Arama Sonuçları

1. msadikagar

Problemim var!

720∠0.9273= 432 + j576 VA bu işlem sonucu nasıl böyle çıkıyor? Kareleri toplamının karekökünü aldığımızda 720, bölümlerinin tan^-1 aldığımızda da 0.073 çıkıyor kısaca, 720∠ 0.073 hesaplıyorum ben. Başka bir yöntemi mi var acaba ? Bilen yardım edebilir mi?
  2. msadikagar

elektronik devre elemanı bulma sorusu

Arkadaşlar sorunun çözümünü bulamadım yardımcı olabilecek var mı?
  3. msadikagar

Gemi Pervanelerin'de Kavitasyon

Kavitasyon, en basit anlamı ile pervane yüzeyinde meydana gelen, genellikle 1mm çapından küçük çukurlaşmalardır. Bu çukurlaşmalara pitting adı da verilir. Daha geniş şekli ile anlatılacak olursa, pervanenin dönüşü bir vakum meydana getirir. Bu vakum, deniz suyunun buharlaşma basıncı altına...
  4. msadikagar

soru çözümünde yardım lütfen.

ok ile işaretli yerde nsıl bir hesap yaparak sonuç bulmuş? ben anlamadım yardımcı olabilecek var mı?
  5. msadikagar

elektrik makineleri ve kumanda sistemleri hk.

Arkadaşlar bir sorunun cevabı hakkında bana yardım edebilecek olan var mı?
  6. msadikagar

Mobil Beyinler

Telefon app' u olarak forum sayfası değil de anasayfa da yayınlanan makalelerin paylasilabildigi bir mobil muhendis beyinler uygulaması çok güzel olabilir , bence .
  7. msadikagar

tork hesaplaması

arkadaşlar herkese merhaba bir sorum olacaktı. 12 kW power ve 240 rpm ile torku nasıl hesaplayabiliriz?
  8. msadikagar

Kulüp Başvurusu

Herkese İyi çalışmalar kolay gelsin . Piri Reis Üniversitesinde kulübü kurabilmek için dökmediğim dil kalmadı ama malesef ki gereksiz bir bahane ile reddedildim. Üzgünüm lakin peşini bırakmayacağım .
  9. msadikagar

Konu Basligi

Gemi Makineleri Isletme Muhendisligi adi altinda da baslik acabilirmisiniz, merak edilenleri paylasmak isterim.
  10. msadikagar

Termodinamik

Arkadaşlar Thermodynamic Fifth edition Yunus A. Çengel yazarlı kitabın türkçesi elinde olan var mı acaba ?
  11. msadikagar

İŞKUR

Arkadaşlar işkur öğrencilerin ders programlarına göre belli bir saat kendi bölümleri ile ilgili çalışma planlıyormuş , bundan faydalanan veya daha detaylı bilgisi olan var mı ?
  12. msadikagar

Piri Reis Üniversitesi Mühendis Beyinler Kulübü

Piri Reis teki arkadaşlar buyrun istişare yapalım
  13. msadikagar

5 Aralık Dünya Mühendisler Günü

Değerli mühendis arkadaşlar herkesin 5 Aralık Dünya Mühendisler Gününü kutlarım.
  14. msadikagar

Üniversite Kulüpleri ve MB Dergisi

Elimizdeki imkanları kullanıp her üniversite için Mühendis Beyinler Kulübü neden açmıyoruz ? Ekstra Mühendis Beyinler ile ilgili aylık dergi de çıkartabiliriz , birbirimize yardımcı olarak . Yöneticiler ne düşünür bu konu hakkında ?
  15. msadikagar

Gemi Yardımcı ve Gemi Dizel Motorları

Gemi Dizel Motorları Gemi Yardımcı Makineleri Denizde Güvenlik Kalite ve Güvenlik Yönetimi Lineer Cebir Gemi makinelerine giriş Mühendislik mekaniği (statik + Dinamik) Cisimlerin mukavemeti Organik kimya Soğutma ve iklimlendirme Vardiya Standartları Atölye Slaytlar ingilizce ağırlıklı olmakla...
  16. msadikagar

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Ders notları

Arkadaşlar 20 gb lık neredeyse tüm derslerin olduğu notlar bende var ihtiyacı olanlar ile paylaşabilirim.
Yukarı Alt