Arama Sonuçları

1. lLouie

nCode DesignLife Yorulma Analizi

Merhaba, Bir parçanın PSD verilerini kullanarak nCode DesignLife üzerinde yorulma analizini yapmaya çalışıyorum. Parçaya gelen titreşimler X-Y-Z koordinatlarında bulunmaktadır. Analiz adımı olarak; Modal Analiz - Harmonik Analiz (Her bir X-Y-Z için 1G birim koşulunda analiz) - nCode DesignLife...
  2. lLouie

Fatigue Strength Factor

Ansys'in yorulma analizinde bulunan bu faktör 0 ile 1 arasında olmak zorunda, fakat araştırmalarıma rağmen bunu kendi analiz şartlarım için nasıl hesaplayacağımı bulamadım. Bu konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Saygılarımla,
  3. lLouie

Poisson Ratio

Arkadaşlar merhabalar, Bir parça ile çekme testi yaptık. Bu test sonucundan çıkan verileri kullanarak poisson ratio'yu bulmam gerekiyor. Çekme testindeki verileri kullanarak poisson ratio'yu nasıl bulabilirim yardımcı olur musunuz? Max Uzama Kuvvet - Max Uzama Gerilme - Max Uzama Yüzde -...
  4. lLouie

Ansys Tabular Data

Herkese merhabalar, umarım sağlığınız ve keyfiniz iyidir. Tabular Data ile ilgili bir sıkıntım var. Ekte görüldüğü üzere end time 0.2-0.4.... şeklinde gidiyor fakat 4. adımda 0.6dan 0.8'e gitmesi gerekirken nedense 3.2ye çıkmış. Bunu nasıl aritmetik olarak artmasını sağlayabilirim? Saygılarımla,
  5. lLouie

Ansys Space Claim

Merhabalar, nToplogy'de oluşturduğum 6x6x6 mm'lik Gyroid'i stl olarak export ettim. Bunu SpaceClaim'de açtığım zaman nedense boyut 152,4x152,4x152,4 mm olarak açıyor. Nedeni nedir? Bu sorunu nasıl çözebilirim? Saygılarımla,
  6. lLouie

Düdüklü Tencere

Düdüklü tencerenin tepesinde bulunan düdükte bulunan basınç kademesi neye göre ayarlanıyor? Bunun hakkında bilgiyi, hesaplamayı nereden bulabilirim? 2 kademeli basınç olacak şekilde bir çizim yapmam gerekiyor. Yardımcı olabilir misiniz? Saygılarımla,
  7. lLouie

SpaceClaim İmport Sorunu

Merhabalar, CAD programında çizdiğim şekli SpaceClaim'e import ettiğimde nedense SpaceClaim'de şeklin boyutu büyüyor 20 mm olan şekil 200 mm olarak import ediliyor. Ayarını da bulamadım ne yazık ki, nedenini açıklar mısınız? Çözümü nedir acaba? Saygılarımla,
  8. lLouie

Ansys Gyroid Mesh Hatası

Merhabalar, nTopology üzerinde Gyroid'i oluşturduktan sonra spaceclaim üzerinden alt ve üst kısma 2 tane geometri tanımladım. Ansys üzerinde analizini gerçekleştirmek istediğimde ise Gyroid'e mesh atmıyor. Fotoğrafta görüldüğü üzere bir hata alıyorum. Nedeni nedir acaba? Nasıl düzeltebilirim?
  9. lLouie

Ansys Stiffness Behavior

nTopology'de çizdiğim bir parçayı Ansys'te import ettim. Fotoğrafta görüldüğü üzere üst ve alt tabaka bulunuyor ve bunlar Ansys üzerinde flexible olarak tanımlanmış. Ben bunları nasıl rigid body olarak çevirebilirim?
  10. lLouie

Gyroid Statik Analiz

Merhabalar, nTopology kullanımında yeniyim, Türkçe hiçbir kaynak mevcut değil ya da ben bulamadım. Fotoğrafta gördüğünüz üzere Gyroid yapılar ile ilgili statik analiz yapmaya çalışıyorum ne yazık ki böyle bir sorunla karşılaştım. Normalde CATIA'dan çizip buraya export ettikten sonra sıkıntısız...
  11. lLouie

CV Hazırlama

Merhabalar, Katıldığımız yarışmalardaki (Tübitak, Teknofest vb.) projelerimizin sonuçları belli olmasa ya da belli bir derece elde edilmemesine rağmen CV'ye eklenmeli midir?
  12. lLouie

Ansys Mesh Hatası

Merhabalar, nTopology üzerinde oluşturduğumuz yapıyı Ansys üzerinde analiz yapmak için export ettik, fakat analiz kısmına gelince üstteki prizmanın yüzeyini tamamen seçebiliyorken diğerinde verilen mesh hatası yüzünden yüzey seçilmiyor. Yardımcı olabilir misiniz? Saygılarımla,
  13. lLouie

Creo Statik Analiz

Merhabalar, Creo üzerinden bir yapı oluşturdum ama nedense analizini yapamıyorum. Creo kullanma konusunda acemiyim, bu yaptığım yapının analizinin olup olmadığını merak ediyorum. Analizinin yapılıp yapılmadığını kontrol edebilmek için, analizi yapabilir misiniz? Dosyayı ekte bulabilirsiniz..
  14. lLouie

nTopology

nTopology'de gyroid yapısını oluşturdum fakat analizini nasıl yapacağım hakkında bir fikrim yok. FE Model eklemeye çalışıyorum, oluşturduğum yapıyı seçemiyorum bu yüzden de analizini yapamıyorum. nTopology bilen varsa yardımcı olabilir mi?
  15. lLouie

Minimal Yüzeyli Yapılar

Merhabalar, Minimal yüzeyli yapıları araştırıyorum. Gyroid, Neovius ve Schwarz Diamond ile ilgili genel çapta tanımları ile ilgili bilgiler edindim, fakat Fischer Koch ve F-RD yapıları ile ilgili tanımsal olarak bahseden kaynaklara rastlayamadım. Bu konuda yardıma ihtiyacım var.
  16. lLouie

Dosya Formatı

Gyroid, diamond schwarz gibi minimal yüzeyli yapıları step veya parasolid olarak export edebileceğim bir yazılım biliyor musunuz? Araştırma yaptım fakat net bir cevap bulamadım.
  17. lLouie

Yeni Bilgisayar

Değerli Mühendis Beyinler üyeleri, umarım hepiniz iyisinizdir, iyi haftalar dilerim. Yeni bir laptop almak istiyorum, MONSTER notebookların AbraV5 serilerinin yeterli olabileceğini düşündüm fakat ne alsam karar veremedim. 8-9K kadar bir bütçem var. Kullandığım programlar; CATIA V5 - MatLAB -...
  18. lLouie

Eklemeli İmalat Analiz

Merhabalar, Üretilecek olan parçanın üretim aşamasındaki analizini yapmak istiyorum fakat, internette araştırmalarım sonucunda programlara erişme şansım olmadı. Tek bulabildiğim Ansys'in kendi programı fakat ona da mail atmama rağmen geri dönüş alamadım. Bu programa benzer hangi programlarda...
  19. lLouie

Dalma Erozyon

Merhabalar, Telefon kalıbı üretimi için bazı yerlerde dalma erozyon kullanılmaktadır. Bu üretimde dalma erozyon için gerekli olan katotları modelleyiniz şeklinde soruyla karşılaştım. Araştırmama rağmen herhangi bir cevap bulamadım, tam olarak ne modellemem lazım? Yardımcı olabilir misiniz...
  20. lLouie

Hangi Analizleri Yapmalıyım?

Resimde gördüğünüz kesici takımı kullanarak Ansys üzerinde analiz yapacağım, fakat hangi analizleri yapacağıma karar veremedim. Parça üretimi sürecinde parçanın şekil değiştirmesi (preslerde kesme ve bükme analizleri gibi), parçanın bir hacim kalıbı içinde akması ve ısı değişimi gibi (döküm...
Yukarı Alt