Hayvansal Üretim Forumunda Neler Paylaşılabilir

Gökhan Özdoğan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
26
Merhaba arkadaşlar, bu forumda hayvansal üretim konuları altında paylaşımlar yapabilirsiniz.

Bu bölümü içeren konular aşağıdaki alanları kapsayabilir:

1. Büyükbaş hayvancılık
  2. Küçükbaş hayvancılık
  3. Kümes hayvancılığı
  4. Hayvanların süt ve et verimleri
  5. Hayvanlarda yem rasyonu
  6. Hayvancılıkta kullanılan yem bitkilerinin tanımı
  7. Pratik bilgiler.

Uğur baysal

MB Üyesi
Tepkiler
0
Merhaba gökhan bey ilk başta sizi tebrik ediyorum gerçekten insanları bilgilendirmekten yardımcı olmaktan bıkmadan usanmadan uğraşıyorsunuz şimdi bir kaç nacizane size sorularım olacak cevaplarsanız sevinirim şimdiden tesekkürler
Aslen kastamonuluyum yıllardır istanbulda ikamet etmekteyim ancak yıllardır hayalim olan hayvan besiciliği işine gecip bu işi de canakkale bigada yapmak istiyorum yapacagoiım yerde 20 büyük başlık dam 50 küçük başlık dam bir eski dam birde 500 tavukluk kümes mevcut yumurta tavugu hakkımda bılgım cok kendı işim yumurta tavugu satısı ve bunların ekıpman ve ılacları ancak buyuk bas ve kucuk basta hiç tecrubem yok hem sütünden hem etinden faydalanabilecegım bu işten zarar etmeden hem doğal yasamak hemde hayatımı idam etmek istiyorum çiftliğin linkini atabılırım isterseniz videosu mevcut çiftlik 1800 metrekare üstüne kurulu valla ne isterseniz iateyın ister danısmanımız olun ıster dostumuz sıze ıhtıyacımız var tekrar cok tesekkurler

Kosgeb Uzmanı

MB Üyesi
Tepkiler
0
Çiftçilerin bu konuda ki en büyük eksikleri finansmandır. Hayvan kredisi veren çok az banka varken, onlarca evrak talep edilmektedir. Bu sebeple hangi bankanın ne kadar evrak istediğini ve faiz oranlarını İnek Kredisi 50 Büyükbaş Hayvana Kadar Veriliyor isimli siteden öğrenebilirsiniz.

Gizemoytun

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Süleyman Demirel üniversitesi
Merhaba gökhan bey ilk başta sizi tebrik ediyorum gerçekten insanları bilgilendirmekten yardımcı olmaktan bıkmadan usanmadan uğraşıyorsunuz şimdi bir kaç nacizane size sorularım olacak cevaplarsanız sevinirim şimdiden tesekkürler
Aslen kastamonuluyum yıllardır istanbulda ikamet etmekteyim ancak yıllardır hayalim olan hayvan besiciliği işine gecip bu işi de canakkale bigada yapmak istiyorum yapacagoiım yerde 20 büyük başlık dam 50 küçük başlık dam bir eski dam birde 500 tavukluk kümes mevcut yumurta tavugu hakkımda bılgım cok kendı işim yumurta tavugu satısı ve bunların ekıpman ve ılacları ancak buyuk bas ve kucuk basta hiç tecrubem yok hem sütünden hem etinden faydalanabilecegım bu işten zarar etmeden hem doğal yasamak hemde hayatımı idam etmek istiyorum çiftliğin linkini atabılırım isterseniz videosu mevcut çiftlik 1800 metrekare üstüne kurulu valla ne isterseniz iateyın ister danısmanımız olun ıster dostumuz sıze ıhtıyacımız var tekrar cok tesekkurler
Merhabalar. Ben ziraat mühendisi hayvan besleme uzmanıyım. Uluslar arası bir şirkette çalışmaya başlayacağım yanlız benden bir sunum istediler. İstediğim bilgilere Türkçe ve İngilizce kaynaklar da ulaşamıyorum. Benden Brezilya yem premiks pazarıyla ilgili bir araştırma yapıp sunum hazırlamamı istediler. Bana bu konuda Burda birileri yardımcı olabilir mi ?

Yukarı Alt