Arama Sonuçları

1. Halilgok723

Servo SG90 Titreme Sorunu

Benim uğraştığım bir projede birbiri ile senkron bir şekilde çalışan 6 adet servoların hareketler yaparken bazen saçma hareketler yapması bazen çok titremesi gibi sorunlar ile karşılaşıyorum. Biliyorum bu sorunun kaynağı kabloların lehimlenmesi bağlantılar koddan falan yüksek ihtimalle...
  2. Halilgok723

STM32F0 da microseconds delay oluşturamama!!

İnternet üzerinden heryerde bulunan DWT_stm32_delay kütüphanesini ekledim projeme fakat hata alıyorum. DWT_stm32_delay.h dosyasında 27 ve 33 satırlarda hata alıyorum buda main.c koduma yansıyor bilen birileri varsa el atarsa çok makbule geçer .
  3. Halilgok723

stm32f0 ile atolicte blink debug edemiyorum. Bakabilir misiniz?

Registerlar ile kodladım fakat debug ettiğimde kartta debug ışığı sürekli renkli yanıyor fakat kullanıcı ledinde bir hareketlilik yok hatamı tespit edemedim /* Includes */ #include "stm32f0xx.h" int main(void) { //GPIO_Config(); RCC->AHBENR = 0x00080000; // port c clock...
  4. Halilgok723

Kendimi nasıl geliştiririm?

Bloğumda bunun ile ilgili bir yazı paylaştım WordPress.com Youtube üzerinde elektronik ve yazılım ile ilgili paylaşımlar yapıyorum : Halil Gök
  5. Halilgok723

Sanalda devreyi Kurup docklight programı üzerinden haberleşme sağlamak

Paylaşımın içeriğinde; - Pic ile RGB led yakmak - Proteus üzerinde sıfırdan proje oluşturma - Sıfırdan pici C dili ile kodlama - Sanalda comportlar nasıl birleştirilir - Form oluşturmadan docklight programı ile haberleşme sağlamak Faydalı bir video oldu. Bana abone olarak destek verebilirsiniz.
  6. Halilgok723

PIC ile Hesap Makinesi yapımı

Selamlar, arkadaşlar dev internet arşivinde benimde tuzum olsun istedim. Bloğumda PIC16F877A ile css c de yazdığım hesap makinası projesini de buradan duyurmak isterim. Bloğumda detaylarına yer verdiğim anlatımım ve kodlar bulunmaktadır. en yakın süreçtede videosunu çekeceğim. BURADAN...
  7. Halilgok723

UART seri haberleşme

C# üzerinden oluşturduğum form ile 1.durumda slave adresi yolluyorum eşit olup olmadığını kontrol ediyor (5.satırda) ve o durum sağlandı. eğer sağlandıysa ack gönderiyorum bilgisayara. 2.durumda c# formunda ack eşitliğini kontrol ediyor c# üzerinde bu durumda sağlanınca bilgisayardan seri...
  8. Halilgok723

Cubemx ile ilgili YARDIMMM

Cubemx programını kurdum ama stm32f0 yazılım paketini indirmem gerekiyor ama nedense sürekli şu hatayı veriyor indir dedğimde Resim-1== download Direkt paket dosyasını stnin kendi sitesinden zip dosyasını indirip kendim oradan kurmaya çalıştım ama yine bu sefer şu hatayı aldım Resim-2==...
  9. Halilgok723

GÖMÜLÜ SİSTEM ALANINDA ÇALIŞMAK MI?(ELEKTRİK-ELEKTRONİK-ENDÜSTRİ-MAKİNE-YAZILIM)

3 Mayıs 2019 Merhaba arkadaşlar elektronik ve haberleşme okuyorum gömülü sistemler üzerine kendimi geliştirmek istiyorum. Bu alan hem gelecek için hem ülkemiz için önemli olduğu için hem merakım olduğu için ilgim oldu. Bu alanda çalışan veya uğraşan kişilerden değerli bilgileri öğrenmek isterim...
  10. Halilgok723

SPONSOR ARIYORUZ

11. Halilgok723

Gömülü sistemler alanında çalışmak mı?

Merhaba arkadaşlar elektronik ve haberleşme okuyorum gömülü sistemler üzerine kendimi geliştirmek istiyorum. Bu alan hem gelecek için hem ülkemiz için önemli olduğu için hem merakım olduğu için ilgim oldu. Bu alanda çalışan veya uğraşan kişilerden değerli bilgileri öğrenmek isterim ben bu konu...
Yukarı Alt