Arama Sonuçları

1. Y. Hocaoğlu

Halka Film Yapımı ( The Ring Samara After Effects Tutorial )

YAVUZ HOCAOĞLU The Ring Samara After Effects Tutorial
  2. Y. Hocaoğlu

Toyota Kültürü ( Mühendisin Baş Ucu Kitabı)

Jeffrey K. Liker , Michael Hoseus OPTİMİST YAYINLARI Toyota’nın İnsanlara Yatırım Yapma Sistemi Nasıl Çalışıyor? Bugün dünyanın en büyük ve en başarılı otomotiv imalatçısı haline gelmiş olan Toyota’nın şirketin dünya çapındaki tüm tesislerinde geçerli olan kültürü nasıl oluştu, nasıl...
  3. Y. Hocaoğlu

Toyota Ruhu ( Mühendisin Başucu kitabı )

Kitap Adın: Toyota Ruhu Mühendis adaylarının en önce okuması gereken kitaplardan biri. Birçok ekonomi teorisyeninin 1900'lerden çıkış yolu olarak tanımladığı Toyota Üretim Sistemi, Amerikan toplu üretim sisteminin anti-tezidir; "hep daha fazla" ve "hep daha hızlı" ideolojisinin kayıplara neden...
  4. Y. Hocaoğlu

Kuantum Mekaniği Kuantum fiziği

Quantum Mechanics Animation explaining quantum physics, Kuantum Mekaniği Kuantum fiziği
  5. Y. Hocaoğlu

After Effects Dersleri ( Özel Film Efektleri Nasıl Yapılır )

After Effects Dersleri 3D Element Tutorial 3D Animasyon yapımı
  6. Y. Hocaoğlu

Jidoka (Otonomasyon - Sıfır Fireli Üretim) Nedir ?

Jidoka, bir diğer ismiyle otonomasyon yalın üretim tekniklerinden biridir. Operasyonlarda oluşabilecek normal dışı durumlarda, oluşturulacak sistemle makine ve makineyi kullanan operatörler tarafından sistemin anında durdurulmasını sağlamaktır. Bir nevi aksaklıklarda müdahale refleksinin...
  7. Y. Hocaoğlu

Krizden Çıkış ( Mühendisler Mutlaka Okumalı )

W. Edwards Deming KALDER YAYINLARI Bugün A.B.D.'nin yüzyüze geldiği bunaltıcı gerçek, uluslar arası ticarette yeniden rekabet edebilir duruma gelme ihtiyacıdır. A.B.D. Gerçekte üretim ve hizmet sektörlerinde gerilemektedir. Problemin kaynağı? Ürün ve hizmetlerdeki düşük kalite ve yüksek...
  8. Y. Hocaoğlu

Gemba Kaizen Sürekli İyileştirmeye Sağduyulu bir Yaklaşım (Kitap)

Masaaki İmai NOBEL YAYIN DAĞITIM Organizasyonlar, günümüzün yoğun rekabet altındaki küresel ekonomisinde ayakta kalabilmek için, her zamankinden daha çok etkili ve kazançlı olmak zorundadırlar. Sorun çözücü çalışanlar geliştirmek, üretkenliği arttırmak, kaliteyi iyileştirmek ve israfı azaltmak...
  9. Y. Hocaoğlu

Kitap Adı: ATATÜRK Etkisi ( Yazar Sinan Meydan )

ŞİDDETLE TAVSİYE EDİLİR... Son 150 yıllık Türkiye tarihini “iflas, işgal, direniş, kurtuluş” sözcükleriyle özetlemek mümkündür. İşte “Atatürk Etkisi”, iflasa ve işgale karşı direnişi ve kurtuluşu yaratan etkidir. Türkiye’yi emperyalist işgalden, saray/sultan baskısından ve geri kalmışlıktan...
  10. Y. Hocaoğlu

Antarktika'da Gece-Gündüz Süresi Yalanı ( Mutlaka İzleyin )

Antarktika Araştırmalarımız Devam Ediyor. Yakın zamanda yayımlayacağımız "Uzaylı Dosyası 2" isimli videomuzda Antarktika'nın ötesindeki kıtalara değineceğiz. Sırları birer birer çözmeye çalışıyoruz. Desteğiniz için teşekkür ederiz.
  11. Y. Hocaoğlu

Mustafa Kemal Kitap Tavsiyesi

Kitap Adı: Mustafa Kemal Arşivlik muhteşem bir kitap. Bir gecede bitirdim harika olmuş.Mutlaka ciltli olanını alın. “Ey Türk gençliği! Birinci vazifen...” Yılmaz Özdil’in “Türkiye'nin kurtuluş reçetesi Mustafa Kemal'in hayat hikâyesidir,” diyerek kaleme aldığı Mustafa Kemal, Kırmızı Kedi...
  12. Y. Hocaoğlu

IKIGAI Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı

Kitap Tavsiyesi. Francesc Miralles , Hector Garcia İNDİGO KİTAP Uluslararası çoksatan bir rehber olan Ikigai’yle her gününüz bir anlam kazansın. Japonlar herkesin bir ikigaisi olduğuna inanır, her sabah yataktan kalkmaları için bir sebepleri vardır. İlham verici ve rahatlatıcı bu kitap sizlere...
  13. Y. Hocaoğlu

Hayatım, Buluşlarım ve Düşüncelerim Nikola Tesla

Kitap Tavsiyesi. Nikola Tesla OLVİDO KİTAP Elektriğin sihirbazı olarak bilinen ve değeri gün geçtikçe daha çok anlaşılan Nikola Tesla, çocukluğundan itibaren başlayarak yaşamının en önemli dönemlerinde zihnini ve yaşamını şekillendiren olayları anlatıyor. Tesla'nın buluşlarına ve çalışma...
  14. Y. Hocaoğlu

İnsan İçgüdüsü İlkel Dürtülerimiz Modern Yaşamlarımızı Nasıl Biçimlendiriyor

Kitap Tavsiyesi. Robert Winston SAY YAYINLARI Mutlu bir yuvaya sahip pek çok erkek neden metroda gördüğü ince uzun genç kadınlar hakkında hayaller kurar? Kilolu olmalarına, sigara içmelerine ve spor yapmamalarına rağmen insanlar neden futbola bu denli düşkündür? Bazı kişileri otomobilin gaz...
Yukarı Alt