12.sınıfı yeni bitirdim, Tercihlerim Nasıl Olmalı

Tepkiler
1
Merhaba,
12.sınıfı yeni bitirdim ve yarın sınav sonuçlarım açıklanacak,ben bölüm olarak eem (ing) okumak çok istiyorum(ar-ge).
şimdi hangi üniversitelerde okunmalı bu bölüm iyisinden başlayıp bir liste yazarsanız çok yardımcı olursunuz şimdiden teşekkürler.

NOT:Asıl önemli olanın üniversite değil de kendini geliştirmek olduğunu çok iyi anladım ama mesela internetten aklımda olan örn: anadolu üniv bakıyorum yorumlara türlü şeyler çıkıyor o yüzden sizden liste istedim yazarsınız umarım iyi günler.

sansar2564

MB Üyesi
Tepkiler
20
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisi
Üniv
Konya Teknik Üniversitesi
Bence okuduğun üniversite kadar üniversitenin olduğu şehir de önemli. Tercih yapmadan önce yazacağın okulun bulunduğu şehrin sanayi oranlarına da bakmanı tavsiye ederim.

Okul mevzusuna gelirsek teknik bir üniversitede veya teknik olmasa da teknik üniversiteye yakın okullara bakmanı öneririm.

sansar2564

MB Üyesi
Tepkiler
20
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisi
Üniv
Konya Teknik Üniversitesi
örnek verebileceğin bir kaç üniversite var mı?
Sıralamana göre değişir ama ODTÜ, İTÜ,YTÜ, Kocaeli Üniversitesi olabilir. Anadolu üniversitesi, Osman Gazi üniversitesi olabilir. Aklıma gelen bunlar Liste uzadıkça uzar. Sıralaman belli olunca daha net araştırabilirsin.

murataydogan12

MB Üyesi
Tepkiler
14
Elektrik Elektronik bölümü ODTÜ İTÜ BOĞAZİÇİ BİLKENT KOÇ SABANCI dışındaki okullarda okunmaz eğer sıradan bi üni gelirse 1 sene daha mezuna kalmanı öneririm.

murataydogan12

MB Üyesi
Tepkiler
14
Üniversite sormussun bende söledim eğer işsiz kalmak istemiyorsan o saydıgım üni lerden 1 ini okuman şart Mühendislik heryerde oldugu için üni baya önemli ...

Yukarı Alt