Arama Sonuçları

1. gereksiz1995

lojik kapılar

lojik kapılarda sadece nand ve nor kapılarıyla devre tasarlamakla ilgili sorularım var ama bana yardım edebilecek kimse var mı acaba?
  2. gereksiz1995

Lineer cebir

Arkadaşlar lineer cebir hocası lineerlik nasıl test edilir araştırın dedi. Bu konuda birşey bulamadım ya da ben anlayamadım. Yardım edebilecek kimse var mı acaba?
  3. gereksiz1995

ac'yi dc'ye dönüştürme

Merhaba sevgili arkadaşlar. Vetk:20 V Olan adaptör devresinde doğrultulduktan sonraki gerlim kaç olur acaba?Bir de bu devredeki hata payını nasıl hesaplamalıyız?
  4. gereksiz1995

Ltspice

Arkadaşlar ltspice kullanan var mı acaba?
  5. gereksiz1995

AC'yi DC'ye çevirme

AC yi DC ye çevireceğimiz bu projede kullanacağımız kondansatör değerlerini nasıl hesaplayabiliriz?
  6. gereksiz1995

Reş

İyi geceler arkadaşlar. Bu devrenin eş değer direncini bulurken hata yapıyorum galiba. LTSpice prog.** uyuşmuyor. Yine yardıma ihtiyacım var:( pardon. Devre ekte .
  7. gereksiz1995

Tümleşik devreler

Tümleşik devrelerde nelere dikkat etmeliyiz? Aklıma GND VE VCC beslemelerinin doğru yapılması geldi. başka ne olabilir acaba?
  8. gereksiz1995

Lojik kapılar

F = (A+B) + (AC) ifadesinin doğruluk tablosunu oluşturamadım.NAND ve NOR kapılarını kullanarak ifadeyi lojik kapılar ile de çizmem gerekiyor. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler
  9. gereksiz1995

Lojik kapılar

F = ((A+B)' + (AC')' )' ifadesinin doğruluk tablosunu nasıl olacak Ayrıca, sadece NAND ve NOR kapılarını kullanarak ifadeyi lojik kapılar ile nasıl çizebiliriz ?
  10. gereksiz1995

Bobin

Arkadaşlar 12.soruyu çözerken nerede hata yapıyorum. Çevirmeyi mi doğru yapamadım?
  11. gereksiz1995

Diyot Sorusu

Arkadaşlar Vc nasıl 5,3 e düşüyor? Dirençten dolayı ise değer nasıl hesaplandı acaba?
  12. gereksiz1995

Tam doğrultucu etkin değer

Arkadaşlar tam dalga doğrultucu devrede çıkış sinyalinin etkin değeri teorik hesap ile multimetrede ölçülen arasında çok fark oluştu. Sebebini anlayamadım. Neden kaynaklandı acaba ?
  13. gereksiz1995

İntegral Çözümü

Arkadaşlar bu 3 integrali çözemedim bir türlü. Yardım edebilecek var mı acaba?
  14. gereksiz1995

Devre

Merhaba arkadaşlar . Anlayamadığım bir sorum olacaktı Bir devrenin farklı noktalarına takılan iki cihaz ana şebekeden toprak hattına bağlı ise bu devrede nasıl bir sorunla karşılaşılır?
Yukarı Alt