Arkadaşlar yardımcı olur musunuz? Solidworks 2020

smgel

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
makine mühendisi
Üniv
Ege Üniversitesi
Herkese merhaba iyi çalışmalar.

Görsellerini eklediğim şekilde benim çizim programımda arka plan mavinin tonları şeklinde oluyor. Sanki katılaştırmışım gibi görünüyor. Olmasını istediğim halini ikince görsel olarak ekledim.

Yardımcı olursanız sevinirim. Herkese kolay gelsin

Ekran görüntüsü 2022-10-18 123518.png

Ekran görüntüsü 2022-10-18 124029.png

Assiai22

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
makine mühendisi
Üniv
trakya üniversitesi
Selamlar dostum sahne uygula kısmından düz beyaz seçeneğini aktif edersen istediğin görüntüyü elde edeceksin.

Konu sahibi
Konu sahibi
S

smgel

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
makine mühendisi
Üniv
Ege Üniversitesi

ReggaeShark

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Tasarım Mühendisi
Üniv
Atatürk Üniversitesi
Merhaba,
Arka planın mavi olması sizin için büyük avantajdır. Çünkü çiziminizde boşluğun kalmadığını ve katı modelleme yapabileceğiniz anlamına gelir. Üretim için önemlidir. Lazer ya da plazma programına gönül rahatlığıyla gönderebilirsiniz. Önemini bir örnek verecek olursam, elinizde sadece müşterinin pdf datası var diyelim. Bunu ilk önce autocad aktarımını yaptıktan sonra üzerinde solid ile çalışmak istediğinizde yüksek ihtimal ile pdften gelen çizgilerin arasında boşluklar oluşacaktır. Bunları kapattığımızdan emin olmak için (trim/extend gibi her zaman kolay olmaz) içinin mavi dolgu olması avantajımızdır. Saygılar.

Son düzenleme:

Alim Alimoğlu

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Mekatronik Mühendisliği
Üniv
Erciyes Üniversitesi
Merhabalar, çizim bölümünden gölgeli çizim konturları seçeneğini pasif hale getirirseniz işiniz hallolur diye düşünüyorum. En sağ kısımda kalıyor.

Yukarı Alt