Arama Sonuçları

1. A

Solidworks Çizim Yardım Bölümü

solidde splineları polyline'a nasıl dönüştürebilirim acaba?
  2. A

merhabalar, aşağıda resmini attığım parçaların montajında bir sıkıntı yaşıyorum. eş merkezlilik ilişkisi verdikten sonra seçili olan iki duvara çakışık ilişkisi verdiğimde aşırı tanımlı diyor. belirttiğim yüzey açılı. yardımcı olabilecek varsa memnun olurum.
  3. A

AutoCAD ve SOLIDWORKS PC uyumluluğu

sw 2015 işini görür. w7'de sorun çıkarmıyor.
  4. A

Fabrika Düzeni

takip formu oluşturacaksın. her işlem basamağında yapılan işlemin detaylarının yanısıra o işin sorumlusu olan kişilerin ismi ve imzası da olacak. lazer kesime iş gidecekse de senin onayından geçmeli. zaten lazer kesime bi iş gidiyorsa o işlerle ilgili bi fiyat teklifi alınır, onay verilir vs...
  5. A

Meslek Okulundan Mühendislik Bölümüne Geçiş

dgs ile mühendisliğe geçiş için sınırlı sayıda kontenjan verildiği düşünülürse lys ile mühendislik kazanacak puan alıyorsan 1 sene bekle derim. bir de myo'da geçireceğin 2 sene kalite bakımından mühendislik fakültesiyle eş değer olmayacak zaten.
  6. A

cmm(Coordinate-measuring machine) tarama

evet cmm'de noktalar halinde veriyor zaten. yalnız 3b alınca bu noktalar eğri biçiminde gözüküyor solidde. şurada görüldüğü gibi Hızlı Resim - Sweğri bu "alınmış eğri" şeklinde gözüken nokta bulutunu çizgiye çevirmek mümkün müdür acaba? mastercam'de denedim onda sorun yaşanmıyor ama iş yerinde...
  7. A

hocam cmm'de nokta bulutu şeklinde. 2b olarak aldığımda noktaları birleştiriyorum sorunsuz. orada problem yok. 3b aldığımda solidde nokta bulutu değil de binlerce alınmış eğri şeklinde alıyor. cmm'de dxf olarak kaydediyoruz. yalnız step,dwg,xt,igs şeklinde de kaydedip denedim sonuç alamadım
  8. A

merhabalar, cmm kullanan arkadaşlar varsa bir konuda yardımına ihtiyacım var. cmm'de yaptığım 3b ölçümün taramasını solidworks ortamına aldığım zaman binlerce adet eğri oluşturuyor. (normalde 2b ölçümde noktalar oluşturuyor ve o noktalardan yararlanarak çizgi veya spline çizebiliyorum.) bu...
  9. A

yok ürün ağacında hikayeye işlemeyecek şekilde pratik yolu var mıdır diye sordum aslında. mastercam'de öyle bir metod var çünkü. solid'de sınır ile katı oluşturarak da oluyormuş onu yeni buldum ama onda da hikaye örgüsü devam ediyor. teşekkür ederim ilgilendiğin için.
  10. A

şu parçada mesela delikleri yüzey olarak kapayabiliyorum (dolgu yüzeyi ile) ama benim istediğim o değil. delik komple silinsin istiyorum. deliğin olduğu kısım katı olacak.
  11. A

merhabalar, boşlukları katı şeklinde doldurarak hangi komutla kapatabiliriz? yardımcı olursanız sevinirim.
  12. A

Metal Teknolojisi Lise Mezunuyum üniversite tercihim ne olmalı 2 yıllık ?

teknik eğitim fakültelerinin kapanmasıyla öğretmen olma şansın kalmadı.4 yıllık mühendislik kazanabilecek potansiyeli de kendinde görmüyorsan, 2 yıllık makina ressamlığı mantıklı bir tercih olur. eğitimin süresince cad-cam yazılımları konusunda kendini geliştiririp birkaç yıllık iş tecrübesinden...
  13. A

Merhabalar, aşağıda resmini attığım parça değişken radyüs kırarak olmuyor. o formu yakalamak için hangi düzlemde ne şekilde kesebilirim?yardımcı olursanız sevinirim. Hızlı Resim - Dsc 0305 (olması gereken) Hızlı Resim - Ekran Alıntısı (çizimim)
Yukarı Alt