Arama Sonuçları

1. Onuncu Adam

Makine Mühendisi Ne İş Yapar?

Teknik resim dersini alttan alan bir arkadaşım, sınıftaki çocuklarla hoca arasında geçen bir konuşmayı anlattı. Aşağı yukarı şöyle bir şey: -Mezun olduğunuzda ne yapmayı düşünüyorsunuz? Nerede çalışmak istersiniz? +Hocam ne olduğu önemli değil, 15 bin lira kazanayım kafi. Arkadaşıma göre bunu...
  2. Onuncu Adam

Matematik Bilmek (GÜLAY GÖKTÜRK'ÜN KÖŞE YAZISINDAN ALINTIDIR.)

Karneler arka arkaya geldi. Hayır, çocukların aldıkları karneden söz etmiyorum. Bu karneler Milli Egitim'in karnesi... Hatta toplumca hepimizin karnesi... Vatan Gazetesi iki gün arka arkaya iki ayrı seviye tespit sınavının sonuçlarını açıkladı. Birincisi Milli Egitim Bakanlığının 47 ilde 4...
  3. Onuncu Adam

Makina Mühendisliği Üzerine

Mühendislik, matematiksel ve doğal bilimlerin, kuramsal çalışma, deneysel çalışma ve uygulama yoluyla kazanılmış bilgileri akıllıca kullanarak doğanın maddeleri ve kuvvetlerini ekonomik yöntemler geliştirerek insanlığın yararına sunan bir meslektir. Makina Mühendisliği bölümü, başlıca...
  4. Onuncu Adam

Mühendislik ve Teknolojinin Kısa Tarihi

Mühendislik ve teknoloji; insanlık tarihinin uzun zamandır süregelen temel uğraşları arasında yer almaktadır. Bunlar gündelik yaşamın ayrılmaz bir parçasıdır. Toplumlar, teknoloji ve mühendislik alanına büyük yatırımlar yapmışlardır ve yapmaktadırlar. Bu yatırımların iyi amaçla olduğu kadar...
Yukarı Alt