Arama Sonuçları

1. lLouie

nCode DesignLife Yorulma Analizi

Merhaba, Bir parçanın PSD verilerini kullanarak nCode DesignLife üzerinde yorulma analizini yapmaya çalışıyorum. Parçaya gelen titreşimler X-Y-Z koordinatlarında bulunmaktadır. Analiz adımı olarak; Modal Analiz - Harmonik Analiz (Her bir X-Y-Z için 1G birim koşulunda analiz) - nCode DesignLife...
  2. lLouie

Fatigue Strength Factor

Teşekkür ederim cevabınız için, yorulma konusunu iyice pekiştirdikten sonra buraya detaylı bir yazı yazmayı düşünüyorum.
  3. lLouie

Fatigue Strength Factor

Ansys'in yorulma analizinde bulunan bu faktör 0 ile 1 arasında olmak zorunda, fakat araştırmalarıma rağmen bunu kendi analiz şartlarım için nasıl hesaplayacağımı bulamadım. Bu konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Saygılarımla,
  4. lLouie

Poisson Ratio

Teşekkürler cevabınız için zaten, bunlar nette yazan bilgiler. Yani merak etmeyin ben de biliyorum :) Amacım test üzerinde bulunan sonuçlar sonucunda nasıl elde edebilirim, bunu öğrenmekti. Sizlere sormadan önce zaten 10'larca araştırma yapıyorum bulamadığım zaman sizlere geliyorum. 1648898387...
  5. lLouie

Poisson Ratio

Şu an okuyorum. Ayrıca bilmemek ayıp mı? :)
  6. lLouie

Poisson Ratio

Arkadaşlar merhabalar, Bir parça ile çekme testi yaptık. Bu test sonucundan çıkan verileri kullanarak poisson ratio'yu bulmam gerekiyor. Çekme testindeki verileri kullanarak poisson ratio'yu nasıl bulabilirim yardımcı olur musunuz? Max Uzama Kuvvet - Max Uzama Gerilme - Max Uzama Yüzde -...
  7. lLouie

Ansys Tabular Data

Teşekkür ederim
  8. lLouie

Ansys Tabular Data

Teşekkür ederim Excel'den de çözülebildiğini farkettim. Orada 1 dakika içinde oluşturup copy-paste yapıyorum. Sizin dediğinizi beceremedim pek :) Tekrardan çok teşekkür ederim
  9. lLouie

Ansys Tabular Data

Herkese merhabalar, umarım sağlığınız ve keyfiniz iyidir. Tabular Data ile ilgili bir sıkıntım var. Ekte görüldüğü üzere end time 0.2-0.4.... şeklinde gidiyor fakat 4. adımda 0.6dan 0.8'e gitmesi gerekirken nedense 3.2ye çıkmış. Bunu nasıl aritmetik olarak artmasını sağlayabilirim? Saygılarımla,
  10. lLouie

Ansys Space Claim

Hocam cevap için teşekkür ederim Birimlere baktım fakat metrik olarak gözüküyor
  11. lLouie

Ansys Space Claim

Merhabalar, nToplogy'de oluşturduğum 6x6x6 mm'lik Gyroid'i stl olarak export ettim. Bunu SpaceClaim'de açtığım zaman nedense boyut 152,4x152,4x152,4 mm olarak açıyor. Nedeni nedir? Bu sorunu nasıl çözebilirim? Saygılarımla,
  12. lLouie

Düdüklü Tencere

Tamamdır hocam teşekkür ederim :)
  13. lLouie

Düdüklü Tencere

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Peki bu basıncı nasıl seçtiniz? Tam olarak dayanağınız nedir acaba? Projenizi paylaşma ihtimaliniz var mı, fikir oluşturması açısından
  14. lLouie

Düdüklü Tencere

Düdüklü tencerenin tepesinde bulunan düdükte bulunan basınç kademesi neye göre ayarlanıyor? Bunun hakkında bilgiyi, hesaplamayı nereden bulabilirim? 2 kademeli basınç olacak şekilde bir çizim yapmam gerekiyor. Yardımcı olabilir misiniz? Saygılarımla,
  15. lLouie

SpaceClaim İmport Sorunu

Merhabalar, CAD programında çizdiğim şekli SpaceClaim'e import ettiğimde nedense SpaceClaim'de şeklin boyutu büyüyor 20 mm olan şekil 200 mm olarak import ediliyor. Ayarını da bulamadım ne yazık ki, nedenini açıklar mısınız? Çözümü nedir acaba? Saygılarımla,
  16. lLouie

Ansys Gyroid Mesh Hatası

Anladım çok teşekkür ederim tekrardan
  17. lLouie

Ansys Gyroid Mesh Hatası

Dediğiniz gibi keskin yüzeyleri düzelttim ve analizi yapabildim. Çok teşekkür ederim :) @birx size de ayrıca zahmet edip cevapladığınız için teşekkür ederim. Alt ve üst katmanı rigid olarak yapmak istediğimde ''Rigid bodies are invalid as a geometry selection'' şöyle bir hatayla...
  18. lLouie

Ansys Gyroid Mesh Hatası

Her türlü mesh yöntemini denedim fakat hep aynı hatayı alıyorum 1636307152 Dosyayı sizinle paylaşsam bir de siz bakabilir misiniz? Hiçbir şekilde mesh atamıyorum, sabahtan beri deniyorum
  19. lLouie

Ansys Gyroid Mesh Hatası

Cevabınız için teşekkür ederim, birçok yöntem denememe rağmen aynı hatayı alıyorum. nTopology'de export ederken meshin atılması gerekiyor yani ben spaceclaim'e aslında meshli bir şekilde atıyorum daha sonra Ansys'e atarken stl step olarak kaydettikten sonra açıyorum acaba bundan dolayı bir hata...
  20. lLouie

Ansys Gyroid Mesh Hatası

Merhabalar, nTopology üzerinde Gyroid'i oluşturduktan sonra spaceclaim üzerinden alt ve üst kısma 2 tane geometri tanımladım. Ansys üzerinde analizini gerçekleştirmek istediğimde ise Gyroid'e mesh atmıyor. Fotoğrafta görüldüğü üzere bir hata alıyorum. Nedeni nedir acaba? Nasıl düzeltebilirim?
Yukarı Alt