Arama Sonuçları

1. Mining Engineer

Stanford Uni ML Courses

İlgilenen arkadaşlar için link: CS229: Machine Learning - The Summer Edition!
  2. Mining Engineer

Ücretsiz Python Programlama Eğitimi

Sevgili arkadaşlar Python programlamaya karşı ilginiz var ise aşağıya hem Udemy (Ücretsiz) hem de BTK Akademi'nin (Devlet Destekli) online ders linklerini ekliyorum. BTK da aynı zaman da yapay zeka dersleri de mevcut. Kodlama öğrenmeye merakınız var ise veri bilimi ile uğraşmanızı şiddetle...
  3. Mining Engineer

Japonya Yüzen Uzay Üssü

Şehirden Uzaya Günlük Yolculuk – Japonya Uzay Üssü ** Japonlar yine yaptı yapacağını buyurun okuyun.
  4. Mining Engineer

LinkedIn de Nasıl İş Bulunur?

LINKEDINDE NASIL İŞ BULUNUR? Linkedin de nasıl iş bulunur? yazısınız okuyup buradaki taktik ile staj veya akademik çalışmalar için kendinize bir poziyon bulma şansınızı artıracak.
  5. Mining Engineer

Güney Kore Hükümet Bursu

Daha önce Japonya ile ilgili bir yazı paylaşmıştım. İlginiz için teşekkür ederim. Asya dan devam ediyorum; sıra Kore de burslu eğitim. Kore Hükümet Bursu
  6. Mining Engineer

MEXT Japonya Hükümet Bursu [Öneri]

Arkadaşlar aranızda Japonya da lisans, yüksek lisans ve doktora yapmak isteyen varsa aşağıda bıraktığım linkten nasıl başvuru yapılır ve neler gereklidir okuyabilirsiniz. Link ; MEXT (Monbukagakusho) Japonya Hükümet Bursu
  7. Mining Engineer

Ödev Sormadan Önce Google'da Araştırma Yapın

Arkadaşlar öncelikle herkese kolay gelsin. Çoğunuz ödevleri google da araştırmadan buraya soruyorsunuz. Öncelikle google da araştırın daha sonra anlamadığınız yeri sorun. Hocanın size verdiğini alıp buraya yapıştırmayın. Burası ödev yapma sitesi dahil. Selamlar @Oğuzhan Mallı
  8. Mining Engineer

Kara Deliğin Resmi Nasıl Çekildi ?

Merhaba arkadaşlar kendi çapımızda bilim ve teknoloji konuştuğumuz bir youtube kanalımız var. Geçen hafta gerçekleşen kara deliğin resmi çekilmesi ile ilgili kısa bir video çektik linki buraya koyuyorum merak eden olursa ziyaret ederseniz sevinirim. Link ;
  9. Mining Engineer

Python Yardım

no module named sklearn cross_validation. Python da yaptığım linear regression denemesinde sürekli bu hatayı alıyorum. Stack Over Flow dan benzer hata ve yorumları okudum fakat scikit learn update etsem de hala aynı hatayı hem spyder da hem de jupyter de alıyorum bunun bir çözümü var mı...
  10. Mining Engineer

Python 2 mi 3 mü ?

Yeni başlayanlar için hangisini önerirsiniz?
  11. Mining Engineer

İnsan Vs Robot

Bugün Futurism adlı yabancı popüler bilim,teknoloji ve mühendislik sayfasında şöyle bir başlık vardı ; " Önümüzdeki 10 Yıl içerisinde robotlar 4 milyondan fazla işçinin yerine geçebilir" Başlık ; " In ten years, robots could replace more than 4 million workers" İşin gerçeği birçok bilim ve...
  12. Mining Engineer

Politecnico Di Torino Hakkında Bilgisi Olanlar

Merhaba Arkadaşlar, İtalya da bulunan Politecnico Di Torino hakkında bilgisi olanlar yorum yazabilirler mi? Şuan özel bir şirkette maden mühendisliği yapıyorum, bahsettiğim üniversitenin kabul şartlarını taşıdığımdan dolayı Master Programına başvurmak istiyorum. İnternet de araştırdım okulun...
  13. Mining Engineer

Yeni Avusturya Tünecilik Metodu

NATM - YENİ AVUSTURYA TÜNELCİLİK METODU NATM yani The New Austrian Tunnelling Method olarak mühendislik literatüründe geçen tünel projelerinde delme ve patlatma yöntemini kullanarak yapılan kazı metodudur. Bunun yanı sıra diğer bir yöntem olan TBM (Tunnel Boring Machine) mekanize kazı yöntemi...
  14. Mining Engineer

Elon Musk Türkiye'ye Geliyor !

Merhaba arkadaşlar, Bugün gördüğüm bir haberi sizler ile paylaşmak istiyorum. Bu yıl 9-10 Kasım tarihlerinde Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek olan Global SatShow etkiliğine Elon Musk da katılacak. Özet ile Elon Musk, Türkiye'ye geliyor. İstanbul da bulunan veya gitme imkanı olan...
  15. Mining Engineer

Maden Mühendisi Arkadaşları Buraya Alalım

Merhaba Arkadaşlar geçtiğimiz Mayıs ayında askere gitmiştim 6 ay gibi bir süre ortalıkta yoktum. Maden Mühendisliği Bölümünün Moderatörü olarak tekrar içerik üretmeye ve forumda çalışmaya başladım. Forumda bulunan Madenci arkadaşlardan konu geliştirilmesi açısından fikirleri almak için böyle bir...
  16. Mining Engineer

Bor Madeni Nasıl Zenginleştirilir?

Yeni konumuzda ülkemizin çok önemli hatta adına efsaneler anlatılmış mor madeni nasıl zenginleştirilir. (Üretim planlarını detaylı anlatmak yerine sade anlatmaya çalışıyorum detaya inmeden sıkmadan dikkatinizi çekmeye çalışıyorum bu şekilde diğer madenlerinde nasıl zenginleştirildiğini de...
  17. Mining Engineer

Tavsiye Blog Sitesi

Arkadaşlar bilim, teknoloji ve paradokslar hakkında farklı bakış açıları ile değerlendirmeler yapan bir blog sitesi sizlere okumanızı tavsiye ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim.... Berkant USLAN Ziyaret etmeniz dileğim ile selamlar.
  18. Mining Engineer

Model Uçak

Merhaba Arkadaşlar, Model uçak yapmayı düşünüyorum, Uçağı yönlendirmek için nasıl bir kumanda sistemi yapmam gerekir? Nasıl bir motor sistemi olması gerekiyor. Fazla Maliyetli olmadan. Selamlar,
  19. Mining Engineer

QR Kodu Mobil Uygulamaya Nasıl Bağlanır?

Merhaba arkadaşlar, QR kodu mobil uygulamaya nasıl entegre edilir veya bağlanabilir? Örneğin; telefon QR kodu okuduğunda uygulama başlayacak şekilde nasıl yazabiliriz? veya bunu nasıl ayarlayabiliriz? Şimdiden teşekkürler....
  20. Mining Engineer

TBM - Tunnel Boring Machine Nedir?

Tünel Teknolojisinde kullanılan hatta ülkemizde son zamanlarda yapılan AVRASYA TÜNELİ nin yapımında da kullanılan TBM (Tunnel Boring Machine) özellikleri ve çalışma sisteminden bahsedeceğim. Yine son zamanlarda Elon Musk da bu alanda yeni çalışmalara başlamışken TBM nedir ? Nasıl çalışır? hadi...
Yukarı Alt