Arama Sonuçları

1. fatihmekatronik

Marmara Üniversitesi - Mekatronik Mühendisliği Hakkında Yorumlar

Arkadaşlar Marmara mtok mekatronik mühendisliğine gitmek istiyorum bu bölümde okuyan var mı ? bir kaç sorum olacaktı
  2. fatihmekatronik

Robot programlama nasıl yapılır ?

Arkadaşlar robot programa hangi programları kullanılarak yapılır ? hangi dilleri bilmek gerekir ? okulumuzda forklift robot yapmışlardı mesela üstünde kırmızı siyah büyük bir şeye kabloları döşemişlerdi mesela bunun programlamasını hangi programla yapmışlardır ?
  3. fatihmekatronik

tk19 alıcı kullanımı sorunu

Arkadaşlar tk19u arduino'ya bağlıyorum . her şeyi yapıyorum tuşa basıyorum fakat tuşun seri ekrana yazdırılması için alıcının voltaj pinini çıkartıp tekrar 5v'a değdirmem gerekiyor . ayrıca aynı tuşa basdığım halde farklı değerler alıyorum .
  4. fatihmekatronik

bu devre aküyü şarj eder mi ?

arkadaşlar 9v güneş paneli ile 6v4aH akü şarj etmek istiyorum bu devre şarj eder mi ?
  5. fatihmekatronik

Nokia 5110 Ekranında sayının başına 1 geliyor

Evet arkadaşlar sorunum bu çok güneş paneli ile sera sulama sistemi yapıyorum . seradaki toprak nem oranlarını nokia5110 ekranına yazdırıyorum burada sorun yok fakat bazen değerin başına sebebsizce 1 sayısı geliyor reset attığıma gidiyor bazen de tekrar geliyor . nasıl çözebilirim ?
  6. fatihmekatronik

9v güneş paneli ile 6v 4ah akü şarj etmek

arkadaşlar 9v güneş paneli ile 6v 4ah akümün arasına lm2596 dönüştürücü bağladım . aküyü şarj etmesi için fakat dönüştürücü duman çıkarmaya başladı . aküyü nasıl şarj edebilirim ? ayrıca aküden direkt elektrik çeksem şarj devresine zararı olur mu ?
  7. fatihmekatronik

mekatronik mühendisliği hangi üniversite'de okunur ?

arkadaşlar sizce mekatronik mühendisliği eğitimini veren en iyi üniversite hangisi ? göz önünde bulundurmanızı istediğim kriterler ; 1 - üniversitenin atölyeleri iyi olmalı 2 - üniversite kendimizi geliştirmemizi sağlayacak yarışmalar düzenlemeli , katılmalı [ yani sosyal faaliyetleri bol olmalı...
  8. fatihmekatronik

24v 37mA çeken devreyi nasıl besleyebilirim ?

edit : Arkadaşlar lityum pil kullanmaya karar verdim . toplam 6 tane lityum pili seri bağlayarak 22,2 volt elde edeceğim ... konu Silinebilir
  9. fatihmekatronik

elektronikte yeniyim , güneş paneli ile pil şarjı nasıl yapılır?

Arkadaşlar güneş paneli ile sera sulama sistemi projem var . devre 28 volt , 0,37A çekiyor size bir kaç sorum olacaktı ; 1- Devrenin güç deposu olarak akü mü li-on pil mi kullanayım ? [ elimde 5000mAH li-on pil var ] 2- Güneş panelini kaç watt alayım ? 3- akü kullanacaksam hangi aküyü kullanayım...
Yukarı Alt