enerji sistem ya da eem?

Konu, 'Genel Konular ve Sorular' kısmında esra. tarafından paylaşıldı.

 1. esra.

  esra. MB Üyesi

  Kayıt:
  13 Haziran 2017
  Mesajlar:
  2
  Beğeniler:
  1
  Meslek:
  elektrik elektronik mühendisliği
  En İyi Cevap:
  0
  Değerlendiriler:
  +1 / 0 / -0
  Üniversite:
  piri reis üniversitesi
  enerji sistem veya elektrik elektronik düşünüyorum. enerji sistem mühendislerin imza yetkisi yok eem daha avantajlı diye bilgi aldım. sizce hangisi iş imkanı açısından daha avantajlı ?
   
 2. Geçmişyiyen

  Geçmişyiyen MB Üyesi

  Kayıt:
  31 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  14
  Beğeniler:
  4
  Meslek:
  Fizikçi, Eem
  En İyi Cevap:
  0
  Değerlendiriler:
  +6 / 0 / -0
  Üniversite:
  Abant İzzet Baysal, Fırat Üni.
 3. Deduska

  Deduska MB Üyesi

  Kayıt:
  29 Temmuz 2016
  Mesajlar:
  190
  Beğeniler:
  125
  Meslek:
  Developer
  En İyi Cevap:
  9
  Değerlendiriler:
  +153 / 1 / -0
  Kardeşim bölümleri iyi araştır ve gönlün hangisini istiyorsa onu seçmen daha doğru olur. İleride ki çalışacağın işi imza yetkisi kriteri ile seçme. Burada sunduğun iki bölümde alanında iyi bölümler. Enerji ve eem güzel bölümlerdir. Üstelik imza yetkisi bakımından şuan sana tatlı gelebilir ama o bölümleri okuduğunda ne kadar düşüneceksin bilemiyorum. İşte bu noktada planlarını iyi yapman gerekiyor.

  Şimdi imza yetkisi diyorsun ama o imzayı kullanabildiğin alanda mı çalışacaksın? Benim bildiğim(araştırmanı rica ediyorum tam bilgim yok) elektrik alanında imza gerekiyor. Eğer öyle bir niyetin var ise direk elektrik mühendisliği de var.

  Benim sana tavsiyem ve bir çok genç arkadaşlarımızın gördüğüm eksiğini dile getirmek istiyorum. Tam araştırmıyoruz arkadaşlar, mühendislikleri iyi araştıralım not alalım, ne iş yaparlar, alanları nelerdir, senin ne hoşuna gidiyor. Bunlara böyle cevap bulman gerekiyor.

  Eğer "x" diye bir işi yapmak istiyorum diyerek ve bu "x" işi imza gerekiyorsa, bu imzayı gerektiren bölümü okuman yeterli olacaktır.

  Fazla uzatmadan, üniversite eğitimlerimiz için seçeceğimiz alanları araştırarak seçmemiz gerekmektedir. Bölüm seçerken elimde imza da olsun fazladan diyerek bölüm seçmek uygun olmayabilir. Sebebi ise ileride iki iş bir den yapmayacak olmamızdır. Eğer imza gerektiren bir iş yapma veya çalışma planlarınız var ise o iş için imza gerektiren bir bölüm olması uygundur.
  Diğer durumlarda ise imzaya ihtiyacınız yok ise kendinize uygun bölümü seçmeliyiz.

  Ek olarak söylemeliyim ki, karar senin bizler sadece fikirlerimizi ve tecrübelerimizi aktarıyoruz.
  Umarım yararlı yazı olmuştur. Başarılar... :)
   
  • Beğen Beğen x 2
 4. esra.

  esra. MB Üyesi

  Kayıt:
  13 Haziran 2017
  Mesajlar:
  2
  Beğeniler:
  1
  Meslek:
  elektrik elektronik mühendisliği
  En İyi Cevap:
  0
  Değerlendiriler:
  +1 / 0 / -0
  Üniversite:
  piri reis üniversitesi  Sadece imza yetkisi için seçecek değilim tabi ki. Yanlıs anlasıldım. Eem daha geniş kapsamlı bi bölüm olduğu için aklımda o var ve seveceğimi düşündüğüm bi meslek. Enerji sistemi az da olsa arastırdım o da ilgimi cekti. Yanıt icin tesekkür ederim daha ayrıntılı bakacagım:)
   
  • Beğen Beğen x 1