Arama Sonuçları

1. ezgi

Kitap Hediyeli Çekiliş

Katılmak istiyorum. - Dereceli (Bulanık) Sistem Modelleri
  2. ezgi

Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Geleceği

gerçekten çok bilgilendirici olmuş :)
  3. ezgi

Nükleer santraller gerekli mi?

Çok haklısınız Oğuzhan Bey sonuçta şimdi ben tüm kurallara uyarak araba kullansam da kaza riski var,alkollü araba kullansam da,hem yüksek miktar alkol alıp bir de o halde ana caddelerden birinde yarış yapmaya kalksam da :) Ayrıca şu enerji ihtiyacını karşılayamamak durumu neye dayanarak...
  4. ezgi

Çevreci Konutlar ve Akıllı Evler

Yanlış hatırlamıyorsam fransa da binaların camlarının panel olarak kullanildigi bir sistem vardı. Aslinda buda gökdelenlere uygulanamaz mi?
  5. ezgi

(acil) alüminyum blok

Paylaşımınız için teşekkür ederim
  6. ezgi

(acil) alüminyum blok

Arkadaşlar yıldız teknik üniversitesi rüzgar enerjisi kulübü olarak rüzgar enerjisiyle çalışan araba yapmaktayız. Kanatlar karbonfiber olduğundan aluminyum kalıp ihtiyacımız var ama sponsor bulamıyoruz.450-500 kilo civarı ihtiyacımız var. Katılacağımız yarışmaya kısıtlı süremiz kaldığı için acil...
  7. ezgi

Makine Mühendisliği Staj Yerleri

Eğer atölye stajı için arıyorsan Parsat Piston diye Avcılarda bir firma var kesinlikle onu tavsiye ederim.Servisleri de olduğu için ulaşım sıkıntı değil. Stajersin diye köle gibi çalıştırmazlar. Bir şeyler de öğrenebilirsin. Çalışma saatlerine uymadın diye stajın da yanmaz.Hatta naylon bile...
  8. ezgi

''Tanımak, anlamak, harekete geçmek gerekir. Dünya hayal kurmak için değil, başka bir şekle...

''Tanımak, anlamak, harekete geçmek gerekir. Dünya hayal kurmak için değil, başka bir şekle dönüştürmek içindir.'' Baruch Spinoza
  9. ezgi

Phase Change Enerji

Arkadaşlar phasechange enerji hakkında bilgisi veya dökümanı olan birileri olan varsa paylaşırsa çok memnun olurum.Yenilenebilir enerji kaynaklarıyla ilgili bir süredir araştırma yapıyorum.Ama bu konuda ders niteliğinde birşey bulamadım.Tüm bulduklarım çok akademik içerikli ve karmaşık. Şimdiden...
  10. ezgi

Dediklerinize katılıyorum Furkan Bey.Ama tüm bunların olası çözümü nedir akıl erdiremiyorum açıkçası :) Aslında bildiğimiz ya da bilmediğimiz pek çok arge fikri veya çalışması var ülkemizde.Ama bunları hayata geçirmek için ne değişmesi lazım,ne yapmak gerek orası daha mühim.Sadece kendi okuluma...
  11. ezgi

Bence gelişmiş ülkelerde nükleer enerjinin olmasına göre doğruluğunu kıyaslamak çok da mantıklı bir yaklaşım değil.Gelişmiş diye adlandırdığımız ülkeler gelişmişliğini zaten doğayı umursamadan uyguladıkları sanayi politikalarıyla paralarına para katarak kazandılar.Demeye çalıştığım onların...
  12. ezgi

Koenig Termodinamik Karesi

9 hücreli bir karedir.içinde -S,U,V,H.F.-p,G ve T yazar. bu özelliklerden herhangi birinin türevini almaya yarar. ingilizce olarak google da aratırsan daha ayrıntılı nasıl kullanıcağını gösteren akademik makalelerde bulabilirsin.
Yukarı Alt