Arama Sonuçları

1. V

Bilgisayar Mühendisliği ve Hukuk

Öyle yapanlar varmı bilmiyorum dediğin gibi yapabiliceğine inanıyorsan devam et ama bana sorarsan bilgisayar+hukuk fazla bile yanılmıyorsam fırat üniversitesinde adli bilişim mühendisliği vardı onu tercih edip açıktan adelet yada bilgisayar mühendisliğine yüksek linsans yapmak daha kolay gibi...
  2. V

Bilgisayar Müh. Hang Üniversite ?

Eem yada bilgisayar olabilir birine gidersen zaten çift anadal veya yüksek lisans programlarıyla karıştırabilirsin
  3. V

Türkiye de Metalurji malzeme

Ülkemizde metalurji malzeme sanayisini nasıl görüyorsunuz üretim firmaları illaki bulundurmalımı kaba taslak iş ilanlarına metalurji malzeme aratığımızda çoğunlukla özellikle malzeme mühendisi aramıyorlar örneğin tercihen makine,kimya,malzeme,imalat mühendisi arıyoruz gibi şart koyuyorlar buda...
  4. V

ytü. gemi mi marmara tek.fakültesi makine mi

Mühendislik fakültesi okuman daha iyi olabilir bir dönem teknoloji fakültesi mezunlarının imza hakkı yoktu sonra imza hakkı getirdiler ilerki zamanlarda bu ne olur bilemeyiz benim tercihim mühendislik fakültesi üzerine olurdu tabi sisteminde kolay kolay değişeceğini zannetmiyorum teknolojide...
  5. V

İstediğim üniversiteye gidebilecekmiyim?

İstediğini okumalısın bir yıl daha mezuna kal ,sonra pişman olma
  6. V

ytü. gemi mi marmara tek.fakültesi makine mi

Bu senin neyi istediğine bağlı anladığım kadarıyla makine istiyorsun ,gemi inşaatı ve makinelerinide teknik üniversite olduğu için istiyorsun ama makineyi seçmelisin çünkü gemi den mezun olup makine mühendisi etiketi kazanman çok zor hele bunca makine mühendisi varken ,gemicilik sektöründe...
  7. V

Mekatroniğin makineden farkı?

Mekatroniğin makineden farkı nedir daha doğrusu mezun olunduktan sonra arasındaki fark çalışma alanları sahalar vs.. nedir örneğin bir mekatronik mühendisi makine mühendisi gibi doğazgaz projelerinde görev alma yetkisi varmı
  8. V

Elektrik Mühendisliği Hakkında Yorumlar

Kendini geliştirmen ve yaptığın stajlar çok önemli okul ve bölümü sorarsan itü elektrik diyorsun var mı daha iyisi :D
  9. V

İmalat mühendisi kendini nasıl geliştirir?

İş ilanı sitelerinde imalat mühendisliği diye arattığım zaman bir çok imalat mühendisliği başlığı altında iş çıkıyor ama içeriğinde makine endüstri elektrik gibi bölüm mezunu istiyorlar bu durum iş bulmama engel olurmu bende bu yıl tercihlerime imalatıda ekliyeceğim büyük şehir istiyorum staj...
  10. V

İstatistik ve bilgisayar Bilimleri

Veri bilimciliği veri madenciliği yaparlar genelde yabancı dil , pc programlarına hakim olduğun sürece kötü bölüm değil
  11. V

Maden mühendisliği hakkında bilgi?

Maden mühendisliği hakkında genel bilgi istiyorum iş imkanları,çalışma sahaları vs eskişehirliyim madenin yoğun olduğu bir bölgede okumak ne kadar avantajlı yoksa istanbul,ankara gibi büyük şehirleri tercih etmekmi mantıklıdır .madeni kimyayı bu tür şeylerle uğraşmayı severim okul hayatım...
  12. V

Endüstriyel tasarım - Mühendisliği

"Endüstri ürünleri tasarımı" ile "endüstriyel tasarım mühendisliği" arasındaki farklar nedir ikiside 4 yıllık mühendisliği daha yeni az üniversitede var ikisinden birinden mezun olursam diploma sıkıntısı çekermiyim? Birde bu bölümün çalışma sahaları alanları nelerdir?
  13. V

inşaata geçmelimiyim?

Bence yanlış düşünüyorsun şimdiden bölüm adına böyle bir analiz çıkarman bölüme ön yargıyla başlaman baştan kaybettirir önündeki derslere bakmalısın dereyi görmeden paçayı sıvama
  14. V

Makina mühendisliği başarı sıralaması

İtü olursa iyi olur tabi onun dışında kocaeli , uludağ da makinede iyidir
  15. V

Telekominasyon Müh-Hava kule ?

Dönem sonu tercih yapıcam telekominasyona ve uçaklara ilgim var elektronik haberleşme mühendisliği yazmayı düşünüyorum ama aklıma takılan mezunlar tam olarak ne yapıyor hava trafik kontrol yada kulelerde çalışmak isterim mühendis olarak hava yolu şirketlerinde görevleri nedir thy ye girmek ne...
  16. V

İmalat Mühendisliği

Katılıyorum bir an önce açılıp yazarların harekete geçmesi faydalı olucaktır ,internette imalat ile alakalı tatmin edici yazılar bulamadım
  17. V

Makine mühendisliği dalları?

Makine okuyanlar 3.sınıfa geçerken dal seçimi yapıyormuş bu alanlar dallar nedir
  18. V

Makina Mühendisliği mi İmalat Mühendisliği mi?

Makine ve imalat mühendisliği nin makine mühendisliğinden farkı nedir mezun olduğumda makine cinin yaptığı işi attığı imza yetkisine sahipmidir imalat sanayi dışında çalışabilirmi
  19. V

Hangi mühendislik bana göre?

Kontrol ve otomasyon mühendisliğini araştırmanı öneririm onun dışında mekatronik,makine uygundur
  20. V

İmalat mühndisliği diploması?

İmalat mühendisliği diploması alındığında bazı üniversiteler belki tüm üniversitelerde böyledir makine mühendisliği imalat bölümü gibi bir diploma veriliyormuş yoksa direk imalat mühendisliği olarakmı veriliyor başka bir forumda duymuştum varmıdır böyle bir durum
Yukarı Alt