Elektrik ve elektronik mühendisliği için otomotiv sektöründe gereken donanımlar neler?

dotor

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
öğrenci
Üniv
yıldırım beyazıt üniversitesi
Ben elektrik ve elektronik mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim. Çalışmak istediğim sektör otomotiv sektörü. Elektrikli arabalara ilgim var, elektrik motorları üzerine çalışmak istiyorum, tesla ya da mercedes'in elektrikli arabalar departmanında çalışmak istiyorum. Sorum; benim şimdiden kendimi diğerlerinden öne çıkartacak hangi yetenekleri edinmem gerekli ne gibi konularda programlarda bilgim olmalı şimdiden teşekkür ederim ( solidworks, fpga vs.) ?

mfkoprn

MB Üyesi
Tepkiler
35
Meslek
...
Üniv
...
elektrik elektronik diyosun ,araaba diyosunda hangi alan?pil batarya mı?kontrol mu?görüntü işleme mi?tesla mercedes nassa bunlar herkesin hayali ayakların yere bassın şimdi önce ilgili alanını öğren.Teorik işleri biraz ilerlet bir proje takımına gir kendini geliştir önünü gör

Konu sahibi
Konu sahibi
D

dotor

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
öğrenci
Üniv
yıldırım beyazıt üniversitesi
hocam ilgi alanım elektrik motorları yukarda belirttim.

mfkoprn

MB Üyesi
Tepkiler
35
Meslek
...
Üniv
...
Ben o alana yönelik hiç çalışmadım ama çalışan bir kişi tanıdım.Makine+elektrik yan dal yapmıştı.Elektromanyetik alanlar üzerine çalışıyordu.
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
özellikle bunlara çok odaklanmış durumdaydı.Teorik çok bilgiye ihtiyacın var bu alanda.Ben bir kere giriş yapacaktım ne yalan söyliyim ama sonra farklı alana yöneldim.Elektromanyetik alan üzerine çalışabilirsin bence.(benim naçizhane fikrim bu arada)Direkt en genel linki attım sana ordan bir şeyler kaparak ilerler kendini işiniçinde araştırarabulursun zaten.Kolay gelsin hocam.

Someone

MB Üyesi
Tepkiler
3
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisliği
Üniv
Ankara Yıldırım Beyazıt
Yukarı Alt