arduıno, c,c++,java tarzı programlara ilgi

Konu, 'Genel Konular ve Sorular' kısmında sssalihkaya tarafından paylaşıldı.

1. sssalihkaya

sssalihkaya MB Üyesi

Meslek:
    ÖĞRENCİ
    En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +7 / 0 / -0
    Üniversite:
    ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
    Arkadaşlar merhaba.. ben mak müh. okuyorum 1. sınıfta c ++ gördük. biraz ilgim olmaya baslamıstı. gecen facebook da bir grupta arduıno tarzı programlarla bir sürü sey yapıldıgını ve kod yazıldıgını gördüm ilgim alakam arttı ve kütüphaneye gittim bir arduıno kitabı alıp. BAŞLADIM okumaya. FAKAT bi sıkıntı var. sanki mak mühendsilerine degılde yazılım elektronık tarzı mühendisliklere hitap edıyorlar? sizce ilgi alakada merakta öğrenmede devam mı edeyim yoksabırakayım mı? bir makine mühendsine cv sinde ve geleceğinde katkısı olur mu?(boş zamanlarımda en azından ilgilenmek istedım) tsekkurler:)))

2. Mücahit Arslan

Mücahit Arslan Yetkili Kişi MB Yazarı

Meslek:
    Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
    En İyi Cevap:
    9
    Değerlendiriler:
    +100 / 1 / -1
    Üniversite:
    Staffordshire University
    Merhaba. Arduino kullanımı özellikle halen lisans eğitimi devam etmekte olan arkadaşlar için çok önemlidir. Havacılık ve uzaydan tutun da gemi müh.'ne kadar tüm mühendislik öğrencilerinin eline en az birkere alması ve programlaması ile uğraşması bence çok önemli. Bu yetinin CV'nin içinde bulunup bulunmaması çok da önemli değil. Zira bu tarz cihazların kullanımı seni diğer programlama dilleri ve kontrölcüler hakkında beceri ve bilgi sahibi yapacaktır. Mezun olduktan sonra belki arduino programlamayacaksın ama en azından bir algoritma ile karşılaşacağın bir projeye dahil edildiğinde ne olduğu, ne anlatılmak ve yapılmak istendiği hakkında az çok fikir sahibi olacaksın.

3. ankaraadem

ankaraadem MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +4 / 0 / -0
    Üniversite:
    Dumlıpınar
    Artık KODLAMA konusunun ilkokulda başlaması gerekiyor bence, herhangi bir mühendislik meslek alanı ayırmaksızın her DÜNYALININ bilmesi şart. Daha daha ileri gidip bu konuya bir amatör veya hobi kaynağı olarak değil, mühendis beyni ile bakmalı, proje ve üretimlerinin içinde uygulamalar yapmalısın. Bilmem anlata bildim mi? :)

Umar ve dilerim. IMG_20170611_033838.jpg

• Katılıyorum Katılıyorum x 1
  4. Deduska

Deduska MB Üyesi

Meslek:
    Developer
    En İyi Cevap:
    9
    Değerlendiriler:
    +153 / 1 / -0
    Daha yolun basindasin, bence okuduğun alanın tam olarak ne olduğunu araştırman da fayda var.

Bölümünu detaylı araştırırken paralel olarak yazılım çalışabilirsin. Nedeni ise yazılım sadece bir iş değil, yazılım bir işi daha iyi yapmayı sağlar.

Başarılar...