Arama Sonuçları

1. B

manyetizma ve elektronik proje ödevi

Tolqahan, yapacağım sistem ısınsın istiyorum. Örnek prototipi açıklayabilir misiniz? Ve buna benzer tasarımlar varsa da atabilir misiniz?
  2. B

Aslında başında amaçladığım şey verimdi. Sonra derste Faraday ile ilgili bir metin gördüm sonra Faraday ı araştırırken ilkelerine denk geldim , ilkeye göre manyetik alandan elektrik akımı elde edilebildiği söyleniyor. Ben de acaba Manyetik alandan elektrik elde etsem bunu ne için kullanır ve...
  3. B

Tamam. Peki bu konuda faydalanabiliceğim kaynaklar, kitap vb bildiğiniz var mı? Onları da incelemek istiyorum şimdiye kadar baktıklarımda bir yere kadar anlayabildim
  4. B

Bobinler sabit olup plak dönecek ya, bobinlerde oluşan akım çok az mı olacak, bunun hakkında ne düşünüyorsunuz?
  5. B

Anladım peki neden böyle yapmalıyım? Açıklayabilir misiniz?
  6. B

Şimdi, plak üzerinde mi olacak yine mıknatıslar yoksa plak N kutuplu mıknatıs mı olacak.?
  7. B

Tamam bekliyorum,
  8. B

Plağı olabildiğince hızlı döndüreceğim.yine de olmaz mı?
  9. B

Merhaba Ben Bursa Nilüfer İMKB Fen Lisesi 10. Sınıf öğrencisiyim. Fizikte manyetizma ve elektronik konularını kapsayan bir proje yürütüyorum. Projemde bayağı ilerledim ancak bazı boşluklar ve soru işaretleri var. Şimdiye kadar öğrendiklerim projenin bir bölümüne kadar bana yardımcı oldu ancak...
Yukarı Alt