Arama Sonuçları

1. W

Geleceğe Dönük Tavsiyeler

Yazdıklarınızı okuyunca çok şaşırdım dedim nerdeyse aynı şeyleri yapıyoruz . 😄 Ben de makine 3. sınıf okuyorum , ve konstrüksüyon ve imalat alanında çalışmak istiyorum. Fakat ilgi alanım havacılık-uzay üzerine değil daha çok tüketici ve endüstriyel ürünler üzerine çalışmak istiyorum o yüzden...
  2. W

staj yeri

Manisa'da Kolin , Soyak, Zorlu , Türkerler , Sanko gibi önemli enerji şirketleri mevcut. Termik, rüzgar, jeotermal enerji santralleri bulunuyor. Arayıp sorabilirsin şuan stajyer alıyorlar mı bilmiyorum. Benim kuzenim elektrik mühendisliği okuyordu Türkerlerde yaptı. Makine, Elektrik gibi ana...
  3. W

CAD-CAM için Laptop

2. sınıfım ingilizcem fena değil zaten zorunlu hazırlıktan muaf olmuştum ama hem işimde gelişmek hem de bir an önce kendi ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum ailemin maddi durumu pek iyi değil sürekli bir şeyler isteyemiyorum ve yurt berbat evde kalmak istiyorum ve burda ev kiraları 500 tl az...
  4. W

CAD-CAM için Laptop

xiaomi nin misyonu neydi ucuz paraya kaliteli iş yapmak adamların amacı oydu zaten 3-5 yıllık şirket apple a kafa tutuyor kişisel görüşümü sorarsa xiaomi daha iyi hatta ama adamlar direk efsane telefon ürettiler vestelle xiaomi hemen hemen aynı zamanda başladılar telefon üretmeye vestel neden bu...
  5. W

CAD-CAM için Laptop

almadığımı nerden biliyorsun ilk sıfır telefonum vestel di sırf türk malı diye aldım aynı fiyata lg nin iyi bir telefonunu da alabiliyordum performans olarak fena değildi o dönem için ama sonra kasmaya başladı falan tabi hiçbir marka kulaklık uymuyor nerdeyse kulaklık sıkıntısı yaşadım birçok...
  6. W

CAD-CAM için Laptop

öğrenci olarak düşünme beni ben modelleme öğrenip para kazanmak istiyorum yapan çok arkadaşım var çok net bir soru soracağım 6-7 sene önceki bu dell mi DELL Precision M4700 WORKSTATION i7 (3540M) / 15.6" - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 614155748 yoksa bu 0 casper mı Casper...
  7. W

CAD-CAM için Laptop

DELL Precision M4700 WORKSTATION i7 (3540M) / 15.6" - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 614155748 bu eski gibi ama sence hala işimi görür mü
  8. W

CAD-CAM için Laptop

sence ülke ekonomisine mi katkı sağlıyorsun yoksa o şirketlerin patronlarına mı milli değerleri kullanıp krizden kendilerine pay çıkarmaya çalışıyorlar bizim onlara kazandırdığımız parayla gidip kendilerine son model amerikan jeep alacaklar yine o para dışarıya gidecek üretim ve ihracat...
  9. W

CAD-CAM için Laptop

monster a param yetmez casper ise benim işimi görmeyecekse bir bilgisayarı ben neden sırf türkiyede üretiliyor diye alayım aynı fiyata yabancı bir marka daha iyi performans veriyorsa sence onu almam daha mantıklı değil mi
  10. W

CAD-CAM için Laptop

kitap almaya gerek yok asıl youtupda istediğin programın istediğin sürümüyle ilgili eğitim videolarını bedavaya bulabilirsin 2. el olarak güvenemiyorum bir yeri arızalıdır parçası değişmiştir beklediğim gibi çıkmaz falan işte ayrıca yabancı sermayeye nasıl kazandırmayacaksın kullanacağım...
  11. W

CAD-CAM için Laptop

öğrenciyim 3b modelleme öğrenmek istiyorum ayrıca bu yaz bu konularda imalat üzerine eleman yetiştiren bir şirkette staj yapmayı planlıyorum kısaca makine mühendisliği okuyorum ve cad-cam kullanacağım
  12. W

CAD-CAM için Laptop

iyi günler arkadaşlar autocad ,solidworks gibi programlar için bilgisayar alacağım daha çok 3d çizim yapacağım 3500 tl bütcem var baya bi araştırdım sonuç olarak seçenek sayısını 4 ye düşürdüm Teşekkürler ,iyi forumlar casper:ram 12 gb...
  13. W

CATİA vs AUTOCAD

Hiçbir bilgisayar destekli çizim programı bilmeyen biri olarak direk CATİA öğrensem olurmu yoksa önce autocad,solid öğrenmeliyim , daha doğrusu öğrenmek sıkıntı değil. CATİA bilip solid,autocad bilmesem olur mu . onlar da lazım olur mu yoksa her şeyi CATİA da halledebilirmiyim. ve cnc tezgahta...
  14. W

zaman bükülüyor mu ?

herhangi bir kaynağım yok ama bence fiziksel olarak zaman kırılmaz bükülmez ve geriye akmaz ,bence bu o anki yaşamımızla ilgili mesela bekler zaman bir turlu geçmez ya da sevdiğimiz bir şeyi yaparken başladığını ce bittiğini anlamayız bile korkarken zaman duruyor gibi hissederiz yani bu aslında...
  15. W

Universitenin önemi

bi kaç mühendislik arasında kaldım ve puanımda orta seviye yani odtü itü ytü falan demeyin mezuna mı kalsam üniversite çok mu önemli örneğin Erciyes ,Pamukkale vb unilerde mühendislik okuyacaksam itu odtululerle aramdaki farkı nasıl kapatmalıyım kapatabilirmiyim ve aramızdaki farklar nelerdir...
  16. W

Enerji Sistemleri Mühendisliği mi Mekatronik Mühendisliği mi?

enerji sistemlerinin geleceği parlak ama piyasanın alışması için biraz daha zamana ihtiyaç var genelde enerji işleri için elektrik muhendisi alıyorlar ama iş bulursun sonuçta makine ve elektrik bilgin olacak mekatroniğe gelince şuan çok tutulan bi bolum fakat ülkemizi baz alırsak şuan mekatronik...
  17. W

ABD'nin En Etkin 3. Türk Amerikan Kadını "Ayşegül İldeniz"

gerçekten müthiş bir başarı keşke kendi ülkemizde de bu kadar büyük markalar olsa
  18. W

Tecrübesiz mühendis nasıl iş arar

İş İlanları - En Güncel ve Herkese Uygun İşler Kariyer.net'de mühen Bst Yapı Denetim A.Ş. İnşaat Mühendisi İş İlanı - Kariyer.net mesela burası tecrübesiz de alıyor ilk işini kayseride bulmak sanırım çok zor şehir dışına 2-3 yıl çıkmak fena olmaz mesela çoğu kişi lisede bile dışaı gidiyor en...
  19. W

Enerji Sistemleri Mühendisliği

ben de çok araştırdım bolumu devlette iş alanı yok gibi bişey çok kısıtlı ozelde de reklamı iyi yapılmadığı için şirketler bu alandaki birisine ihtiyaçların olduğunu bilmiyor enerji yönetimi için falan elektrik muhendislerini alıyorlar steve jobs ın sevdiğim bir sözü vardır "çoğu zaman siz...
  20. W

Bilgisayar Müh. Hang Üniversite ?

peki hiç keşke bilgisayar okusaydım şu an işimde daha iyi olurdum dediğin oldumu yoksa elektrik doğru kararmıymış ha bide elektrik mi elektrik elektronik mi okudun
Yukarı Alt