Arama Sonuçları

1. İsilay eker

Gıda Mühendisliğinin Geleceği

Kendini geliştirdiğin takdirde hiçbir mühendisliğin farkı yok birbirinden. Ben Ege Üni.'den temmuzda mezun oldum ağustosta işe girdim ama aynı üniversitede elektrik elektronik, makine mezunu arkadaşlarım var hala iş bulamayan hiçbir geri dönüş alamayanlar var. Tamamen kendinle alakalı, biraz da şans
  2. İsilay eker

Neden Zeytinyağı İthal Ediyoruz

Karabük Üniversitesi Okumanızı öneririm.
  3. İsilay eker

Tarlalarda kendimiz yetiştirdiğimiz ürünler organik midir?

@Hüseyin55 işin içinde olmadığın için inanmaman normal çünkü ülkemizde güven sorunu var malesef. Ama en azından ben firmamızda sertifikasyon ve kalite kontrollere baktığım için ne kadar düzenli ve güvenilir olduğuna garanti verebiliyorum. Tüm organik firmalarda böyle değil hilesini bildiklerim...
  4. İsilay eker

Yabancı dil gelişimi ve yurt dışı dil eğitimi

Yurt dışı stajı ayarlamaya çalış, özellikle tanıdıkların varsa bir yolunu bul, ne yap et ayarla derim. Çünkü ingilizceyi akademik olarak bilmen daha çok işine yarayacak ve stajlarda da çok iyi gelişiyor. Benim fikrim en iyi geliştirme yöntemi olarak, ilk en azından b1 seviyeye gel kursa git...
  5. İsilay eker

@Hüseyin55 tohumun da analizlerden geçmiş olması çok önemli o yüzden kimden alınırsa alınsın tam olarak güvenilip organik denilemez, belgelenmesi lazım. Dediğin gibi organik ürünlerin tohumları hep sirkülasyon halinde oluyor zaten, ürünün tohumu alınıp tekrar dikiliyor.
  6. İsilay eker

Organik firmasında Gıda Mühendisi olarak tecrübelerim ve araştırmalarımla sizi bilgilendirmek, doğru bilinen yanlışları düzeltmek istedim :) İlk olarak neden organik diyecek olursak, son zamanlarda artan kanser vakaları, GDO, hormon kullanılması ile oluşan ciddi hastalıklara sebep olarak ...
  7. İsilay eker

Gıda mühendisleri sofralarımızdaki tehlikeleri itiraf etti

arkadaşlar sektör ölü filan değil insanlar donanımsız ve hiç birşey bilmiyor. Kendini geliştirmek çok önemli bu hangi meslek olursa olsun. Kendinizi HER ALANDA geliştirirseniz hiç bir kuşkunuz olmasın işe girmekle ilgili. ben yeni mezun oldum ve bir ay sonra işe girdim yeter ki siz bişeyler...
  8. İsilay eker

meslekte uzmanlaşmak

Mezun olduktan bi ay sonra işe girdim 2 aydır çalışıyorum. Gıda mühendisiyim ama sektörü az çok biliyorum. Aranılan mühendis tipleri genelde yabancı dili gerçekten iyi ve hatta ikinci yabancı dili olan insanlar ve aktif olmak aşırı önemli. Klişe oluyor ama olabildiğince sosyal aktiviten okurken...
  9. İsilay eker

Yurtdışında Mühendislik

Sigorta , ingilizce transkript, ingilizce almanca cv , ogrenci belgesi eger isterlerse zorunlu staj belgen ama benim bakmadilar
  10. İsilay eker

Yurtdışında Mühendislik

B1 seviyede almancam var. Almanya'da staj kabul eden yerlere basvurdum direk belgeleri gonderdim elden.alan sectirdiler ben sut istiyordum turkiyede de sut alaninda yaptigim icin. Uretimi Hollandadaymis o sekilde gittim. Her seyi sen karsiliyorsun ama telefonla mulakat filan yapiyorlar ozellikle...
  11. İsilay eker

Gıda Mühendisliği mi Mekatronik Mühendisliği mi?

Ben Gıda Mühendisligi son sinif ogrencisiyim.eger bu bolumu okuyorsan bu bolumle adi bilinen bikac universitede oku kesinlikle (Hacettepe,ODTU,Ege,İTU, YTU gibi).tamamen ingilizce taraftari degilim konulari cok iyi anlamadigin surece bir anlami olmuyor. Bayan icin ideal gercektende.ben de...
  12. İsilay eker

Yurtdışında Mühendislik

Ben Gıda Mühendisliği okuyorum ve stajimi Hollanda'da yaptim. Kesinlikle bu fikrinden vazgecme ben de senin gibi dusunuyorum. Makine ve bilgisayar muhendisligi cok gecerli Avrupa'da.
Yukarı Alt