Arama Sonuçları

1. O

Marmara Üniversitesi - Makine Mühendisliği Hakkında Yorumlar

İngilizceyi anadilinizden farksız bir biçimde öğrenin. Yanına da muhakkak Almanca, Korece, Japonca, Çince gibi bir eklemeyi ihmal etmeyin. İnanın artık şart. Ve bunları maalesef üniversitede öğrenemezsin. Kendi çabanla bayağı bir şeyler başarabilirsin ama.
  2. O

Türev-İntegral Alma

Bu açıkcası çarpa işlemini neden kullanıyoruz gibi olmuş gibi geldi bana. Türevin tanımına (nasıl alındığına değil neyi ifade ettiğine) iyice bakarsan aklındaki soru çözülecektir diye umuyorum. Matematik konusunca daha ilgili bir arkadaş hepimize açıklayana kadar ben şöyle bir alıntıyı...
  3. O

Gaziantep Üniversitesinde Mühendislik

İlk işinizi aşırı önemsiyorsunuz. Size şöyle anlatayım o zaman. Genelde öğrenci arkadaşların büyük kurumsal şirketler de çalışma arzusu vardır. Buralarda meslek hayatı ile ilgili daha fazla bilgi edinebileceklerini falan düşünüyorlar. Ancak durum tam olarak böyle değil. O iyi cvleriniz ile...
  4. O

ytü - Makine Mühendisliği Hakkında Yorumlar

2. öğretimin kapandığını da göz önünde bulundur. Eğer kazanırsan ilk dönemden derslere asılıp iyi ortalamanla hemen bir erasmus yap. Hayırlı olsun.
  5. O

Gaziantep Üniversitesinde Mühendislik

Ne istiyorsan onu okumalısın. Puanı dert etme. İstediğin bölüme odaklanarak tercih yap.
  6. O

Çukurova Üniversitesi Makine Mühendisliği Hakkında Yorumlar

Anlıyorum. Küçük bir tavsiye daha o zaman. Googledan çukurova öğrencilerinin kurduğu sosyal platformlara (mesela ytu için yıldızz.com var) ve okul öğrencilerinin bulunduğu facebook sayfalarına-gruplarına göz atın. Oralarda mutlaka bahsi geçen bölümleri okuyan kişilere ulaşma imkanınız olacaktır.
  7. O

Hangi Mühendisliği Seçmeliyim

Küçük bir örnek vereyim şu ünlü belgesel kanallarında programlar olur. Devasa yapılar örneğin. İlk asma köprülerin hangi mantıkla inşaa edildiğini ve ya ünlü Narrow Bridge in neden rezonansa girerek yıkıldığını anlatırdı. Şimdi televizyonda zaplatken bu programa denk gelip zap yapmaya devam...
  8. O

Çukurova Üniversitesi Makine Mühendisliği Hakkında Yorumlar

Üniversite hayatını ömrünüz boyunca bir kez yaşayacaksınız. Kendi ayaklarımız üzerinde durabilmek ciddi sorumluluklar üstlenebilmek gibi karakterinize etki edecek olumlu gelişmeler için ailenizden uzakta okumanızı tavsiye ederim ben. Maddi konuların da üstesinden gelebilirsiniz (özellikle kyk ve...
  9. O

Uludağ Üniversitesi - Otomotiv Mühendisliği Hakkında Yorumlar

Makine ve otomotiv birbirine oldukça yakın prensipler. Makine mühendisliği okuyarak otomotive yönelebileceğin gibi (bkz. makine müh. dalları örneğin: ısı proses, konstrüksiyon, otomotiv, enerji vs.) doğrudan otomotiv müh. okumayı tercih edebilirsin. Ancak elektronik bambaşka dersler içeren...
  10. O

Söz konusu dahi değil. Elindeki diploma hemen her firmanın kapısını açmana yetecektir. Ancak 'iyi bir kariyer' hangi üniversiteyi okuduğundan çok kendini ne kadar geliştirdiğinle alakalı.
  11. O

Endüstri Mühendisliği Hakkında yorumlar

Meslekleri kadın erkek olarak ayırmak çok hatalı bir yaklaşım. Ancak şöyle cevap vereyim okuyan kadın sayısının erkek sayısına aşağı yukarı denk olduğu bir bölüm. Endüstri mühendisliği temel prensiplere görece yeni bir prensiptir diyebiliriz. Okuması diğer mühendislik dallarından daha kolay...
  12. O

Makine-Mekatronik-E&E-Otomotiv Mühendisliklerinden hangisini tercih edersiniz?

Arkadaşım senin kafan bayağı karışık ya da hiç bir fikrin yok :) Öncelikle bu mühendislik prensiplerinin nelere odaklandığı seçtiğin takdirde hangi dersleri göreceğin ve mezun olduğunda hangi sektörlerde hangi pozisyonlarda çalışacağınla ilgili yeterli bilgiyi edindiğine emin ol. Ve tercihini...
  13. O

Okuduğum bölümdür. Öncelikle zora hazır olmalısın. Gerçekten zora. Bunun dışında makine okumak konusunda kararlıysan yıldız iyi bir seçim. Bölümün büyük olduğunu her yıl 250 öğrenci aldığını hatırlatmak isterim. Bunun çeşitli avantajları var. Öğrenci kulüplerinin kalabalık ve aktif olması, çok...
  14. O

İnşaat Mühendisliği mi Elektrik Elektronik Mühendisliği mi?

Herkes okuduğu bölümü övecektir arkadaşım. Benim tavsiyem bir şekilde imkanını bulup inşaat mühendisi hangi şartlarda çalışır tam olarak ne yapar elektronik mühendisi hangi şartlarda çalışır ne yapar bunları yerinde gözlemle. Şahsım adına konuşuyorum makine müh. okuyorum ve maalesef gerçekten...
Yukarı Alt