Hezarfen Group / Uzay ve Savunma pazarına hitap eden uluslararası elektronik sistemler grubu.

Konu, 'Genel Konular ve Sorular' kısmında Hezarfen Group tarafından paylaşıldı.

 1. Hezarfen Group

  Hezarfen Group MB Üyesi

  Kayıt:
  15 Mart 2018
  Mesajlar:
  2
  Beğeniler:
  0
  En İyi Cevap:
  0
  Değerlendiriler:
  +0 / 0 / -0
  [​IMG]

  Herkese Merhaba !


  Uzun zamandır üstünde çalıştığımız ve bir çok plan projeyi hayata geçirmeyi odaklandığımız biz üniversiteli gençlerin kurmuş olduğu bir girişim. Hezarfen Group


  Hezarfen Group Uzay ve savunma pazarında milli imkanlar ile özgün füze ve roket sistemleri geliştirmektedir. Bu sistemler tamamen ülke içerisinde ''BİZ'' üniversiteli gençler tarafından yapılıp ortaya konmaktadır. Ekibimize katılım birçok üniversiteden birçok üniversiteli arkadaşımızın katılımıyla büyümektedir. Bunun yanında profesyonel olarak yardım aldığımız mühendis ofisleri de mevcuttur.


  2017 senesinde Bandırma'da kurulan Hezarfen Group, 1960 Senesinde kurulan ve bu doğrultuda bir çok deneme yaparak Türkiye'nin ilk yerli füzelerini imal eden HUZAD (Av. Artuğ SAYINER Başkanlığında) ile beraber önümüzde ki dönemler için işbirliği içinde olunacağının sözleri verilmiş ve bu konuda güçlü bir anlaşma sağlamıştır.
  (Dipçe; İleri ki günler de bu anlaşma basın toplantısı ile duyurulacaktır.) Ülke içerisinde ki gençleri Uzay ve Savunma alanın da faaliyete geçirmeyi amaçlamış bir ekiptir.


  İlk proje; ''Anadolu Kalkanı'' projesi


  Bu proje, hava savunmasında yenilikçi getiriler sağlayabilecek yeni şeylerin füze üzerine tasarlanarak entegre edilmesi ile oluşturulmuştur.
  Farklı türlerde ve farklı yapılarda kanatçık sistemleri eklenip üzerinde çalışmaları devam etmektedir.  Yakın zamanda test denemeleri ve test atışları ile bilumum ülke genelinde duymanızı umduğumuz uzay ve savunma grubu.  İleriye dönük planlarından en büyüğü ise kendine özgün tasarıma sahip olan uydu roketini, uzay boşluğuna faydalı yük (cubesat) ile dünya yörüngesine bırakmak.


  Bir gün umarız ki yazdığımız bu yazı ileride bizden sonra gelecek olan genç arkadaşlarımızın motivasyonlarını arttırır ve böyle bir girişimden ilham alarak daha iyilerini başarabilirler.


  Bizlerden haberdar olmak için ve ileriye dönük projelerimizi görmek için bu hesaplarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.  Twitter; Hezarfen Group (@HezarfenGroup) | Twitter

  İnstagram; Hezarfen Group (@hezarfengroup) • Instagram photos and videos

  (Sürç-i lisan ettiysek affola)


  “Benim kahramanlarım, hayallerini hiçbir şeye satmayan kişilerdir.”​


  -Mustafa Kemal Atatürk​
   
 2. Crocs

  Crocs MB Üyesi

  Kayıt:
  30 Mayıs 2017
  Mesajlar:
  55
  Beğeniler:
  7
  En İyi Cevap:
  1
  Değerlendiriler:
  +10 / 0 / -2
  Üniversite:
  YTÜ
  merhaba. Öncelikle çabalarınızı takdir ediyoruz. benim sormak istediğim bir konu vardı. Bildiğim kadarıyla cubesat bir nasa projesi. Uzaya küçük roketler ile gönderilecek alçak yörüngede bulunan mini uydular ağından bahsediyoruz burada sanırım.

  Elbette elimden gelse destek vermek isterim. Grubu biraz araştırdım çok ilginç geldi. Aslında ülkemizdeki orijinal fikri olan gelişmeci insanların durumunun özeti gibiydi.

  Neyse uzun lafın kısası cubesat ile ilgili bizi bilgilendirirseniz memnuniyet duyarım :) elimizden gelen bir şey olursa yardımımızı esirgemeyiz. İyi çalışmalar
   
 3. Hezarfen Group

  Hezarfen Group MB Üyesi

  Kayıt:
  15 Mart 2018
  Mesajlar:
  2
  Beğeniler:
  0
  En İyi Cevap:
  0
  Değerlendiriler:
  +0 / 0 / -0


  Öncelikle merhabalar.


  Konumuzu okuyup yorum yapıp ilgi duyduğunuz için çok teşekkürler.

  Hemen Cubesat olayına gelelim.


  Cubesat 10x10 veyahutta o çaplarda bulunan deneysel uyduların tümüne deniyor. Biz de deneysel 10x10 ebadında bir uydu yapımına giriştik. Yeterli bir ar-ge çalışmamız şuan için maalesef bulunmuyor. Fakat bu Ar-ge çalışmalarını tamamen ilerletebilmek adına devamlılığımızı sağlamaya çalışıyoruz. Yine kendi grubumuza ait ve çalışmalarına devam eden ElectronSat Electron Satellite (@electronsat) • Instagram photos and videos ekibi de yapacağımız (yörüngeye göndereceğimiz) roket için uydu tasarımları hakkında bilgi ve döküman elde etmeye çalışıyor.


  Hedefimiz Will Marshall'ın başında bulunduğu ekibi ile cubesat (deneysel küp uydular) ürettiği tarzda deneysel uydular yapabilmek.

  TED ;

  İlgi ve alaka duyduğunuz için tekrar teşekkür ederiz.  -Hezarfen Group Ekibi
   
 4. Crocs

  Crocs MB Üyesi

  Kayıt:
  30 Mayıs 2017
  Mesajlar:
  55
  Beğeniler:
  7
  En İyi Cevap:
  1
  Değerlendiriler:
  +10 / 0 / -2
  Üniversite:
  YTÜ
  Bununla ilgili temel bilgiler içeren bir kitapçık yayınlamıştı nasa. Ayrıca yapılmış yarışmalardaki sergilenen ürünlerin dizayn ve kataloglarını içeren yayınlar vardı. belki onlara denk gelmediyseniz size yardımı dokunabilir. cubesat güzel ve ulaşılabilinir, gerçekleştirilebilir bir proje umarım sizler de başarırsınız. Şimdiden kolay gelsin