Arama Sonuçları

1. birx

Motor hesabı

çevrendeki bir makine mühendisinden yardım istemelisin,
  2. birx

Su dezenfektan

bardak hesabı yerine, mL olarak hesap veren ciddi sitelerde veya akademik yayınlarda araştırma yapmalısınız işi bilen uzmanlar elbet daha iyi yönlendirecektir. Benim önerim acil durumlar için pet su şişelerin ( 0,5L) ölçüsü dikkate alınabilir.
  3. birx

Fatigue Strength Factor

Gerçek dünya koşullarını hesaba katmak için kullanılıyor diye biliyorum, örneğin yaptığın tasarım hiç bir zaman bilgisayar ortamındaki gibi pürüzsüz, mükemmel üretilemez, örneğin hesaplarda yüzey kalitesi gibi değerler mukavemete katılır, Mukavemet derslerindeki azaltıcı katsayıları hatırla ...
  4. birx

Machine Design I dersin de ödevim var ödev bir soru ekte bulabilirsiniz yardımcı olur musnuz

Mukavemet ve Makine Elemanları dersi göstermiyorlarmı okulda ?
  5. birx

SolidWorks 2018 ve ANSYS 2019 için uygun bilgisayar önerileri arıyorum

masaüstü olsaydı uzun yıllar değişim yaparak kullanabilirdin, sorun olduğunda müdahale etmekte kolaydır..ekran boyutu ile tasarıma daha uygundur... taşınabilir olması çok önemliyse o zaman bütçenize göre bir model seçmeniz gerekecek, almışken iyisini alayım uzun yıllar kullanırım mantığı...
  6. birx

Arkadaşlar lütfen soru çözümü yardım..

net ortamında bir çok video ve konuya artık oturduğun yerden kolayca ulaşılabiliyor, benim zamanımda kütüphane geziyorduk , soru çözümü istemek için belli bir noktaya gelirsiniz, yapamadığınız ,eksik kalan yeri sorarsınız ! bilen varsa yol gösterir. soruyu kopyala-yapıştırmakla , hiç kalem...
  7. birx

SolidWorks 2018 ve ANSYS 2019 için uygun bilgisayar önerileri arıyorum

dizüstü mü ? masa üstü mü ? karar verdin mi , bunun için ne kadarlık bütçe ayırdın ? öğrenci projeleri mi ? iş için mi kullanmak istiyorsun ? daha bir çok soru sorulabilir, nette araştırma yaparsan bu konuda bir çok yazı bulabilirsin, çok genel sormuşsun
  8. birx

örnek mühendislik projesi: Döner Kanat İHA (quadcopter)

paylaşman güzel fakat ,motor, itki kuvveti, pervane, batarya menzil , irtifa vb. hesapları yapılsa daha iyi olurdu, von-mises sonucu var , ne kadar kuvvet uygulandığı yok !
  9. birx

Ne yapmam gerekli?

öncelikle derslerine önem vermelisin, ortalamanı 3 üzerinde tutmaya çalış,
  10. birx

Vidalı preslerde oluşan baskı kuvveti hesabı

" power screw filetype: pdf " ve " c-clamp design filetype : pdf" olarak arama yap, bir çok örnek göreceksin
  11. birx

Motor ve redüktör seçimi

transport tekniği dersinde işleniyor, ders notlarını nette bulabilirsen faydalı olur,
  12. birx

Hareketli Mekanizmalı Platform Çizimi

Mekanizma tekniği ve Makine dinamiği derslerinde bu konular işlenmiş olması gerekirdi ! eğer hiç çizim ve imalat bilgin yoksa kendin yapmaya çalışma yardım almalısın, ortam şartlarını bilmeden kimse yardımcı olamaz...bir kroki çizerek çevrende bu konularda bilgili birine/firmaya danışman iyi...
  13. birx

APK Programlama Hk.

btkakademi.gov.tr burada istediğiniz eğitime ücretsiz başlayabilirsiniz
  14. birx

Metal kaplama yuzey islemleri

LIFT UP / LIFT UP+ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayii LIFTUP çağrıya çıkılan konular olunca inceleyin ve değerlendirin , kendi konunuzu da önerebiliyorsunuz, SSS bölümünü bakın.
  15. birx

akmış pilin çocuklara zararları

Atık piller çok tehlikelidir, ağır metaller içerir. Yetişkin, çocuk farketmez zehirleme yapar ayrıca kanser, böbrek, karaciğer hastalıkları ,sakat doğumlar vb. nedeni olabilir. bir küçük pil 4-5 m2 toprağı kullanılamaz hale getirir. akan pillere çıplak elle dokunmayın. bulaşan kıyafetlerini...
  16. birx

Dişli Kutularında Kademe Sayısında Neye Dikkat Edilmeli?

Bir kademenin maksimum çevrim oranı 7 olarak almalısın. örneğin giriş devrini 60 kat azaltacak bir redüktör için 49 ve 343 arasındadır . en az 3 kademeli olmalıdır.
  17. birx

Poisson Ratio

bilmemek ayıp değil ama öğrenci olduğunu yazabilirdin, 1.sınıf olduğunu anlıyoruz Mukavemet dersinde göreceksiniz hesaplanmasını, poisson oranı = - (enine uzama oranı / boyuna uzama oranı) olarak belirlenir. çekme kuvveti uygulandığında eksenel uzamalar ölçülür , ayrıca malzemenin izotrop...
  18. birx

Poisson Ratio

Profilinde Makine Mühendisi yazıyor, sende sorarsan bu soruyu !!! bir yıldızın eksilir..
  19. birx

Çamaşır Makinesi Motorundan Scooter Yapmak

ters yazmışsın, DC-AC konverter olmalı fakat verimsiz olur, yeterli torkta alamazsınız. Ayrıca tehlikelidir, gençler bu şekilde konverter ile kesinlikle 220V çalışma yapmayın, 12V ile çamaşır makinesi motoru çalıştırma ile ilgili arama yapın malum sitelerde bir çok video göreceksiniz...
  20. birx

Motor Seçim Konusunda Yardım

bu tür yapım videolarına baktın mı bilmiyorum, öncelikle bir incele küçük bir çalışma olmuş ve 24V scooter motoru kullanmış görünüyor, güvenlik açısından 220V yerine tercih etmek daha uygun olabilir.
Yukarı Alt