pazarlanmadıkları sürece hedefe ulaşamadığı bilinen bir gerçek. Bir ürün veya hizmetinizi pazarlamak için birebir toplantı yapmak isterseniz günde en fazla 6 – 7 toplantı yapabilirsiniz, telefonla satışta ise günlük 40 – 45 görüşme gerçekleştirebilirsiniz, ancak dijital pazarlama ile günde yüzbinlerce kişiye ulaşabilirsiniz.” diyen Webtures CEO’su Kaan Gülten, Webtures olarak Dijital Melek Yatırımcılık Programı ile başarılı projelerin dijital pazarlama sponsoru olarak girişimlerin çıktıkları zorlu yolda güçlü bir yol arkadaşı olmayı ve Türkiye’de henüz gelişmekte olan girişimcilik ekosistemine katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirtiyor.

Dijital Melek Yatırımcılık ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için www.dijitalmelekyatirimcilik.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

1 Yorum

 1. Selamlar,,
  Bu tür yapılarda gel fikrini , hayalini söyle yapıp sana teslim edelim modeli çıktığında başvuracağım.
  Bu tür yapılar devlet veya özel sektör destek ve teşvikleri veren bir çok yapı ile entegre çalışabilir.
  Böylece yapılmak istenen fikir için nereden ne kadar nasıl destek teşvik alınabileceklerini bildiklerinden maliyetleri azaltabilir.
  Fikrin hayat bulması ile de yapılan harcama maliyeti işin pazar ve kar payı ile geri dönüşü talep ve taahhüt edilebilir hatta sözleşme de yapılabilir.
  Ne fikirler eriyip gider , ne emekler ziyan olur , ne de zaman kaybı yaşanır.
  Her fikir sahibi girişimci adayı diye günlerce aylarca şirket açma , organize etme ekip kurma tasarlama maliyet süreç proje sunum pazarlama …………….. bir çok konuyu öğren fikrini bunlara uydur şu sorulara cevap ver bu getir onu götür way arkadaş..
  Piyangodan para çıkmasını umut etmek daha gerçekçi.
  Fikrimi çok da açık etmeden basitce ip ucu vereyim kim bilir belki yapmak için anlaşabiliriz.
  ( burada üniversite öğrencilerine de sesleneyim nasıl iş bulurum yerine bu tür organizasyonları öğrenip fikir sahibinin fikirlerini Üniversite içinde arkadaşlarınızla yaparak mezun olmadan iş , kariyer , makam , ortak , … gibi bir çok olanağa sahip olabilirsiniz. ) Fikrime gelince. Dünyanın her yeri için her ebatta dijital reklam panosu ürettiğinizi , bu platformları sadece sizin sattığınızı , bunların kurulumlarını yaptığınızı , kiralayıp işlettiğinizi düşünün. Nasıl bir pazar payı ve gelir elde ederdiniz.
  İlgilenen yatırımcı veya geleceğini kurtarmak isteyen genç üniversite arkadaşları için açık çağrım olsun :)

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.