Arama Sonuçları

1. mozyurt26

İstanbul Teknik Üniversitesi yapay damar tasarladı

İTÜ'de görev yapan Doktor Öğretim Üyesi İpek Yalçın Eniş, kalp ve damar hastalıkları için kullanılması hedeflenen katmanlı biyobozunur yapay damar tasarladı. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Doktor Öğretim Üyesi İpek Yalçın Eniş, katmanlı biyobozunur yapay damar geliştirdi. Üniversiteden...
  2. mozyurt26

Arduino mesafe sensörü hakkında yardım

Merhaba. Ben yaklaşık 0,5-1 cm^2 lik bir yüzeye sahip bir cismin uzaklığını ölçmek istiyorum. Ancak ultrasonic sensörde iyi bi ölçüm alamadım. Tavsiyeleriniz nelerdir? şimdiden teşekkür ederim.
  3. mozyurt26

Uykuya dalarken düşme hissi neden oluşur?

Tam uykuya dalarken birden düşme hissine kapılıp vücudumuzun silkindiğini çok görmüşüzdür. Oldukça yaygın olan bu hisse beyindeki iki bölgenin kontrol çatışması neden oluyor. Bunu bir rüyanın parçasıymış gibi algılıyorsak boşlukta düşüyormuş hissi oluşur; buna hipnik seğirme denir. Beynimiz...
  4. mozyurt26

Hangi mühendislik bana göre?

Gerçekten senin gibi düşüncelere ya da ideallere sahip arkadaşlar günümüzde az , onca bölüm içinde çelişkide kalmanda çok normal ben de benzer şeyleri yaşamıştım. Bende bu düşüncelerden sonra makine mühendisliğini seçmiştim şuan 2.sınıfım şimdilik seçimimden dolayı pişman değilim biraz zorlu bir...
  5. mozyurt26

Cep telefonu kan tahlili yapabilecek

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde (İYTE) geliştirilen yazılım sayesinde, cep telefonları, özel bir kağıt üzerine damlatılan kandan hastalıkları tespit edebilecek. İYTE Kimya Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ümit Hakan Yıldız, kimya bölümü 2. sınıf öğrencisi Hakan Berk Aydın ve bilgisayar...
  6. mozyurt26

Yarı-sentetik organizma geliştirildi

Bilim adamları, organik DNA'nın genetik kodunu genişleterek ilk kez yarı-sentetik bir organizma geliştirmeyi başardı. Bilim adamları, organik DNA'nın genetik kodunu genişleterek ilk kez yarı-sentetik bir organizma geliştirmeyi başardı. Merkezi ABD'de bulunan Scripps Araştırma Enstitüsünden...
  7. mozyurt26

Abaküs Kitap’tan 4 set Mühendis Beyinler Takipçilerine Hediye

İstediğim Set: Yeni Başlayanlar için Programlama Seti Bölüm: PAÜ - Makine Mühendisliği
  8. mozyurt26

Arduino Ödüllü Çekiliş

18 yaşındayım Denizli ' de yaşıyorum . Herhangi bir karta sahip değilim . Mekanizmalar , Bilgisayar destekli modelleme Mühendis Beyinler Youtube Kanalına Abone Oldum
  9. mozyurt26

Arduino R3 Uno Ödüllü Çekiliş

18 yaşındayım Denizli'de yaşıyorum. Henüz bir kartım yok. Mekanizmalar , katı modelleme , 3d printer . Abone oldum .
  10. mozyurt26

dynArduino Ödüllü Çekiliş

-18 yaşındayım Denizli'de yaşıyorum. -Henüz bir Arduino'm yok. -3D Printer , yapay zeka , astronomi ve uzay bilimleri
  11. mozyurt26

Kitap Hediyeli Çekiliş

Katılmak İstiyorum - Dereceli (Bulanık) Sistem Modelleri
  12. mozyurt26

-Pamukkale Üniversitesi / Makine Mühendisliği

-Pamukkale Üniversitesi / Makine Mühendisliği
  13. mozyurt26

Türk Bilim İnsanı İmkansızı Başardı!

İngiltere’nin dünyaca ünlü Cambridge Üniversitesi’nde kuantum fiziği üzerine çalışan Doç. Dr. Mete Atatüre, ölçülmesi imkânsız olarak kabul edilen ‘ışık seviyesinin gürültü ölçümü’nü başarıyla yaparak tarihi bir başarı gerçekleştirdi. Bilkent Üniversitesi mezunu olan Atatüre’nin başarısı...
  14. mozyurt26

"Yerli Otomobil" Neden Cadillac BLS'ye Bu Kadar Benziyor?

İnşallah aracın kullanıldığı günleri de görmek nasip olur kendi adıma şahsen çok heyecanlıyım ,tasarım olarak da umarım güzel şeyler ortaya çıkar çünkü ilk gördüğümde beni de benzerliği açıkçası şaşırtmıştı. :) Uğraşanların emeğine sağlık Allah kolaylık versin .
  15. mozyurt26

Psişik robotlar artık hamlelerinizi tahmin edebilecek !

Robot teknolojilerinin günümüzde ulaştığı nokta kimileri için insanlık adına endişe verici kimileri için ise umut vaat edici. Terminator filminin dilimize kazandırdığı Skynet kavramı ile özdeşleştirilen bu yeni gelişmeler her geçen gün bir adım daha ileri gidiyor. Illionis Üniversitesi...
  16. mozyurt26

Makine Mühendisliğine Giriş Dersi

Sanırım aradığım şeyi buldum , ilgin için teşekkür ederim .
  17. mozyurt26

TTNET Kitap uygulaması

Sanırım şu link sana yardımcı olur. https://teksifre.ttnet.com.tr/kullanici-islemleri/inputtckn/?ref=a6d6f51d-e3d1-4335-b21a-cedc0500fc77
  18. mozyurt26

Arduino ve Raspberry Pi Ödüllü Çekiliş

Bende yarışmaya katılacağım :)
  19. mozyurt26

Makine Mühendisliğine Giriş Dersi

Öncelikle merhaba herkese iyi günler diliyorum .Taze bir makine mühendisliği bölümü öğrencisiyim . Eğer vaktiniz olursa sizlere danışacağım bir konu olacaktı . Havacılık sektöründe kullanılan kanat çeşitleri ve tasarımları nelerdir ? Salı günü bu konu hakkında derste sunum yapacağız ve bu konu...
Yukarı Alt