Arama Sonuçları

1. H

Zincir dişli hak.

Merhaba arkadaşlar, şimdi tasarımımda 3 farklı zincir dişli var ve hepsi farklı mil uzerinde. Mesela; biri 30 diş , diğerleri 23 ve 17 diş. Şimdi bunların uzerlerine gelen tork, kuvvet ve devir hesaplarını duz dişliler gibi mi yapmalıyım. Bunlarla alakalı hesaplama için makale veya pdf varsa...
  2. H

Ayna mahruti dişli

Merhabalar, ayna mahruti diş hesapları hakkında önerebileceğiniz kitap veya pdf var mıdır? Shigleyin makina elemanları kitabında bulamadım ve internette de bunla alakalı bir arşiv bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
  3. H

Rulmanlar Hakkında Bilgi

Merhabalar, şimdi bilyaların iç bilezik ve dış bilezik dönme olayını pek anlamadım. Yani hangi durumda dış bileziğin, hangi durumda iç bileziğin dönmesini veya her ikisininde sabit olmasını isteriz? Teşekkurler.
  4. H

Withworth diş hak.

Merhabalar, şimdi milin ucuna bir diş açılmış. Bu mil ve açılan diş kısmını solidworkste çizeceğim. Metrik dişleri çizerken sorun yaşamıyorum. Mesela Metrik 3 'luk bir diş çizeceksem hatvesi ve diş ustu çapları belli. Gel gelelim withworth diş çizerken sıkıntı yaşıyorum hatve ve diş ustu çapını...
  5. H

Sac metal sorusu

Merhaba arkadaşlar. Soracağım soru aslında geometri ile alakalı. Şimdi biz bir dairenin çevresini ; 2(pi)r ile buluyoruz. Yani aslında bizim bulduğumuz çapı belli olan bir borunun açıldığında sac uzunluğu öyle değil mi ? Ancak tabi ki boruların bir sac kalınlığı var. Sac kalınlığı olunca...
Yukarı Alt