Arama Sonuçları

1. yusufc

DC motorlar ve enerji ihtiyaçları

Herkese merhaba sizlere birkaç sorum olacak. sorular fırçasız elektrikli motorlar ve o motorun ihtiyacı olan batarya ile ilgili birkaç motor ve onunla ilgili grafik ve birde video ekleyeceğim. High Quality Performance Lifepo4 3.2v 60ah 75ah Solar Energy Storage Battery - Buy Energy Storage...
  2. yusufc

Volümetrik verim(hacimsel verim)

Herkese merhaba öncelikle teorik olarak nitelendirebileceğim bir soru soracağım fikir edinmek açısından aslında birkaç soru :) tüm sorular dizel motor için. Direk olarak ____ olan yerden devam edebilirsiniz. 1. volümetrik verim basitçe aynı anlamı ifade eden hacimsel verim motorun emme zamanını...
  3. yusufc

Hidrolik Kumandalı Conax Kavraması

link yok sanırım admin bana gönderir misiniz bu konuyla ilgili dökmanları google de bulduklarım haricinde bişeyse eğer
  4. yusufc

Araba motorları

sorunu yanlış anlamadıysam 4000 devirde 100 hp yada kw güç üreten motor rolantide 800 devirde ne kadar güç üretir bunu yakıt tüketiminden hesaplayabilirmiyiz diyorsun. 1.si benzinli herhangi bir motor rolantide saatte yarım litreden fazla yakar. 2. side o yarım litre motorun işletme bedeli gibi...
  5. yusufc

Reanult Fluence e Hibrit Yapılabilir mi?

bu şekilde tabiri caizse kara düzen olmaz tabiki. ama imkansızda değil üstüne bi motor daha takıp hibrit yapabilirsin(bahsedilen el traktörünü takarsan polis sesten ceza yazar) ama bununda bir bedeli var o motoru sürekli taşıyacak araba yürür aksamıyla beraber bence uğraşma yada baştan tasarla...
  6. yusufc

Motorun devrini otomatik olarak arttırıp azaltmak

su kesiliyor mu peki o yüzden mi bunu yapmaya çalışıyorsun. bizim sondajlarda da aynı şekilde su dalgalanıyor artıp azalıyor biz yüzeydeki çıkış vanasını kısarak kullanıyoruz. gariptirki elektirik tüketimindede baya fark var azalıyor.
  7. yusufc

CAD-CAM için Laptop

masaüstü şart bence eksi twoquad @9500 serisi bi işlemci ile şu anki orta üst seviye amd işlemcili laptoplara kafa tutacak pc toplanır. ama sen diyorsanki illaki laptop olacak yeni olacak gidip yerinde görmek şartıyla defolu pc alabilirsin marka olarakta hp harici ne alırsan al hp performans...
  8. yusufc

Motor hakkında detaylı bilgi

ne gibi detaylı bilgi? motorların çalışma prensipleri vs. hepsi youtube da mevcut ve bir veya birkaç kanaldan öğrenemezsin mesela 2stroke yani iki zamanlı bi motorla ilgilenen bi kanaldan dizel motordaki egr sistemiyle ilgili bi video yüklemesi olanaksızdır ama youtube da bi oğlan çocuğu var...
  9. yusufc

kıyıcı makina hakkında yardım

peki teşekkür ederim. bende o şekilde düşünmüştüm ilk önce pragrama aktarıp sonra değişiklik yapıp simule etmek fakat düşününce o programı kaldıracak pc lazım 3 binliralık pcler chrome u kasıyor en az 5binlik olması lazım öğrenmek lazım o biraz uzun. desiğiniz gibi ayno ölçüde veya yakın olan...
  10. yusufc

Mühendisler için film önerileri

uncanny bence fantastikde olsa mühendislik harikası
  11. yusufc

anladım teşekkür ederim peki bu tersine mühendislik programı hakkındaki düşünceniz nedir. yakıt verim oranı traktör ile de alakalı olabilir onuda söküp bakmak lazım aslında
  12. yusufc

Rulmanlar Hakkında Bilgi

mühendis değilim fakat tahminde bulunacağım. gördüklerime dayanarak eğer mil dönmesi gerekiyorsa iç bilezik dönmesi lazım mesela aks rulmanı gibi. içi sabit vidalı veya bir şekilde sabit ise dışının dönmesi lazım. içinden farklı hızda bir mil geçiyor ve dışına bağlı olan şeyde hareketli ise...
  13. yusufc

herkeze merhaba arkadaşlar sizlere birkaç sorum olacak elimizde mevcut olan bi mısır slaj makinamız var fakat diğer modellere nazaran daha fazla güç gereksinimi var performansı düşük seviyede fabrikanın sitesine bakarsak gerek min. güç 100hp çalışma kapasitesi 50ton/saat olarak yazıyor genel...
  14. yusufc

tarım makinalarına patent alımı

sanayide kucuk dukkanlarda uretim yapanlar aliyor sanirim sattiklari urunun ustune patentlidir yaziyorlar ama orasi karanlik tabi :) tpe nin sitesini incele bende baya bi zamanlar dusundum ama icraat olmadi maalesef
  15. yusufc

damperli kamyonlar

simdi bu kamyonlar yani hefriyet kamyonlari arkadaslarin dedigi gibi egimli zeminde damper dikilirse tam kalkmadan yatmaya baslar, malzeme akmazsa veya dikine yarisi akar yarisi akmazsa yani sag tarafi bosalir ve sol tarafi dolu kalirsa, kapak acilmaz veya kapaga bisey s|k|sir ve malzemeyi...
Yukarı Alt