Arama Sonuçları

1. T

5G ile Ölüm Makinesi ( Electro magnetic Gun )

Buyrun 5g teknolojisi aslında bize iyi mi yoksa kötü mü sonuçlara mal edilecek görelim. Bunlar izin verdikleri ölçüde bilgimizin olduğu işler , bir de bunun buzdağının görünmeyen dip kısımlarını siz ölçüp biçip.. Hoşuma gitmese de biz bu adamların 60 yıl gerisindeyiz , dibimizde ki bulgaristan...
  2. T

Bıçağın 2 Yüzü

Forumda mesajların birisinde yorum olarak şu soruyu sormuştum : - Facebook nasıl ve neden hangi amaçla kuruldu ? Acaba " normal haber canım bunda ne var öküz altında buzağı aramak senin hüsnü kuruntuların " denilen şeyler var mı ? Aslında masum görünen haberler gizli bir şifre veriyor olamaz...
  3. T

Frekans'ların Dili ve Tedavi Ettikleri

Merhabalar , Birkaç yıl önce ABD de yaşayan bir mühendis bayan ile sosyal medya üzerinden bağlantı kurmuştum girişimcilik adına... Bayan yüksek mühendisti ve bana birkaç döküman göndermişti , bilinen tüm frekansların bir dili olduğunu ve bunu bir makine haline geldiğini bununla birlikte birçok...
  4. T

Su ürünleri Bölümü alt bölümü olarak açılsa nasıl olur ?

Evet hayvansal üretimin sadece Büyükbaş küçükbaş olmayıp su ürünleri ( süs balığı , tatlı ve tuzlu su ürünler ) , kanatlı hayvan ( kuş papağan kaz ördek vs ) at kedi köpek gibi konularda yer almalı bence... Çünkü insanlar birbirlerinden uzaklaştıkça hayvanlarla dertleşmeye ve kendini onlarla...
  5. T

Bu bölüm bakir kalmış neden ?

Evet , forumu enine boyuna gezmeye ve yorumlamaya varsa elimden gelen ile bilgi birikim tecrübe paylaşmaya gayret ediyorum. Orman ve Ziraat mühendisliği pek para etmiyor gözüyle sanırım buraları hep dutluk olmuş arazi gibi kalmış.. Halbuki , ne mühendisi olursan ol , ne teknikeri uzmanı...
  6. T

Milli Üretim MİLLİ mi ? Devşirme Milli mi ?

Son günlerin en popüler kelime ve cümleleri : MİLLİ SERMAYE , MİLLİ ÜRETİM , YERLİ ÜRETİM , YERLİ MİLLİ SERMAYE... Peki gerçekten yerli mi YOKSA DEVŞİRME mi ? Öncelikle şunu sormak isterim ; TÜRK MALI yabancı bir ve utanç duyulacak bir şey miydi de devşirildi YERLİ ÜRETİM adına dönüştü ...
  7. T

Çark Nasıl Tersine Dönecek?

Herkese selamlar , Her ne kadar foruma az sayıda katılımcı girse de konular abuk subuk işe yaramayan forumlarda ki kadar aktif değerlendirilmese de ben yine de umutluyum ve bu soruyu tartışmaya açmak istedim. Evet soru tek cümle fakat cevap milyonlarca cümleden ibaret... Hemen hemen forumda...
  8. T

Bilim mi Filim mi ?

Sizce hangisi revaçta ? BİLİM mi FİLİM mi ? Ya da revaçta olmalı ? Şuan ülkede her türlü FİLM çeviren parayı kazanıyor ; mesela çiftlikbank gibi bir sistem kuruyorsun parayı vurup kaçıyorsun , mesela sahte içki üretiyorsun araba çalıp parçalayıp satıyorsun kırmızı toz bibere bol bol tuğla...
  9. T

Mühendis olmak sadece kız isterken mi yeterli ?

Evet , bu soru ve cevabı saatlerce tartışmaya açık bir konudur. Maalesef Türkiye de MÜHENDİS kavramının tek kalemde OK aldığı nadiren de olsa hayır cevabıyla en az karşılaşılan bir terim olmanın dışında hiç bir işe yaramamakta ( gibi gözükmekte ) .. Arkadaş çevresi , aile veya dediğim gibi kız...
  10. T

Çelikten Daha Sert Plastik Madde Üretildi

Şuan ismi bende gizli kalacak koşuluyla dünyanın seyrini neredeyse tamamen değiştirebilecek bir madde geliştirildi. Çelikten daha sert ısıya ve erime noktasını istediğiniz derecelere kadar değiştirebileceğimiz bir ;PLASTİK madde icat edildi. Bu maddenin mucidi bir profesör fakat hayatından...
  11. T

Gelecek Tarımda

Merhabalar , bu foruma yeni üye oldum ve birşeyler katma ve yararlanmak isteyen gerek firma gerek bireysel sizlere katma değer sağlayacak şeyler sunmak yararlı olacak. Fakat gördüm ve üzüldüm ki forumda açılan konular 2 yıl önce ve sonrası yok... Merakım şu ki bu bölüme ilgi mi yok yoksa gençler...
Yukarı Alt