Arama Sonuçları

1. A

Yazılıma Nasıl Başlanır

Genel olarak bilgi sahibi olmak için istiyorum. Öneriniz için teşekkür ederim. :)
  2. A

Yazılıma Nasıl Başlanır

Teşekkür ederim.
  3. A

Yazılıma Nasıl Başlanır

Dediklerinize tamamıyla katılıyorum. Gemi Elektroniği ve Haberleşme mezunuyum lise olarak tek, üniversite olarakta fazla bir yerde yok haberleşme bölümü. Staj yaptığım şirkettende, piyasada gördüğüm kadarıyla da haberleşmeyi gösterilen dersler haricinde bilen pek insan yok (en azından benim...
  4. A

Yazılıma Nasıl Başlanır

Python mu daha zorlar yoksa C mi? Çünkü pek bilgi sahibi değilim temelden girmek istiyorum.
  5. A

Yazılıma Nasıl Başlanır

Teşekkür ederim :)
  6. A

Yazılıma Nasıl Başlanır

Sınavdan sonra öğrenmeyi düşünüyorum zaten
  7. A

Yazılıma Nasıl Başlanır

Merhaba ben meslek lisesinden mezuna kaldım Elektrik Elektronik Mühendisliği için YKS hazırlığındayım. Sınav sonrasında lisedeki derslerimi tekrar ederken aynı zamanda yazılım hakkında kendime bir şeyler katmak istiyorum. Daha önce Arduino sesle ışık kontrolü, park sensörü gibi basit birkaç şey...
  8. A

Meslek lisesi mezununun savunma sanayiindeki yeri

Merhabalar Denizcilik Meslek Lisesinde Gemi Elektroniği ve Haberleşme bölümünü okuyorum son sınıftayım. Öncelik olarak İstanbul Deniz Otobüslerinin (İDO) köprüüstü elektroniğine bakan bir şirkette staj yapmaktayım. Gazi Üniversitesinde Elektrik ve Elektronik Mühendisliği okuyup savunma...
  9. A

Bilgisayarım mouse ve klavye okumuyor sıkıntı donanımsal mıdır?

Okumuyor, bilgisayarı açmak için şifreyi dahi giremiyorum.
  10. A

Bilgisayarım mouse ve klavye okumuyor sıkıntı donanımsal mıdır?

Pek mühendislik sorusu değil ama bi güncelleme geldi yaptıktan sonra bilgisayarı açtığımda klavye ve mouseyi okumamaya başladı. Klavyenin de mousenin de power ledleri yanıyor. MSI A320M anakart kullanıyorum işlemcim AMD Ryzen 3 pilleri. Anakart cdsini takıp birşey yapabilir miyim yoksa bios...
  11. A

MTOK MARMARA MI GAZİ Mİ

Çok teşekkür ederim.
  12. A

MTOK MARMARA MI GAZİ Mİ

Merhaba ben Gemi Elektroniği ve Haberleşme 12. Sınıf öğrencisiyim. Üniversitede MTOK düşünüyorum. Ancak Marmara Üniversitesi mi Gazi Üniversitesi mi kararsızım. Yardımcı olabilecek birileri var mı acaba? Hangisinin artısı eksisi nelerdir? İş imkanı nasıldır? Dersler/ hocalar nasıldır? Şimdiden...
  13. A

Elektrik Elektronik Mühendisliği mi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mi?

EEM'de alan geniş. Haberleşme de sınırlı. Eğer ki gemiye, uçağa, savunma-saldırı sistemlerine merağın varsa haberleşme öneririm. (Gemi Elektroniği ve Haberleşme okuyorum meslek lisesinde 12. sınıfım ama gemi alanında çok fazla açık var çok rahat iş bulursun parası da iyidir her zaman eğer...
  14. A

MTOK Nedir, MTOK Bölümleri

Liseden örnek verecek olursak. Ben girdiğimde Anadolu Teknik olarak geçiyordu. 9.sınıfın sonlarına doğru meslek oldu. 10-11-12. Sınıflar teknik olarak devam etti matematik fizik biyoloji VS VS sayısal dersleri aldılar ancak ben temel düzey aldım. Bölüm seçmiş olsaydım teknik olarak devam...
  15. A

Mühendisler için film önerileri

The Pursuit of Happyness (Umudunu Kaybetme) Pirates of Silicon Valley (Silikon Vadisi Korsanları)
  16. A

Peltieri ON-OFF-ON anahtara bağlama

Merhaba. Ben elektronik projesi olarak peltierle buzdolabı yaptım hocanın isteği üzerine. Buzdolabı olarak gayet güzel çalışıyor. Ancak hoca benden birşey daha istedi. Bu sefer içini ısıtıp dışını soğutacak yani peltieri tam tersi şekilde çalıştırmam gerek bunun içinde ON-OFF-ON anahtar...
  17. A

CPU soğutucu problemi

Atakan abi güç kaynağındaki yeşil kabloyu fark etmeden 5V ile kısa devre ederek çalıştırmışım 12V ile kısa devre ettim şimdi herşey yolunda çok teşekkürler. :)
  18. A

CPU soğutucu problemi

Atakan abi güç kaynağından 12V bağladım. Çıkışı ölçtüm 12V veriyor güç kaynağında herhangi bir sıkıntı yok. Ama kafamı karıştıran birşey daha var peltierde de gereken soğuma veya ısınma yok. Güç kaynağı hakkında yarın bilgi verebilirim yardımcı olursan çok sevinirim abi teşekkürler.
  19. A

CPU soğutucu problemi

Merhabalar ben peltierle buzdolabı projem için intel 3 pin (sarı,yeşil,siyah) CPU soğutucu aldım ama güç kaynağına bağladığımda kendi elimle iteklemediğim sürece dönmüyor. Kendim döndürmeye başlarsam da yalpa yapıyor ve çok az dönüyor. Sıkıntısı ne olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim...
  20. A

Proje önerisi yapabilir misiniz?

Alakalı olmasına gerek yok. Sese duyarlı bir masa lambası yapmayı düşündüm hoca olumlu baktı. (Bilgisayarım ve telefonum bozuk geç cevapladım kusura bakmayın.)
Yukarı Alt