Arama Sonuçları

1. S

360 DERECE DÜNYA ETKİNLİĞİ (KOÜ)

Son 6!!! Mekatronik Kulübü yine farkındalık etkinliği ile karşınızda. "360 Derece Dünya" Etkinliğine hem kişisel dünyanızı hem de gelecek iş dünyanızın rotasını çizmek için katılmanız yeterli.17-18 Ekim tarihleri arasında Baki Komsuoğlu Kongre Merkezinde dünyamızı bütün açılardan incelemek için...
  2. S

Elektrik devre analizi soru

Arkadaşlar merhaba. Mekatronik 1.sınıfım aşağıdaki soruları çözmeme yardımcı olacak biri veya çözmemde ve konuyu anlamamda fayda sağlayacak bir doküman (kaynak) önerisi verecek bana yardımcı olacak arkadaşlarımdan yardım istiyorum.
  3. S

360 DERECE DÜNYA ETKİNLİĞİ (KOU)

SİZ DEĞERLİ MÜHENDİS BEYİNLER ÜYELERİ,ETKİNLİĞİMİZE SİZLERİDE BEKLİYORUZ.. Mekatronik kulübü yine bir farkındalık etkinliği ile karşınızda! 17-18 Ekim tarihleri arasında Baki Komsuoğlu Kongre Merkezinde tüm dünyayı inceleyeceğiz. Bosch Siemens Microsoft Nachi Lely Autodesk Ford Otosan...
  4. S

Mekatronik Mühendisliği Almanca hazırlık

Yorumlarınız icin teşekkür ederim @msadikagar @umitkcaa
  5. S

Mekatronik Mühendisliği Almanca hazırlık

Kocaeli üniversitesi mekatronik mühendisliğini kazandım,hazırlık sınavını geçtim ve ingilizce hazırlık sınavını geçtikten sonra okulumuz bize isteyene Almanca hazırlık okuma hakki taniyor.Bu benim icin bir avantaj olduğunu düşünüyorum ancak okumakta karasız kaldım.Siz mühendis beyinler forum...
  6. S

Mühendislere Tavsiyeler

Kardeşim hayırlı olsun. Bende Gazi Makina yı yazmıştım ama tutmadı.Kocaeli Mekatronik Mühendisliğini kazandım ama tutmadığı için üzgün değilim çünkü her ikisini de seviyorum. Bende senin gibi tavsiyeler almak isterim. Konu başlığı için teşekkürler..
  7. S

Anladım çok teşekkür ederim.

Anladım çok teşekkür ederim.
  8. S

Lise hayatımda da model roketle uğraşıyordum tabii imkansızlıklar nedeni ile M seviyesinden...

Lise hayatımda da model roketle uğraşıyordum tabii imkansızlıklar nedeni ile M seviyesinden yukarı çıkamadık. Bu alanda üniversitede beni geliştirebilecek faktörler var mıdır? Biliyorumki kocaeli üniversitesinde Uçak gövde motor bakım bölümü bulunuyor ve aerodinamik dersleri veriliyor buradaki...
  9. S

Size çok teşekkür ederim. Çok güzel açıklamışsınız bölümü ve üniversitenizi. Bütün yorumlarınız...

Size çok teşekkür ederim. Çok güzel açıklamışsınız bölümü ve üniversitenizi. Bütün yorumlarınız benim için çok değerli oldu. Bir sorum daha olacaktı. Biliyoruzki Türkiye 2020 li yıllarda TFX-35 uçağını üretmeye başlayacak. Bende bu alanda yanı savunma sanayiinde çalışmayı hedefliyorum.
  10. S

Lise hayatimda birkaç proje yaptım ve bu yazda rüzgar türbini yapmaya...

Lise hayatimda birkaç proje yaptım ve bu yazda rüzgar türbini yapmaya başladım.Makinelere,dinamolara ilgim çok fazla sız kocaeli mühendislikte okuyan birisi olarak bana hangisini önerirsiniz nedenleri ile yazarsanız çok mutlu edersiniz.65 Geçme notu gibi bir sıkıntı olduğunuda biliyorum bu büyük...
  11. S

İyi günler,size bir kaç sorum olacaktı.Ben bu sene tercih yapacak biri olarak size...

İyi günler,size bir kaç sorum olacaktı.Ben bu sene tercih yapacak biri olarak size yazıyorum.Kocaeli Mekatronik ve Makina Mühendisliğini düşünüyorum.Sıralamam ikisi içinde tutuyor.İkisinede ilgi duyuyorum.Daha çok uygulama yaparak öğrenmeyi seviyorum.
  12. S

Çok teşekkür ederim abi.Linki atabilir misin acaba? Kolay gelsin..

Çok teşekkür ederim abi.Linki atabilir misin acaba? Kolay gelsin..
  13. S

Abi kolay gelsin.Bu sene Makina Mühendisliği yazacağım.Büyük ihtimalle Gazi tutacak.SolidWorks...

Abi kolay gelsin.Bu sene Makina Mühendisliği yazacağım.Büyük ihtimalle Gazi tutacak.SolidWorks programında alıştırma yapmak isriyorum.Ama bilgisayarım yeterli donanıma sahip mi emin değilim. lenovo-ideapad-510-core-i7-7500u-2-7ghz-12gb-ram-1tb-hdd-15-6-4gb-w10 Bilgisayarım bu sizden bilgi...
  14. S

Bu arada ben BOLU luyum Gazi benim için pozitif olanak görünüyor.

Bu arada ben BOLU luyum Gazi benim için pozitif olanak görünüyor.
  15. S

.Ben çocukluktan buyana mak.müh. olmak istiyorum sürekli dinamo larla birseyler yapmaya...

.Ben çocukluktan buyana mak.müh. olmak istiyorum sürekli dinamo larla birseyler yapmaya çalışırdım.O yuzden mak.müh karar verdim.Gazi Mak mühendisliğinide düşünebilirsin.Oranın öğretmenleri Marmaradan iyi ama marmara tek fakultesi ve teknoloji fakultelrini müh.fak bir eksisi hariç çok fazla...
  16. S

Kardeşim Abilerim sevdiğin bir şeyi yap dediler.İkiside makina ama biri daha kapsamlı biri onun...

Kardeşim Abilerim sevdiğin bir şeyi yap dediler.İkiside makina ama biri daha kapsamlı biri onun kolu o yüzden kapsamlı olanı seçeceğim.Kendimizi geliştirirsek (ben kendime inanıyorum ) ytü den bir farkımız olmaz
  17. S

Marmara Üniversitesi - Teknoloji Fakültesi Hakkında Yorumlar

@Kepchup Konu açılmışken üniversitenizin mühendisliklerini nasıl buluyor sunuz?.Bende bu sene tercih yapacağım ve listemde Marmara ve Gazide bulunuyor.(Makina Mühendisliği)
  18. S

12v lityum piller ile akü

Üniversiteye hazırlanan bir öğrenci olarak Vİ.(watt) i düşünmüştüm lakin yanilmisim Verdiginiz bilgi için teşekkürler.Ancak elbet bir zararı olduğunu düşünmüyor değilim.
  19. S

12v lityum piller ile akü

Bence mümkün olur ancak çok dikkat li olman lazım benim laptop 4,7A. bu amperden fazla verirsen yanma ihtimali olur bu modem içinde geçerli.Pilleri 24 tane seri kullanmaman lazım 12-12parelel baglarsan ve cihazların amperdl değerlerine bakıp direnclerle ohm u ayarlayıp yapabilirsin diye...
  20. S

ytü. gemi mi marmara tek.fakültesi makine mi

Bilgileriniz ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim.Dediğiniz gibi araştırmaya başladım forumlardan üniversite gruplarindan Linkedin den ve pek çok bilgi aldım.Her şey için teşekkür ederim.
Yukarı Alt