Hacker Nasıl Olunur

<div>samet</div>

MB Üyesi
Tepkiler
1
Selam abilerim ablalarım kardeşlerim kendi çapımda bi hacker olmak istiyorum ama nereden başlasam bilemiyorum bu konuda bilmem gereken programları,dilleri vb şeyleri desteğiniz ile öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkürler :);):cool::rolleyes:

TCP-IP

Özel Üye
Tepkiler
27
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Üniv
Anadolu Üniversitesi
Bu konu hakkında sana ansiklopedi yazabilirim. Fakat öncelikle şunu sormak istiyorum NEDEN ?

1-) Hacker olma amacın ? Kariyer yapmak hava civa yapmak korku salmak çok para kazanmak vs vs.... ( Psikolojik durumun nedir ? Mesela ben şuan iyi değilim )

2-) Hacker kelime amacını biliyor musun ? Evet / Hayır ?

3-) Hacker sadece kötü mü iyi mi olmalı ? Beyaz şapkalı mı yoksa siyah mı ?

4-) SADECE hacker mı olmak istiyorsun ?

5-) Cracker nedir ?

6-) Prehacker nedir ?

7-) Network nedir ?

:cool: Sistem nedir ?

9-) FLood nedir ?

10-) BEN KİMİM ????????

Amacım ne , ne yapmak istiyorum gibi sorulara bir cevap bulmadan HACKER olunmaz... 2000 li yıllarda bu iş çok kolaydı hatta LAMER ( İngilizce aptal , düşük zeka seviyesine sahip kişi ) olan biri bile kendini HACKER ilan edebilirdi. Birkaç şifre kırma programı ile hacker olunmaz , bunu öğrenmek yıllarını alacak bir iş... Filmlerde gördüğün gibi adamlar klavyede yazdıkları birkaç komutla sistemlere girmiyor veya hızlı ve öfkeli serisinde ki uzmanlar gibi tüm ışıkları kırmızıdan yeşile çevirme işi öyle basit değil...

Bu işin çekirdeği MS-DOS sevgili kardeşim , 1990 yılından başlayacaksın ve bugünlere geleceksin deneyeceksin program yazacaksın kod yazacaksın gerekiyorsa elektronik cihazlar alacaksın SOSYAL MÜHENDİSLİĞİN ve TERSİNE MÜHENDİSLİĞİN en üst seviyede olacak... İnternet sitelerinde bulduğun o hack sitelerinde yer alan çocukların çoğu lamer seviyesinde tabiki iyi olanlarıda var yok değil ama emin ol daha iyileri dışarıda ya bir şirkette yada bir para baronun gölgesinde...

Kafanın karıştığını biliyorum ama bu iş Matrix de ki kırmızı veya mavi hapı seçmek igib bir şey , mavi hapı yutarsın iyi bir pc uzmanı olursun , yada ne kadar çok yabancı dil bilirsen kendini geliştirisen kırmızı hapı içer tavşan deliğinin sonsuz dipsiz kuyusuna gider dolaşırsın ...

KIRMIZI hap ya da MAVİ ??? yolunu seç , takıldığın yerde çekinme yaz...

Yukarı Alt