Arama Sonuçları

1. O

Tabi ki yardımcı olmak isterim elimden geldiği kadar.

Tabi ki yardımcı olmak isterim elimden geldiği kadar.
  2. O

Senkron Motor gerilim denklemi ve çalışması

Arkadaşlar elektrik makineleri dersinde hoca senkron motorun ve generatörün fazör siyagramlarını ve ilgili gerilim denklemlerini yazdı. Gen: Ef=Is.Rs+Is.Xs+Vs Motor:Vs=Is.Rs+Is.Xs+Ef Ef:Uyarma gerilimi Vs:Şebeke gerilimi Is:Stator sargılarındaki akım Rs ve Xs: stator sargı direnci ve...
  3. O

Mühendis Beyinler Kulübü Başvuru

Merhabalar, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim. Üniversitemizde böyle bir kulüp kurulmasını isterim ve elimden gelen yardımıda yaparım :)
  4. O

Alternatif Enerji Projeleri

Arkadaşlar güneş enerjisi ile ilgili proje yapmak istiyorum fakat henüz aklımda net bir şey yok.Güneşten elde edilen enerjinin başka bir enerjiye çevirerek ya da çevirmeden kullanabileceğimiz bir sistem yapmayı düşünüyorum.En basitinden hesap makinesi ve telefonların şarj edilmesi gibi bu tarz...
  5. O

Elektrik Mühendisliği ve Gömülü Sistemler

Öncelikle cevabınız için çok sağolun @Seckin Senol abi. Çok haklısınız yazılımın olmadığı hiç bir yer yok İstanbul'daki en sıradan firmalar bile yazılıma ve otomasyona kaymış durumda.Dışarıdan bakınca böyle bir soru sormam bile saçma olmuş fakat malum öğrencilik yıllarında insan bir yol izlemek...
  6. O

Hocam @Mücahit Arslan haklısınız dedikleriniz bana tekrardan bi güven sağladı vazgeçmeyi düşünüyordum bi an için.Fakat şunu merak ediyorum bizim derslerimizde çoğu zaman elektrik hatları üretimi ve dağıtımı ya da elektrik makinaları gibi konular ağırlıklı işte bu noktada gömülü sistemlere...
  7. O

Arkadaşlar merhabalar, son zamanlarda yazılımın da popilerleşmesiyle çoğu kişi yazılım ile donanımı bi arada götürerek robot, engelden kaçan araba v.s gibi bir çok şeyler yapmakta. Benim sorum ise bi elektrik mühendisi olarak yazılım ve donanım ne kadar alanımıza girer? Bugün ders çıkışı bir...
Yukarı Alt