DGS İLE GEÇECEĞİM MAKİNE Mİ? ENDÜSTRİ Mİ? ENERJİ SİSTEMLERİ MÜH. Mi?

2mehmetcan

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Adnan Menderes Üniversitesi
Merhaba saygıdeğer arkadaşlarım. Ben 2yıllık otomotiv teknolojisi bölümü mezunuyum bu sene DGS ye güzel bir şekilde hazırlandım. Ve sınavım 30 haziranda aşırı iyi netler yapamıyorum o yüzden İTÜ Yıldız teknik istanbul teknik gibi üniversiteler haricinde bu soruyu sizlere sormak istiyorum. Anadolu lisesi mezunuyum sadece Evime yakın olduğu için ve DGSiçin otomotiv bölümünü tercih ettim. Gönlüm makine den yana ama dersleri çok ağır diyerek gözümü korkutuyorlar. Tecrubeli dostlarımız yardımcı olursa çok sevinirim. Geçilebilecek bölümler arasında,
Gemi makineleri işletme müh
Gemi inşaatı ve gemi mak. Müh.
Otomotiv müh. De var

Tepkiler
1
Üniv
Niğde ohü
Yüreğinden geceni dinle bence kendim eem öğrencisiyim 2 bitecek bu sene sonu, biz dönemlik 10 ders alırken makinenin 6 ders aldığınıda gördük
kendi mezuniyet ortalamamız 5.5ken makinenin 4.5du makine kolaydır demiyorum her işte zorluk var o yüzden yüreğinden geçen yetenklerin(Ör: fizikte elektriktemi iyisin mekaniktemi) ilgi alanın çerçevesinde işinin iyisi olabileceğini seç çünkü türkiye şartlarında tıp hariç başka hiç bir dalda mezunsun gel işin hazır yok.
O yüzden bu alanda işimin iyisi olup iş başvurusu değil teklifi alırım/alabilirim dediğini seç

Seçkin Şenol

Özel Üye
Tepkiler
73
Meslek
Elektr./Elektronik Mühendisi & Software Developer
Üniv
Elektr./Elektronik Mühendisi
Gönlünden ne geciyorsa onu oku derim.

Cok calisirsan yapilmiycak is yoktur.
Iyi bir ders calisma gurubunuz olursa birbirinizi sürüklersiniz, daha hizli
yol alirsiniz.