Hangi üninin bana katkısı daha fazla olur?

omerbeyoglu

MB Üyesi
Tepkiler
0
Merhabalar,
Küçük yaştan beri bilgisayar & teknolojiye merak salmış birisi olmakla beraber, küçük yaştan beri hep bilgisayar mühendisi olma hayalim vardı.
Lise 1.sınıf öğrencisiyken liseler arası web tasarım yarışmasında Türkiye 2.si oldum,
Lise 2.sınıf öğrencisiyken yine web tasarım yarışmasında il 1.si oldum,
Lise 3.sınıf öğrencisiyken ülkemizde ve dünyada bilinen, çok iyi bir yazılım firmasının staj kampına dahil olan tek lise öğrencisiydim.
Ama sınavım iyi geçmedi ve ne yazık ki mühendislik barajını geçemedim.

Şu anda mezuna kalacak psikolojide değilim, ve kendimi biliyorum mezuna kalırsam bu sene yapamam.

2 yıllık bölümlere baktım, olursa dgs ile 4 yıla tamamlamayı düşünüyorum.

Dokuz Eylül Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı
İstanbul Bilgi Üni. - Bilgi Güvenliği Teknolojisi
İstanbul Bilgi Üni. - Bilgisayar Programcılığı

Bu bölümleri kesin kazanıyorum, Ege Üni'yi de zorlarım.

Lakin, 4 yıllık olarak da Yönetim Bilişim Sistemlerini düşünüyorum. (tm'den sınava girmedim, ygs puanım ile kıbrısa gidebiliyorum)

Doğu Akdeniz Üni. - Yönetim Bilişim Sistemleri
Girne Amerikan Üni. - Yönetim Bilişim Sistemleri

--------

Sizce ne yapmalıyım? Hangi tercihin bana katkısı daha fazla olur? Tecrübeli kişilerden yardım bekliyorum.

Şimdiden sonsuz teşekkür ederim.

Gökhan Ak

Yetkili Kişi
Kulüp Başkanı
Tepkiler
13
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Üniv
Kocaeli Üniversitesi
Bölüm olarak kararını vermiş olman güzel bir şey en azından ileride ne yapmak istediğini biliyorsun. Bence bu konu ile alakalı linkedin, facebook gibi kanallar üzerinden oralardan mezun olmuş ya da orada okuyan kişileri ekleyip onlara da sorabilirsin. Açıkcası ben tercih edecek olsaydım Dokuz Eylül'ü seçerdim. İzmir'de olması benim için yeterli olurdu. İstanbul'da 2 yıl geçirmek istiyorsan orayı da seçebilirsin. İstanbul'un bir başka artısı ise bildiğim kadarıyla İzmir'e göre daha fazla part time web üzerine iş imkanın olabilir.

Yukarı Alt