Arama Sonuçları

1. Atakan Akbulut

c++ ödevime yardım eder misiniz!!

Personel isminde class yazacaksınız, bu classında içinde bir birey isminde calisan bilgilerini tutan bir struct olacak. ve Personel clasında bir vector ile tüm calisanların bilgilerini tek bir alanda toplayabileceksiniz, Persone.h ------------------------------- struct calisan string ad...
  2. Atakan Akbulut

Yazılım mühendisliğinin olmazsa olmazları nelerdir?

devOps için go dilini ögreniyorum umarım Türkiye'de işime yarar :)
  3. Atakan Akbulut

Yenilikçi Projeler için Takım Arkadaşı (R&D)

belki bişeyler çıkacak gibi hissediyorum benim de elimden ne gelmez ki :) mailim imzamda
  4. Atakan Akbulut

AT Komutları Sim808

bunlarla ilgim yok fakat mantıgı cok basit tcp protokolü üzerinden haberleşme sağlanıyor , sen modüle post/at/set komutu gönderiyorsun modül sana return response gönderiyor. Eger bunun yazılımını yapacak isen tcp/ip protokolünü iyi bilmen lazım ayrıca bazı bir kütüphaneleri kullanman gerekecek ...
  5. Atakan Akbulut

Cisco CCNA kursu

iyi derecede network bilgisi gerekmekte , Genel olarak switchler ve bunların programlaması oldugunu tahmin ediyorum . Bende cisco , maipu tarzı switch programlamasını yaptım. Network olarak vlan kavramını , tagged , untagged , seri port bilgisini ögrettiklerini düşünüyorum . Switchlerin yüzde...
  6. Atakan Akbulut

Evde elektronik eşya tamiri girişimi

bilgisayar format atmak hem basit hemde güzel bir para kazanma yöntemi bence
  7. Atakan Akbulut

Elektriğin kullanılabilir bir algoritması var mıdır ?

sonuçta yoktan var olmadıgına göre ve üretilip , farklı formlara dönüştürülmesi , geri tüketilmesi gibi sonuclar onun bir algoritma olustulabilecegini gösterir. modulasyon gibi kavramlar zaten algoritmalardan oluştu
  8. Atakan Akbulut

bana mail gönderebilirsiniz : [email protected]

bana mail gönderebilirsiniz : [email protected]
  9. Atakan Akbulut

c de grafik çizdirme

c dili komut satırından oluşmuyor. İnternette gördügüm kadarıyla c++ komut satırından meydana gelen , hesap makinesi tarzı ufak programlar yapılan stdio standart input output kütüphanesinden meydana gelmiyor. Görülen foksiyon pointer kavramları c nin yüzde 1 ini oluşturmuyor. Kütüphane dosyaları...
  10. Atakan Akbulut

AC'yi DC'ye çevirme

çıkış gerilimi 8v olması için dönüştürücünün 220 to 12 ya da var ise 220 to 8v çıkış gerilimli transformator kullanırsın. fakat 8 volt harici için regülatör , gerilim bölücü gibi eklerde yapılması gerekir.
  11. Atakan Akbulut

autocad te çizilir solidworkste portatif çıkarılabilir .

autocad te çizilir solidworkste portatif çıkarılabilir .
  12. Atakan Akbulut

AC'yi DC'ye çevirme

470/470 uF - 1000/1000uF neden alttaki kondansatörü kullanıyorsun sebebini bana açıklayabilirmisin ?
  13. Atakan Akbulut

solar battery charger proje ödevim

tasarladıgınız devrelere göre size net bir sonuc söyleyebilirim fakat proteus için işletim sistemim desteklemiyor. Panelinizin özelliğini söyleyin kaç watt enerji sağlıyor out gerilimi ne kadar . Devrenizde regülator , gerilim bölücü devreler ile istediginiz out gerilimlerini elde edebilirsiniz...
  14. Atakan Akbulut

İşlemcinizi asal sayı test programı ile test edin.

2 bilgisayar 1 geliştirme boardım var hepside linux :)
  15. Atakan Akbulut

devre tasarlama yardım

Mekanik sistem olabilir, bobin tarzı bir sistem ile manyetik degişimle ilgili olabilir , Ldr ile yapabilirsin , kızıl ötesi alıcı verici ile olabilir. Mesela birbirini gördügünde iletime gecer oda led yanar aynı devrede diger ledi kısa devreye düşerecek bir şey yapılabilir imkan çok.
  16. Atakan Akbulut

Bluetooth Hopalör Projesi

Öncelikle projeni basite indirge , Programlama kabiliyetin nasıl, Daha önce hiç proje geliştirdin mi bunu bi gözlemle. Sonra yapacagın projeyi parçalara ayır. bluetooth telefondan mı iletecek bilgisayardan mı iletecek , iletim olarak direk alıcı verici modül mü kullanacaksın detaylı bi devre mi...
  17. Atakan Akbulut

Osiloskop

Soru yanıtlanmamış.. internette bulunabilecek her türlü kare dalge çizilebilir. FREKANS*PERİYOT=1 denkleminden periyodu çekilir ve 1. periyottaki değeridir.Diger dalga da aynı şekildedir. Aynı şekil çizilebilir büyüklükleri istenildiği gibi çizilebilir. peak to peak değeri ve (pi/2 , pi, 3pi/2...
  18. Atakan Akbulut

Laptop Önerisi

Madem kesin alıcaksın ozaman MSI,Asus alabilirsin. Laptop alırken ; benchmark.com.tr // işlemcisinin adını girerek benchmark skorlarını karşılaştır. Single Threat degerinin yüksek olanlarından tercih et yoksa saçma sapan uygulamaların kastığını görebilirsin. Ayrıca HQ haric sanal real çekirdek...
  19. Atakan Akbulut

Laptop Önerisi

Üniversiteye başlamadan Samsung marka laptop edindim. 4gb ram sahip i3 bile degildi. 4yıl kullandım Hiçbir sorun çıkartmadı. Bir programı kullanırken Sürüm farkından yararlandım. Örnek olurak autocad 2010 üstünü hiç yüklemedim bilgisayara. Bu yıl mezun oldum. Gömülü sistemler mühendisi olarak...
Yukarı Alt