Elektrik elektronik mühendisliği vs bilgisayar mühendisliği

Konu, 'Mühendislik Bölümlerinin Karşılaştırılması' kısmında mertox03 tarafından paylaşıldı.

1. mertox03

mertox03 MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +0 / 0 / -0
    Merhabe, elektrik elektronik mühendisliği ve bilgisayar mühendisliği arasında kaldım bilgisayar mühendisliğinde daha iyi okula puanım yetiyor ama bilemedim. hangisi sizce daha iyi faydası , iş olanakları hakkında bilgi verirseniz sevinirim...

2. Deduska

Deduska MB Üyesi

Meslek:
    Developer
    En İyi Cevap:
    9
    Değerlendiriler:
    +153 / 1 / -0
    Kardeşim ders içeriklerine bakman daha iyi olur. Sana hangisi uygun ise onu tercih etmelisin diyerek kendi adıma yorum yapmak istiyorum. Ben bilgisayar mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Keşke Elektrik-Elektronik okusaydım dedim. Neden, öncelikle herkes beceremiyor. Bilgisayar mühendisliğini herkes yapıyor. Fizikçisi olsun, olasılıkçısı, matematikcisi felan filan. Ama Elektrik-Elektronik Müh.(EEM) herkes yapamıyor ve alan çok istersen tercih yaparsın haberleşmede çalışırsın. İstersen Enerji sistemlerinde çalışırsın. İstersen yazılımcı olur. Bunların hiç birini neredeyse bölüm dışında kimse yapamıyor yada bu bölüme yakın bölümler dışında. Gibi gibi. Özellikle eem okuyan birisi Bilgisayarın temelini öğrenmiş olur. EEM baba bir bölüm ve zordur. Burada yapman gereken derslerine bakman. Başarılar kardeşim.

3. mertox03

mertox03 MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +0 / 0 / -0
    Sağolasın araştıracak ama büyük olasılıkla eem seçimi yapacağım :)

4. Senturk94

Senturk94 MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +1 / 0 / -0
    Üniversite:
    Dumlupinar
    Makine muhendisligini de degerlendir derim biraz fazla saçın dökülür ama yine de guzeldir programlama dili biliyosan eger. E.elektronik muhendisligini de bosh gibi fabrikalarda is imkani var diye biliyorum yuksek cirolu biraz da dil varsa deymesinler keyfine

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Beğen Beğen x 1
  5. MuallimMuallim

MuallimMuallim MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +1 / 0 / -0
    Üniversite:
    Hedef Boğaziçi Bilgisayar
    2003 ÖSS BİRİNCİSİ Bilkent Üniversitesi Elektronik'e gitti. Nvidia da çalışıp Apple'a geçmişti. Ve röportajda keşke bilgisayar mühendisli olsaymısım demisti. Aslında bu alan seçme çok zor bi şey oluyor kararsızlık