Arama Sonuçları

1. V

Türkiye de Metalurji malzeme

Ülkemizde metalurji malzeme sanayisini nasıl görüyorsunuz üretim firmaları illaki bulundurmalımı kaba taslak iş ilanlarına metalurji malzeme aratığımızda çoğunlukla özellikle malzeme mühendisi aramıyorlar örneğin tercihen makine,kimya,malzeme,imalat mühendisi arıyoruz gibi şart koyuyorlar buda...
  2. V

Mekatroniğin makineden farkı?

Mekatroniğin makineden farkı nedir daha doğrusu mezun olunduktan sonra arasındaki fark çalışma alanları sahalar vs.. nedir örneğin bir mekatronik mühendisi makine mühendisi gibi doğazgaz projelerinde görev alma yetkisi varmı
  3. V

İmalat mühendisi kendini nasıl geliştirir?

İş ilanı sitelerinde imalat mühendisliği diye arattığım zaman bir çok imalat mühendisliği başlığı altında iş çıkıyor ama içeriğinde makine endüstri elektrik gibi bölüm mezunu istiyorlar bu durum iş bulmama engel olurmu bende bu yıl tercihlerime imalatıda ekliyeceğim büyük şehir istiyorum staj...
  4. V

Maden mühendisliği hakkında bilgi?

Maden mühendisliği hakkında genel bilgi istiyorum iş imkanları,çalışma sahaları vs eskişehirliyim madenin yoğun olduğu bir bölgede okumak ne kadar avantajlı yoksa istanbul,ankara gibi büyük şehirleri tercih etmekmi mantıklıdır .madeni kimyayı bu tür şeylerle uğraşmayı severim okul hayatım...
  5. V

Endüstriyel tasarım - Mühendisliği

"Endüstri ürünleri tasarımı" ile "endüstriyel tasarım mühendisliği" arasındaki farklar nedir ikiside 4 yıllık mühendisliği daha yeni az üniversitede var ikisinden birinden mezun olursam diploma sıkıntısı çekermiyim? Birde bu bölümün çalışma sahaları alanları nelerdir?
  6. V

Telekominasyon Müh-Hava kule ?

Dönem sonu tercih yapıcam telekominasyona ve uçaklara ilgim var elektronik haberleşme mühendisliği yazmayı düşünüyorum ama aklıma takılan mezunlar tam olarak ne yapıyor hava trafik kontrol yada kulelerde çalışmak isterim mühendis olarak hava yolu şirketlerinde görevleri nedir thy ye girmek ne...
  7. V

Makine mühendisliği dalları?

Makine okuyanlar 3.sınıfa geçerken dal seçimi yapıyormuş bu alanlar dallar nedir
  8. V

İmalat mühndisliği diploması?

İmalat mühendisliği diploması alındığında bazı üniversiteler belki tüm üniversitelerde böyledir makine mühendisliği imalat bölümü gibi bir diploma veriliyormuş yoksa direk imalat mühendisliği olarakmı veriliyor başka bir forumda duymuştum varmıdır böyle bir durum
  9. V

Makine ve imalat mühendisliği?

Makine ve imalat mühendisliği nedir yada sadece imalat mühendisi iş olanakları nedir sahaları vs..
  10. V

Makine mühendisleri

Yıl sonu tercihlerimin arasına makine mühendisliğide eklemeyi düşünüyorum tabi temelim iyi olmadığından bu yıl elimden geldiğince bir yere yerleşmeye çalışıcam aklımda bazı sorular var makinenin diğer temel mühendisliklerinde yıllık mezun sayıları gittikçe artıyor tabi makine ayrı ölmez ama çok...
  11. V

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Hakkında Yorumlar

Bu bölümün mezunları ne işle uğraşmaktadır iş imkanı nedir en kötü ve en iyi nerelerde çalışabilirler tasarım kelimesi ilgimi çekti
  12. V

Makine mi EHM mi

İki bölüm birbirinden çok farklı ama ikisinede yatkınım sizce tercihlerimde ağırlık olarak elektronik haberleşmeyimi kullanlıyım yoksa makinemi 5 6 yıl sonrasının yeni mezununu düşünürsek hangisi daha avantajlı
  13. V

Harita, Geomatik , Jeodezi?

Bu üç mühendislik bölümünün farkları nelerdir araştırdığım kadarıyla aynı saha alanlarında çalışıyorlar diplomada harita yerine geomatik yazması sıkıntı yaratırmı?
  14. V

Bölüm seçimi-Çift anadal?

İki mühendislik bölümü okumak istiyorum yani geleceğim açısından faydalı olucağını düşünerek , denemelerim çok iyi sayılmaz odtü itü gibi okullar olmayacak diyebilirim düzenli çalışıyorum tabi üniversiteye çok takılmıyorum neresi olursa istediğim bölüm olsun yeterki inşaat mühendisliği istiyorum...
  15. V

Makinenin düşüşü?

Şunu belirtmek isterim tabi işinde iyi olan işini seven hertürlü kazanır ama makinada bir düşüş var sanki mühendislik denilince aklımıza gelen ilk bölüm eskiden makine mühendisliği dediklerin çok yüksek puanlı bir bölüm canlanırdı gözümde ama şimdi mekatronik gibi yeni çıkmış bir bölüme kıyasla...
  16. V

Harita mühendisliği?

Harita mühendisliği hakkında sitede pek bilgi bulamadım daha doğrusu yazı pek tatmin edici olmadı harita mühendisi olan varmı tam olarak işi nedir iş imkanı nedir
  17. V

İç mimarlık mı metalurji ve malzeme mi

Tercih yaparken hangisine yer vermeliyim benim içime ikiside sindi fakat biraz tereddütlerim var ilk tercihlerimi inşaat üzerinden yapıcam sonlara doğru bilgisayar eem olarak devam edicem ama bu iki bölüm arasında kaldım sizce hangisine yer vermeliyim
  18. V

Elektronik ve haberleşme (Telekominasyon) mühendisliği

Bu bölümün mezunu yada okuyanı var mı iş imkanları nedir imza yetkisi vs.. okumaya değer bir bölümmüdür?
  19. V

Üniversitelerde yeni açılan fakülteler,bölümler?

İstediğim üniversitede istediğim mühendislik yok yeni açılan bölümleri nereden öğrenebilirim?
Yukarı Alt