Arama Sonuçları

1. M

Bitirme Projesi

hiç fark etmez şuan hangii ile yapılabiliyorsa olur bu konuda bilgim yok malesef
  2. M

Bitirme Projesi

Hocam herkese kolay gelsin öncelikle bitirme projem var mekanik kısmını hallettik resimde görülen şekilde çiziminide yaptım step motor ve sürücü olarakda microstep driver kullanılacak fakat programlama bilgim olmadığı için yapamıyorum bu konuda ardımcı olabilecek varsa lütfen yazsın. Not: kol...
  3. M

Neden hesaplarda sürekli S420 kullanıyoruz

420 akma dayanımını ifade eder 220 ve 500 de akma dayanımını ifade eder Mpa cinsindendir S ve B sınıfı bulunmaktadır S betonarme çeliği diye geçer
  4. M

Makine Mühendisliği Öğrenmesi Gereken Programlar

Hedefin çok güzel inşallah en iyi yerlerde olursun unutma ki kullandığın programlar derya denizdir öneriler vardır matlab bu tür arge programları benim sana önerim solidworks aoutocad idaha fazla gelistir bunun yanında nx 11 catia gibi programlara yönelebilirsin unutma ki bunların hepsinden...
  5. M

Makine Mühendisliği öğrencisi için laptop tavsiyesi

öncelikle pc önermeden önce makine mühendisliğini bitirme yolunda son adımları atan birisi olarak ilk önce derslerine yoğunlaşmanı istersim zaten bölümün seni o aşamaya geticek sen dereye girip denizde yüzmeye çalışma kardeşim çizim programları derya denizdir ilk önce hangi sektöre yöneleceksin...
  6. M

Makina elemanları ödevi

Kusura bakma çözümü var diye yenlış görmüşüm ona benzer bir örnek var ona uyarlayarak çözebilirsin rüzgar kuvveti biliniyorsa web.itu.edu.tr/~mecit/muk204/sinavlar/finalcozum.pdf 1. soru benzer bir soru
  7. M

Makina elemanları ödevi

Şuan soru mukavemet sorusu elimdeki kaynaklara baktım ve soru çözümü için bu pdf ten bakabilirsiniz. tabelanın alanını alım ortalama rüzgarı bulup oradan tabela direginde olusuacak olan kayma gerilmesini ve tabela ağırlığından oluşacak olan normal gerilmeye ulaşabilirsiniz formülleri...
  8. M

Makina elemanları ödevi

sorunuza baktım soruyu tam net göremiyorum ilk osrum şu kablolardaki gerilmemi istenior yoksa direğin en kesitindeki kama ve normal gerilmeler mi isteniyor ?
Yukarı Alt