Arama Sonuçları

1. M

Bir Elektronik mühendisi ne kadar yazılım bilmelidir ?

Hocam yazılımcılık işi diploma gerektirmeyen bir iştir. Bunun örnekleri çok artmaya başladı dünyada. Google ve IBM geçen yıl diploma şartını kaldırdı. Bu ve bunun gibi örnekler çokça artacaktır zannımca. Bu sebepten dolayı eğer yazılım alanında ilerlemek istiyorsanız kendinizi adamalısınız bu...
  2. M

Teknoloji Fakültesi vs Mühendislik Fakültesi

Hocam Marmara Üniversitesi EEM'ni iki ayrı fakültede okuyan arkadaşlarım vardı. İkisi de aynı eğitimi alıyordu. Dışarıdan fark var sadece, işin içine girince gözle görülür bir farkları olmadığını anlıyorsunuz. Tek sıkıntı -bilmiyorum hala var mı ama- MF'de okuyanlar TF'de okuyanlara bunlar...
  3. M

Yüksek Lisans Niçin Yapılır

Bahsettiğiniz iki konu için de yüksek lisans(master) yapılabilir. Ancak bana kalırsa master'ın asıl güzelliği bir konu hakkında derinlikli bilgi sahibi olmanızdır.
  4. M

Mobil Uygulama Nasıl Yapılır

Yazılım konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz acaba ?
  5. M

Yeni Bir Kulüp Kurulumu İçin Ne Yapmamız Gerekiyor?

Çoğu okulda kulüp kurmanın belli bir dönemi yok, şartları yerine getirdiğinizde kurabilirsiniz diye biliyorum. Ama yine de okulunuzun kulüplerden sorumlu biriminden en doğru bilgiyi alabilirsiniz.
  6. M

Matlab İçin Kitap Tavsiyesi

Yine inceleyip kararı sen vermelisin ama bu kitabı önerebilirim. http://kodlab.com/BookDetail.aspx?ID=620
  7. M

Yeni Bir Kulüp Kurulumu İçin Ne Yapmamız Gerekiyor?

Okulunuzun yönetmeliklerini okuyarak bu işe başlayabilirsiniz. Orada bunları anlatmaları lazım.
  8. M

İyi öğrenmem gereken dersler?

Kesinlikle yanlış düşünüyorsunuz hocam. Okulunu okuduğunuz meslek tamamiyle her insanın kendi özverisine bağlı ve asla unutmayınız her zaman alaylılar, diplomalılara üstün gelmiştir.
  9. M

Yazılıma Nasıl Başlanır

Rica ederim, takıldığın, problem yaşadığın konularda mesaj atabilirsin her zaman.
  10. M

Programlama ve CAD&CAM Programları[Yeni Başlamak için]

Acaba yazılımı yazılımcı olmak için mi öğrenmek istiyorsunuz ? Yoksa kendi mesleğinizde bir nebze de olsa kendinize bir şeyler katmak için mi? Bir de okulda hiç yazılım dersi aldınız mı?
  11. M

Yazılıma Nasıl Başlanır

Kardeşim Python'ın arkasında C dönüyor. Python öğrendikten sonra C'yi kavramakta zorlanabilirsin lakin C'de belli bir düzeye geldikten sonra diğer programlama dillerinin çoğunluğunu daha rahat kavrayabilirsin. Hem madem kendi bölümün de elektrik-elektronik kesinlikle C öğrenmelisin.
  12. M

Yazılıma Nasıl Başlanır

Kardeşim bana kalırsa C Programlama dili ile başlamasın.
  13. M

Acil Kitap arıyorum

Öncelikle merhabalar.Üniversitenizin kütüphanesinde aradığınız kitabı bulabilirsiniz.
Yukarı Alt