Arama Sonuçları

1. M

Merkezkaç kuvveti ve merkezcil kuvvet

merkezkaç kuvvetinin ismi merkezcil atalet kuvveti olarak değişti diye biliyorum.
  2. M

Pistonlu motorlardaki gaz sitemi nasıl çalışıyor yani nasıl hızlanıyor

fizikteki momentumun korunumu yasası ilkesiyle çalışıyor. lineer momentum açısal momentuma dönüşüyor. tork değeride oluşan basınç ve piston çapıyla doğru orantılıdır.
  3. M

İki kasnak hesabı

eğer dişliler güç aktarımını birbirine temas ederek yapıyorsakesinlikle iki dişlinin de diş profilleri aynı olması gerekir. bu sistem belki aradaki hareket aktarımını zincirle yapıyorsa gerçekleşebilir. bir balkalayı es geçip diş ikinci baklada yakalarsa sistem belki çalışabilir. ama dediğim...
  4. M

İki kasnak hesabı

diş adım aralıkları eşit olmadığı sürece sistem çalışmaz. 9 senelik meslek hayatımda böyle bir sistem görmedim.
  5. M

meslekte uzmanlaşmak

mühendis demek sadece mukavemet hesabı yapan, teknik resim çizen birisi değildir. mühendis yöneticidir. okulda öğrendiğiniz konularla iş hayatınızda sistemlere mantık yürüterek yöneticilik yapmaktır.
  6. M

TS CIVATA STANDARTLARI

ingiliz standardı evet doğrudur.
  7. M

Gerekli Program

ikisini de öğrenmelisin. ek olarak catia ve hatta coreldraw bile öğrensen işine yarar.
  8. M

Blower Pompa Hesabı

pülverize mal taşıyacaksanız malı bir akışkan olarak düşünürseniz blower basıncının taşıma boru hattındaki kayıplardan daha büyük olması gerekmektedir. eğer daha yüksek bir kota taşıma işlemi gerçekleştirilecekse bu yüksekliğin de basınç hesabına katılması gerekmektedir. boru çaplarını ne kadar...
  9. M

Termik Santraller Hakkında Ne Düşünüyorsunuz

Termik santral, ana işletici makinesi buhar gücüyle çalışan güç santralıdır. Isıtılan su buhara dönüştürülerek bir elektrik üretecini süren buhar türbinini döndürmekte kullanılır. Türbinden geçen buhar Rankine çevrimi denilen yöntemle bir yüzey yoğunlaştırıcıda yoğunlaştırılırak geri suya...
Yukarı Alt