Arama Sonuçları

1. BLAST_-

Zamanda yolculuk mümkün müdür? - Dede paradoksu

[ 19.25 - 27.20 arasına bakarsan cevabını bulabilirsin. Zamanda geriye gitmek pek mümkün gibi gözükmüyor. Yani hem şu anda hemde geçmişte var olabilmek mantıksal olarak ta bilimsel olarak ta mümkün değil en kısa cevabı ile.
  2. BLAST_-

İşte benimde tam söylemek istediğim buydu. Yani ışınlanmaya benzer bir geleceğe yolculuk mümkün değil bana göre. Işınlanmak demek ışık hızına ulaşmak demek ancak kütlesi olan hiçbir şey ışık hızına ulaşamaz. CERN deneyinde bile parçacıklar ışık hızının ancak %99.99999.. gibi bir rakamına...
  3. BLAST_-

Bana göre bu mümkün. Görecelilik kanununa göre "Kişinin hızı arttıkça zaman ona göre yavaşlar" yani hızı ışık hızına yakın birine göre zaman yavaşlar diğer kişilere göre normal seyrinde akar. E=mc^2 formülünde enerjinin kütleye dönüşmesi bağlantısı çıkarılır. Hızımızla orantılı olarak kütlenin...
  4. BLAST_-

Elektrik Elektronik Mühendisliği vs Bilgisayar Mühendisliği mi?

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği genel olarak elektronik ağırlıklı bir bölümdür. Üniversite için tercih yaparken en çok dikkat etmen gereken şey laboratuvardır. Laboratuvar imkanını sana o bölümde en çok sunan yer akademik kadrosu da iyiyse gözün kapalı gitmen gereken yerdir. Elektrik ve...
  5. BLAST_-

Mühendislik İş İmkanları

Ortalama her alan için önemlidir. Bu zamanlarda zorunlu bir staj için bile firmalar size ortalama sorabiliyorlar. Sırf okul derecesi var diye daha mezun olmadan iş ayarlanan kişiler mevcut. Akademik anlamda aktif bir üniversitede okul derecesi bulunan birini bu 1. 2. 3. olur bilemem, bulunduğu...
  6. BLAST_-

Mühendislik İş İmkanları

Öncelikle merhaba, sorduğunuz soruya gelince de bana göre bunun net bir cevabı olamaz. Bir iş veren için ilk etapta bitirdiğiniz üniversite ve not ortalamanız önemli olacaktır. Tabi şuda bir gerçek ki ne kadar iyi bir üniversiteden mezun olursanız not ortalama handikapınız da o denli ortadan...
Yukarı Alt