Güven Çelik Boru - Boyuna Tozaltı Kaynaklı Borular

drpseo

MB Üyesi
Kayıt
12 Haziran 2018
Mesajlar
4
Tepkiler
0
Yaş
28
UOE, büyük çapa sahip boyuna kaynaklı boruların üretiminde kullanılan bir yöntemdir. Çelik levhaların uzun kenarları önce karbid bıçaklı freze ekipmanları yardımı ile kullanılarak frezelenir. Kaynak ağzı açılan levhalar U-pres yardımı ile U şekline ve ardından O-presle O şekline çevrilir. Punta kaynağı ile birleştirilip O şekli almış levhalar bu işlemlerin ardından iç ve dış kaynak işlemlerine tabi tutulur.

Boyuna tozaltı kaynak yöntemi kullanılarak üretimi yapılan borular, iç gerilmelerin olmaması, hassas ve mükemmel boyut toleransını elde etmek adına genleşme testine dahil edilirler. Borular genleştirme sonrasında hidrostatik test, ultrasonik ve X-ışını uygulamalarından geçirilip, proje, müşteri taleplerine uygunluğu test edilmek üzere son kontrol işlemlerine tabi tutulur. Hammadde girdi kontrolünden son kontrol aşamasına dek tüm üretim süreci bilgisayarla takip edilir ve desteklenir. Tüm üretim hatları boyunca izlenebilirlik ve giriş kontrolleri barkodlar yardımı ile yapılır.

Uygulama Alanları

Boyuna kaynaklı çelik borular ciddi konumlarda yüksek dayanıklılık, hassas boyutlar gerektiren petrol ve gaz boru hatlarında kullanılmaktadır. SAWL borular ayrıca yanıcı ve yanmaz akışkanları taşımakta ve inşaat projelerinde yapı elemanı olarak kullanılmaktadır.

Boru Boyutları

Genelde 12.2 metreye kadar üretilirler. Güven Çelik Boru UOE borularını standart (12 metre) boyutunda üretme ve tedarik etme kapasitesine sahiptir.
 
Yukarı Alt