Arama Sonuçları

1. R

GY-NEO6MV2 GPS Modülü ve Arduino Uno ile Konum Tespiti

@Eray Çınar , merhaba Sim800L-Gsm/Gprs modülünü daha önce kullanmadım ama ufak bir araştırma yaptığımda, aşağıdaki ekran görüntüsünden de anlayabileceğimiz gibi sms gönderim işlemi için kullanılmasında herhangi bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Gözden kaçırılmaması gereken en önemli nokta...
  2. R

@kazimckaya, Detaylarını 3 sene önce paylaştım aslında kardeşim : ) Kaynak kodları, adımlar, materyaller, kullandığım kaynaklar tüm detaylarıyla raporlarımın ikisinde de mevcut. Daha spesifik bir sorun varsa, aldığın bir hata veya işleyişte bir sıkıntı onlar konusunda yardımcı olmak isterim...
  3. R

@omerkerimoglu , maalesef çalışan son halini bulamadım, 3 sene olmuş projeyi yapalı. Raporu LaTex' de yazmamdan kaynaklı karakterlerdeki sorun, hata aldığım için değiştirerek yazmıştım(tırnaklar, özel karakterler vs.). Kodun genel algoritmasından yola çıkarak aşama aşama sıfırdan yazıp...
  4. R

@omerkerimoglu , ekteki raporun sonunda ek4 bölümünde projenin kodu bulunuyor, o kod son haliydi yardımcı olur diye düşünüyorum. https://www.muhendisbeyinler.net/forum/dosyalar/gps-modulu-ve-arduino-uno-ile-konum-tespiti-pdf.1011/
  5. R

@alasko; Merhaba, çok isterdim ama projemin harita üzerinde işaretleme kısmı eksik malesef. Ama tamamlamayı düşünüyorum, fırsat bulduğumda bitirebilirsem paylaşırım. İnşallah siz de kısa süre içinde kolaylıkla yaparsınız, kolay gelsin.
  6. R

@alasko ; teşekkür ederim. Benim gsm modemimdeki gsm anteni şuna benziyor Gsm Anten 90 Derece , bir inceleyin isterseniz, belki işinize yarar. Ben GSM Kontrol adresindeki gsm modemi almıştım anteniyle birlikte gönderdiler ve satıcı sonradan oluşan problemler konusunda da yardımcı olmuştu. Bu...
  7. R

@Oğuzhan Mallı; projeye ait raporu kaldırıp güncel halini ekleyebilir misiniz?
  8. R

@kupince; İkisinde de aynı version gps modül kullanılmış fakat ilkinde açıklama kısmında görmüşsünüzdür çip eskidir yazıyor. Ayrıca dediğiniz gibi antenlerin farklı tip ve büyüklükte olması da fiyat artışında etkili büyük ihtimalle.
  9. R

HC05 Bluetooth modülünü kullandığım zaman hazırlamış olduğum rapor bu: 0BMproje.pdf Benim bilgim de bluetooth modülü ile ios cihazlara veri gönderilemeyeceği yönünde. Bluetooth yerine wifi modülü veya gsm modülü kullanabilirsiniz. Ben bluetooth' u denedikten sonra gsm modülü kullandım mesafeye...
  10. R

Rica ederim @mehmettyuksell , projenin son haline ait raporu paylaştım yani gsm modülü eklenmiş hali. Bluetooth ile ilgili kısım da işinize yararsa onunla ilgili raporu da atabilirim. Faydalandığım kaynakları da son kısımda bulabilirsiniz.
  11. R

Merve; Mayıs ayında bu projeyle -GY-NEO6MV2 GPS Modülü ve Arduino Uno ile Konum Tespiti- ilgili...

Merve; Mayıs ayında bu projeyle -GY-NEO6MV2 GPS Modülü ve Arduino Uno ile Konum Tespiti- ilgili bir şeyler sormuşsun, o ara çok yoğundum mesajını görmemişim kusura bakma, şimdi dikkatimi çekti üzerinden çok geçti ama projeye birkaç şey ekledim ve detaylı raporu paylaştım, işine yarar mı...
  12. R

Ayrıca @Merve Seyyid çok geçmiş üstünden ama mesajını gözden kaçırmışım, gerçekten elimden geldiğince yardımcı olmak isterdim kusura bakma lütfen.
  13. R

Projeye ait detaylı rapora buradan ulaşabilirsiniz. ilk mesaja eklendi. Yorumlar ve öneriler için teşekkür ederim.
  14. R

Proje Resmi Projeye ait gerekli kodlar // Nisan 2015 /* Proje Adı: GPS MODÜL İLE KONUM TESPİTİ Proje Yürütücüsü: R.G. Proje Danışman Hocası: - Üniversite: - Bölüm: Bilgisayar Mühendisliği Proje Kapsamında Kullanılan Bileşenler : -- 1.6.2 Sürümlü Arduino IDE -- Arduino Uno R3 Geliştirme...
  15. R

dynArduino Ödüllü Çekiliş

- 24 yaşındayım, okulum sebebiyle Bilecik' te yaşıyorum. - Arduino Uno R3' üm var, Arduino projelerimde kolaylıkla kullanabileceğim bir yazılım geliştirme platformu ve açık kaynak kodlu. - Gömülü sistemler, yazılım, veritabanı yönetim sistemleri.
  16. R

Kitap Hediyeli Çekiliş

"Katılmak istiyorum" Dereceli (Bulanık) Sistem Modelleri.
  17. R

Arduino ve Raspberry Pi Ödüllü Çekiliş

Ben de yarışmaya katılmak istiyorum.
Yukarı Alt