Arama Sonuçları

1. O

Kitap Hediyeli Çekiliş

Katılmak İstiyorum - Dereceli (Bulanık) Sistem Modelleri
  2. O

Arduino ve Raspberry Pi Ödüllü Çekiliş

Kambersiz düğün olur mu ? :) yarışmaya katılmak istiyorum.
  3. O

Nükleer santraller gerekli mi?

Arkadaslar nukleer gerekli bir enerjidir. Fakat soz konusu ulkemiz olunca denetim mekanizmalari yuzunden hep soru isareti kaliyor kafalarda. Ar-ge sarttir,biz gerekli teknolojileri bile yeterince kopyalayamiyoruz,o nedenle ar-ge olmali. Ornegin 3.kopru ya da marmaray da asil etkin olan bizim...
  4. O

Ülkenin büyümesi ve insanların daha refah içinde yaşamaları için,ülkenin genel anlamda katma değeri yüksek ürünler üretmesi gereklidir. (adil paylaşım da olmalı ama o ayrı mevzu) yani ağır sanayi,iş makineleri,araba,tank,helikopter,uçak vs. bunlardan 5 tane,10 tane üretmekten bahsetmiyorum...
  5. O

Furkan Bey, Dediklerinize katılmamak mümkün değil. Her enerjinin kendisine göre daha doğrusu her teknolojinin artısının yanında mutlaka negatif yönleri de olacaktır. Hes yok,Termik yok,Rüzgar yok yok yok. E ne yapılacak ? bu durumda tek bir çare kalıyor,kapatın tv leri,atın telefonları,sökün...
  6. O

Aslında ilkesel olarak Nükleer santral karşı değilim. Maalesef daha depreme dayanıklı bina yapamazken (Devletin denetimszliği yüzünden), ülkemizde bunun hakkıyla yapılacağından şüpheliyim. Bunu yapacak mühendislerimiz,bilim insanlarımız elbette var ama işi sıkı tutması gereken ilk yer...
Yukarı Alt