Arama Sonuçları

1. V

Duyuru Kullanıcı Adı Değişiklikleri ( Önemli ! )

Veysel Gökdemir olarak değiştirebilir misiniz?
  2. V

Arduino - Matlab seri haberleşme

3. V

Elektrik Elektronik Mühendisliği Hakkında Yorumlar

Merhaba, EEM istiyorsan ve merakın varsa elektrik elektroniğe, bence üniversite fark etmez. Puan yetmiyor diye farklı bölüm seçmek veya istenen üniversite gelmiyor diye bir sonraki yıl tekrar denemek zaman kaybettirir. Merak, tutkun varsa ve üniversite yıllarında kendini geliştirirsen...
  4. V

Sinyal İşleme

Sinyal işleme, genel olarak bir sinyalin analog ortamdan dijital ortama veya digital ortamdan analog ortama çevrilip ihtiyaca göre uygun devrelerde ve sistemlerde kullanılmasıdır. Sinyal işlemenin uygulandığı dallar farklılık gösterebilir. Örneğin; medikal sektör, biyoloji, uydu ve radar...
  5. V

Arduino ve matlab kodlu ile led yakma

Aşağıdaki linki incele istersen. Arduino and Matlab: Let Them Talk Using Serial Communication!: 4 Steps Mantık şöyle olacak; Matlab ile arduino yu seriport üzerinden haberleştir. Matlab tan bir adet data gönder.(mesela data=x) Arduino ile o datayı oku ve eğer okunan data=x ise ledi yak, data=y...
  6. V

STM32CubeMX ile STM32F4 ADC Polling Method Örneği

#include "main.h" #include "stm32f4xx_hal.h" #define VREFIN_CAL ((uint16_t*)((uint32_t)0x1FFF7A2A)) //Vrefin calibration degeri memoriden okunuyor /* USER CODE BEGIN Includes */ uint16_t adc_raw[2]; float Vadc=0, Vrefin=0, VDDA; int count=0; /* USER CODE END Includes */ /* Private variables...
  7. V

Önemli Mühendis Beyinler Forumu İçin Öneri Ve Şikayetleriniz

Zamanla daha da iyi bir forum sitesi olacağını düşünüyorum. İnsanlar sorunlarına cevap ve çözüm buldukça katılacaklardır. Başarılı bir düşünce ve uygulama tüm mühendisleri bir arada toplamak. Tecrübeli üye sayısı arttıkça daha da iyi olacaktır.
  8. V

STM32CubeMX ile ARM STM32F4 Programlama GPIO İşlemleri

Evet ilk iki videoyu yükledikten sonra farkettim hem ses hem de Arka fon Iyi degil. Full sürümünü ayarladim ama. Siz yine de atin benim Profil mailime Tesekkurler.
  9. V

Sevdiğin iş mi? İyi iş mi?

İşten ziyade hangi alanda çalışacağını belirlemelisin, yani neyi seviyorsun. Sevdiğin işte mutlu ve başarılı olursun. Ailevi durumlar zaten olması gereken, gayet doğal durumlar, bir şekilde rayına oturur herşey. İş hayatına ailevi, duygusal şeyler girdiği zaman yanlış alana kayman artacaktır...
  10. V

STM32CubeMX ile ARM STM32F4 Programlama GPIO İşlemleri

Mrblar, STM32CubeMX ile ilgili yaptığım çalışmalardan olan GPIO işlemleri;
  11. V

ARM Programlama Başlangıç

Mrb umutB, STM32CubeMX ile ARM programlama (STM32F4) anlatmaya başladım kanalımda. Öncelikle kendim irdeleyip edindiğim bilgileri aktarmaya çalışıyorum. Faydalı olması dileğiyle. Soru olursada cevaplamaya çalışırım. Ben de ARM ye yeni başladım ama baya mantığı çözdüm. Kanal linki: Veysel Gökdemir
Yukarı Alt