Arama Sonuçları

1. Volkan Ünal

Gömülü Yazılım Geliştirici Sohbetleri

Merhaba arkadaşlar, youtube üzerinde gömülü yazılım alanında çalışan mühendis arkadaşlar ile sohbet gerçekleştiriyoruz. İlginizi çeker ise şuraya bırakıyorum.
  2. Volkan Ünal

MAKERLARIN MUTLAKA TAKİP ETMESİ GEREKEN YOUTUBE KANALLARI

Merhaba arkadaşlar bu videoda makerların mutlaka takip etmesi gereken youtube kanallarını listeledim. Sizlerde takip etmeye değer gördüğünüz youtube kanallarını paylaşabilirsiniz.
  3. Volkan Ünal

Çukurova Üniversitesi - Elektrik-Elektronik Mühendisliği Hakkında Yorumlar

Arkadaşlar selam , Çukurova Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencisiyim , bu bölümde okumak isteyen arkadaşların kafasına takılan soruları cevaplayabilirim.
  4. Volkan Ünal

ESP8266 Kullanımı

Ucuz ve etkileyici bir wifi modülü olan esp8266 dersleri başlamıştır.
  5. Volkan Ünal

Sesli Tweet Atımı

Uygulama da hc05-esp8266 ve app invertor ile hazırlamış olduğum android uygulaması kullanılmıştır. #KonuşarakTweetle diyorum.
  6. Volkan Ünal

C ile AVR programlama - Ders 11

Merhaba arkadaşlar interruptlar arasında önemli bir yeri olan Pin Change Interrupt yani pinden okunan değerinin değişip değişmemesine göre oluşturulan kesmeyi inceledik.
  7. Volkan Ünal

C ile AVR programlama - Ders 10

Bir önceki derste ADC işlemlerini incelemiştik.Şimdi de daha önce gördüğümüz PWM dersimiz ile ADC işlemleri dersimizi birleştirdik.Nasıl mı? Haydin derse !
  8. Volkan Ünal

C ile AVR programlama - Ders 9

Çevremiz de bir çok analog veri var.Peki bunları digital hale nasıl getirebiliriz? Haydin gelin hep birlikte öğrenelim.
  9. Volkan Ünal

Analog Buton

Merhaba arkadaşlar aslında çok basit ama menü yapımı gibi projelerinizde rahatlıkla kullanacağınız yapıdan bahsedeceğim.Bunun için butonsayısı+1 kadar dirence ihtiyacımız var. Devre şemasını direkt olarak netten aldım koydum , ancak ben bağlantı yaparken kapasitör kullanmadım. R4 direnci...
  10. Volkan Ünal

C ile AVR programlama - LCD Ekranı Kullanımı - 8

Merhaba arkadaşlar bu dersimiz de 16x2 lik bir lcd ekranı attiny2313 entegresi ile sürdük , özel karakter oluşturmadan lcd ekrana yazı yazmayı göstermiş olduk :) Gerekli kütüphaneleri vidonun altında bulunan eklentiler kısmından indirebilirsiniz. Kanalımıza abone olmayı unutmayınız :) İyi...
  11. Volkan Ünal

C ile AVR programlama - Sinyal Genişlik Modülasyonu - 7

Merhaba arkadaşlar bu dersimiz PWM nedir? ne işe yarar günlük hayatta nasıl kullanılır gibi şeylere değinerek dersimizi gerçekleştirdik.PWM oldukça kapsamlı olmasına rağmen temel şekilde anlattım , sorularınızı bu konu altından sorabilirsiniz. :)
  12. Volkan Ünal

C ile AVR programlama - Ders 4

Arkadaşlar usbasp nedir , atmel studio ile nasıl kullanılır.Sorusunun cevabını 4.dersimizde bulabilirsiniz.
  13. Volkan Ünal

C ile AVR programlama - Ders 3

Merhaba arkadaşlar 3.dersimizi de çekmiş bulunmaktayım. Umarım faydalı olmuştur. Sorularını sorabilirsiniz. bu başlık altında. Ayrıca destek amaçlı kanalıma abone olursanız çok sevirim beni kamçılıyor diyebilirim. kodumuz : /* * avrc2.c * * Created: 16.08.2015 13:38:05 * Author: volkan...
  14. Volkan Ünal

C ile AVR programlama - Ders 2

Merhaba arkadaşlar ikinci dersimizle karşınızdayız. Bu dersimiz de port ile ilgili çeşitli işlemler yaptık. Ayrıca bir örneği iki farklı şekilde irdeledik. Umarım beğenirsiniz. Kanalımıza destek olursanız sevinirim. Ayrıca feedback verirseniz olumlu ya da olumsuz daha çok mutlu oluruz. İyi...
  15. Volkan Ünal

C ile AVR Programlama - Ders 1

Merhabalar arkadaşlar burada sizlere elimden geldiğinde avr c kullanımı göstereceğim. youtube kanalıma destek veririseniz çok sevinirim. :) ilk dersimizi çektim. Derste kullandığım kod ; #define F_CPU 200000000L // 20Mhz crystal ayarı #include <avr/io.h> //input/output #include...
Yukarı Alt