Arama Sonuçları

1. John Ahmet

Daha önce görmediğinize emin olduğum ve gerçekten zeka içeren öz devinim makinesi

Şimdi şu şekli dikkatle inceleyin. Şekildeki bir aksaklıktan dolayı özür diliyorum. Üstteki piston kapalı ve alttaki açık olmalıydı. Neyse hemen açıklayayım. Şekildeki kırmızı pistonlar 1 m3 hacmindedir ve özkütlesi 3 ton / m3 tür. Mavi renkteki piston yuvaları da aynı şekilde 1 metreküptür...
  2. John Ahmet

Çok yeni bir enerji kaynağı: Gravity power -> Dikkatli okuyun.

Şimdi şu şekli dikkatle inceleyin. Şekildeki bir aksaklıktan dolayı özür diliyorum. Üstteki piston kapalı ve alttaki açık olmalıydı. Neyse hemen açıklayayım. Şekildeki kırmızı pistonlar 1 m3 hacmindedir ve özkütlesi 3 ton / m3 tür. Mavi renkteki piston yuvaları da aynı şekilde 1 metreküptür...
  3. John Ahmet

İşlemcinizi asal sayı test programı ile test edin.

Asal sayıları seri halinde bulan bir kod hazırladım. Bir milyardan küçük asal sayıları bulmak için intel Core i7 türünde bir işlemciye ve 8 GB RAM' e sahip bilgisayarımda işlem yaklaşık 18 saniye sürdü. Bu programın işlemcinizi çok fazla yoracağını iddia etmiyorum aksine en az şekilde yorarak en...
  4. John Ahmet

Biraz hack yapalım. (RSA şifrelerini hack liyoruz)

RSA, güvenliği tam sayıları çarpanlarına ayrımanın algoritmik zorluğuna dayanan bir tür Açık anahtarlı şifreleme yöntemidir. 1978’de Ron Rivest, Adi Shamir ve Leonard Adleman tarafından bulunmuştur. Bir RSA kullanıcısı iki büyük asal sayının çarpımını üretir ve seçtiği diğer bir değerle birlikte...
  5. John Ahmet

Magneto calorific efekt ve Gadolinium (Bitmeyen Pil Yapımı)

Sizlere çok ilginç bir metalden bahsetmek istiyorum. Gadolinium. Periyodik tablonun III-B grubunda bulunan nadir toprak metallerinden biridir. Gd sembolü ile gösterilir. Gümüş parlaklığında, ferromanyetik bir metaldir. Gadolinyum’un atom numarası 64, atom ağırlığı ise 157, 25’tir. Erime noktası...
  6. John Ahmet

Çok ilginç motorlar (Lütfen okumadan ve düşünmeden yazmayalım)

Şimdiye kadar kaç çeşit motor olduğunu öğrendiniz. Birazdan size şimdiye kadar hiç duymadığınıza emin olduğum motorlardan bahsedeyim. Genel olarak motorları iki ana kategoride toplayabiliriz. 1. Elektrik motorları 2. Isı motorları Elektrik motorlarını zaten çoğunuz biliyorsunuz burada...
  7. John Ahmet

Devridaim Makinaları

Devir-daim (Özdevinim) makinalarına bu kadar ön yargılı bakmayın. Zira birazdan anlatacaklarım sizde şok etkisi yaratabilir. Sizinle Termodinamik yasalarına muhalefet eden bazı videolar paylaşacağım. Öncelikle şu videoya bir göz atın. (V1 Bashkara Wheel) Peki nasıl çalışabiliyor. Aslında...
Yukarı Alt